Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy az edzéstől...

Lehetséges, hogy az edzéstől szenvedek ennyire?

Figyelt kérdés

Sose szoktam görcsölni, amikor megjön, de mostanában súlyzós edzést végeztem és tegnap óta olyan szinten görcsölök, hogy csillagokat látok! Az éjszakát végighánytam a fájdalom miatt, reggel pedig el is ájultam a fájdalomtól. Az tény, hogy túlhajtottam most egy kicsit magam, illetve nagyobb súllyal edzettem, mint kellett volna, de nem vagyok biztos benne, hogy ettől van. Viszont szinte soha nem szoktam görcsölni, ilyen meg még soha nem is volt, hogy hányok a fájdalomtól, meg elájulok! Soha nem ájultam még el...

Lehetséges, hogy "meghúzódott" a petefészkem, vagy valami ilyesmi és ezért szenvedek ennyire?


2016. jún. 1. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az edzéstől lenne. Néha van, hogy egy menzesz nem úgy alakul, mint a többi, de ha nagyon durvák a tüneteid, inkább menj dokihoz. Az edzés inkább jó a menstruációs tünetekre, nem ront rajta.
2016. jún. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Irány az orvos!


Nekem az edzések hatására méginkább enyhültek a tüneteim, már semmi görcs, húzódás, szinte észre sem veszem.

2016. jún. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A fokozott fizikai igénybevétel magnézium hiányt okozhat, ez kihathat a simaizmokra is, és fokozza a görcskészséget. Dobjál be pár szem magnéziumot, és ha elmúlik, akkor oké.

Ha a magnézium nem hatna, mellé kálcium is mehet, de időben eltolva kell bevenni.


Általában ennek a kettőnek a hiánya okoz görcsöket.


Érdemes továbbá rendszeresen pótolni a magnéziumot, főleg fokozott fizikai aktivitás mellett! A cink pedig csökkenti a fájdalmas menstruáció tüneteit.


Ha ez rendszeresen jelentkezik fentiek ellenére, akkor viszont kivizsgálás indokolt.

2016. jún. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!