Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kezdő, még túlsúlyos kint...

Kezdő, még túlsúlyos kint sportolók! Nem néznek meg, cikiznek?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy elkezdek egy futó edzéstervet, és megtanulok futni. Nagy a túlsúlyom, ezt szeretném leadni, a futást persze életem végéig folytatnám. Viszont olyan nehéz elkezdeni, mivel kövér vagyok, kicsi az önbizalmam, és rosszul vagyok, ha rám néznek. Ha elkezdek odakint sportolni, nem néznek hülyének? Nektek nem szoktak beszólni?

Tudom, tisztelendő, ha egy túlsúlyos ember elkezd sportolni, de manapság az emberek bunkók.

Nektek mi erről a tapasztalatotok?


2010. ápr. 14. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

nem néznek hülyének és nem szólnak be.


amúgy meg aki beszólna azzal kicsit elbeszélgetnék kettesben :)

2010. ápr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk nem szokták cikizni a sportolókat, sőt nálunk van egy idős bácsi,aki már kora hajnalban rója a köröket és irigylésre méltó a teljesítménye.Én sajna már szerintem 500 m után kiköpném a tüdőm,pedig vékony vagyok.Amúgy nem egészséges túlsúlyosan sportolnod,mert megtrehelheted az izületeidet és a szivedet.Szóval előbb inkább próbálj kajával lefogyni,mellete meg kis kézi súlyzózni, tornázni, gyalogolni, biciklizni.A futás előtt szerintem fogyj legalább 5-10 kg-ot vagy attól függ mennyi a túlsúly.Illetve vegyél egy jó futó cipőt, h. ne tedd tönkre a lábad.
2010. ápr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Kezd el nyugodtan, nincs mitől tartanod! Akik meg esetleg megszólnak érte ne foglalkozz vele, mert azok csak irigykednek, hogy neked van elég akaraterőd, hogy tegyél azért amit szeretnél! Mindenki más támogatni fog, elhiheted! Én is voltam hasonló helyzetben, tudom miről beszélek.
2010. ápr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
10 kiló feletti túlsúly eseté semmiképp ne fuss,ha 45 évesen nem akarsz rokkantnyugdijas lenni a térdeid miatt.
2010. ápr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

szerintem se nagyon fuss, inkább sétálj vagy ússz, esetleg biciklizz

és nem néznek hülyének, aki beszól, az meg bunkó és pont..

2010. ápr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, felpontoztam mindenkit:)

Nagy a túlsúlyom, de a vérképem a lehető legjobb, és a mozgást is jól bírom, csak épp kedvem nincs hozzá sosem. Ezért határoztam el, hogy mostantól rendszeresen mozgok. Egy 6 hetes tréninget találtam, eleinte csak pár percet kell kocogni sétával felváltva. Mindenki nagyon dicsérte, heti 3-4x kell menni, a többi nap pihentetni az izmokat.


Még egyszer köszönöm, hogy írtatok, most már nem aggódom (annyira), végülis úgyis este megyek majd, és zenét hallgatok.

2010. ápr. 14. 15:04
 7/9 anonim ***** válasza:

Vágj bele és tarts ki!!! Kamaszként én is duci voltam, konditerembe kezdtem járni. Eleinte furán néztek rám a karcsú lányok, össze is súgtak mögöttem, de nem érdekelt. Pár hónap múlva, amikor kezdett látszani az eredmény, ők jöttek oda tanácsot kérni tőlem :)

24/L

2010. ápr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Inkább sétálj kicsit gyorsabb tempóban, az hasznosabb mint a futás. Egyébként meg miért röhögnének/néznének meg? A sok barom azt képes végignézni szótlanul, hogy kirabolnak egy öregnénit, akkor majd veled foglalkoznak, mi?
2010. ápr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kövér embereket evés közben sokkal többen inzultálják és tezsnek sértő megjegyzést, vagy kifejezést, mégis lazán zablnak gyorséttermek előtt.

Sportoláskor azt tapasztaltam, hogy külön szimpatizálnak azokkal akik túlsúlyosabbak, de nagyrészt hidegen hagyják őket.

2010. jún. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!