Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a paleolit...

Mi a véleményetek a paleolit táplálkozásról, életmódról?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 22:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Erre én is kíváncs lennék.Még nem találkoztam olyan emberrel, aki ezt az életmódot folytatná.

A baj az, hogy a mostani életmódtendencia pont ennek az ellentéte,így minden arról szól, hogy zöldséget-gyümölcsöt egyél, a hús minden rosszat okoz.(magas koleszterin stb.)Ki tudná biztosan megmondani a mai hazug világban, mi a jó, mi a hasznos.Az én megítélésem szerint amit megkívánsz, az hiányzik a szervezetnek,ami jólesik az hasznos.De minden mértékkel.

2010. ápr. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Ez is egy mostani divat, semmivel sem egészségesebb, mint bármi más. Ezen kivül logikus módon csak akkor lenne megfelelö ez a táplálkozási mód, ha az életmódod is olyan lenne, mint akkoriban - és nem hiszem, hogy bárki is megpróbálna barlangban élni, úgy vadászni és gyüjtögetni, stb. Arról nem is szólva, hogy el sem tudom képzelni, hogy HOL lehetne úgy élni.

Egyébként az öskorban az emberek FÖKÉNT gyümölcsökez, zöldségeket ettek, húst csak akkor ha sikerült valamit elejteni, ami azért inkább ritkaságszámba ment, a növényi táplálékokat meg könnyebb solt összeszedni, mert azok nem futottak el és nem védekeztek, ellentétben az állatokkal.

2010. ápr. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Csak halkan megjegyezném, hogy akkoriban az átlagéletkor volt, vagy 20 év.
2010. ápr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a második válaszolóval.Bár Szendi Gábor általam nagyon tisztelt személy,nem értek mindennel egyet vele.Már a húsfogyasztással is vannak fenntartásaim,pláne ha nem a hormon-és antibiotikum-mentes tanyasi csirkét választjuk.Én az élő táplálékban hiszek,kérdés,hogy mennyi vegyszert fogyasztok el vele...a mai világban eligazodni bármin is nagy művészet.
2010. ápr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszoló vagyok: ezt a diétát NYugat-Európában kb 5 éve reklámozták, azóta ez is - mint annyi más "egyedüli helyes táplálkozási mód" - teljesen kiment a divatból, mivel a müvelöi között nagyon sokan komoly egészségügyi károsoasokat szenvedtek.
2010. ápr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

De jó, akkor én paleolit vagyok, eddig nem is tudtam :)


Én minden nap eszem húst, mert szeretem, és nekem az kell :)

Hozzá zöldségeket, néha főzve néha nyersen.

Magasságom 170cm

Súlyom: 55 kiló

A fogaim rosszak :)

A vércsoportom: 0 RH +

A vércukorszintem: 5,7

A vérnyomásom: 130/nemtom mennyi, de az rendben

A pulzusom 75, állítólag az normális :)


és jól vagyok, energia szint rendben, tudok sokat biciklizni is :)

2010. ápr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

(előző)


Bocs, a vérnyomás lehet hogy csak 120, azt tegnap mértük, de már elfelejtettem mennyi volt :)


Esetleg az agyammal lehet baj.

Memória hiány léphet fel hústól?

:)

2010. ápr. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán.De léphet fel a dezodorokban fellelhető alumíniumtól,B-vitamin hiányától,vagy a fluoros víztől is(meg még egy csomó mindentől)A rossz fog meg kalcium+D-vitaminhiánytól(ez aranyos volt)

MÁS:De a paleolit buzdít a hús mellett a sok zöldségre,nem?Milyen hiány léphet fel a követésével?

2010. ápr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
A paleolitban a gabonafélék meg a tejtermékek vannak tiltólistán. Sok zöldség-gyümi+hús+hal. És ne olajban főzz+na margarint egyél, mert azokban sok az omega-6, ami rossz nekünk. De van róla a neten Szendi blogjában is.
2010. jún. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
De basszus ezekre nem lehet odafigyelni. Annyi ilyen táplálkozás van már és nem lehet tudni, h melyik a jó és egészséges, mert mindegyikben megvonsz magadtól vmit. Aki ezzel foglalkozik, táplálék, életmódtanácsadó vagy dietetikus, a legtöbbjük azt mondja igazából tiltott étel nincs, csak mérték. Persze h a cukor, a zsíros ételek és a sok szénhidrát nem egészséges, de a szervezetnek kis mennyiségben szüksége van rá. Én így gondolom. Én is sokszor bedőlök ezeknek a táplálkozási szokásoknak, mert elég jó érvekkel támasztják alá és forrásokkal, de honnan tudjam h melyik a jó???? Most akkor mindegyik? Egyikben a húst mellőzd, másikban pont az legyen a legtöbbet fogyasztott étel....nem lehet már kiigazodni. Én azt mondom, régen ük-ükjeink nem figyeltek ilyen táplálkozásra, nem volt ilyen, h ne együnk ezt, ne együnk azt, ették a kenyeret, a húst, meg persze ők is ették a zöldséget,gyümölcsöt. És nem volt ennyi betegség....de ez mind a sok vegyszernek és műkajának köszönhető. Ami most van. Sztem most annyit kellene tenni, h mindent ehetünk, csak nem mindegy mit mivel. Mert gyomrunknak fontos h a lúgos és savas ételek ne nagyon keveredjenek, mert így nehéz emészteni, nehéz dolgoznia. És fontos h jó minőségű ételeket együnk. Annak nem sok értelme van ha vki áttér a csak növényi táplálkozásra, de csak bolti vegyszerezett növényeket, gyümöcsöket eszik. A hús is fontos h házi legyen sztem. Persze ezt nem mindenki engedheti meg magának....és ilyenkor jön h élnék én egészségesen de pénz is kell hozzá. Igen ám, de amikor majd beteg lesz a sok vegyi anyagtól amit bevisz a szervezetébe meg a sok zsírtól stb-től...akkor majd sírhat, h mennyi pénzt kell fizetnie a gyógyszerekre....
2010. jún. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!