Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » (Akik csak haszontalan válaszo...

(Akik csak haszontalan válaszokkal jönnek kérem kíméljenek! ) 14 éves fiú vagyok,165 cm és 51-52kg, szeretnék "kockás hasat" elérni, hogyan tegyem?

Figyelt kérdés

Az alap már viszonylag megvan. Amikor reggel felkelek lapos a hasam, viszont estére már egy kicsit nagyobb, sokkal másabb, mint volt egy éve, mert azóta sokat sportolok és másképpen étkezem, így már majdnem "tökéletes". Körülbelül 2-3hete járok fociedzésre, ezalatt is sokat változtam már, és azelőtt pedig jártam néha futni, és most is fogom csinálni. Leírom az étrendem:

R: 1szelet barna kenyér(!), vagy barna zsemle, esetleg graham-lisztből készült, vékonyan vajjal sonkával és mindig valami zöldséggel.

T: ugyanez, de reggelit általában csak hétvégén eszem mert suliban tízóraizom. Esetleg egy müzli-szelet.

E: sovány húsok, csirkemell, salátákkal, rizzsel, vagy ilyesmi.

U: joghurt,gyümölcs, esetleg barna lisztből készült sós kalács sonkával.

V: ilyenkor valami nagyon könnyűt szoktam csak enni, általában itt is egy joghurt vagy valami ilyen.

Fehér lisztet nem eszem, cukros dolgokat nem eszem/iszom, csak hetente néha becsúszik 1-2 kis csoki, de müzli-szeletet eszem egy nap egyet, de mivel sokat mozgok szerintem belefér (nem csak fociedzésre járok, amúgy is sokat mozgok). Szerintem az étrendemmel nincs gond, sok húst is eszem.

Most a hasam: amikor befeszítem, akkor látszódnak a körvonalak, és ha lehúzom a bőrt (vagy mondhatjuk vékony zsírrétegnek is.) akkor ez a 6 látszik (ugyanezeknek a körvonala is) :

[link]

Azt szeretném, hogy alapból is látszódjon valamennyire, ehhez pedig szükséges ugyebár leadni a zsírt a hasról. Edzések mellett kijárnék hetente 2x futni 30-40perceket, az edzésen is sokat futunk természetesen és csinálnék mellé felüléseket is (elég jól bírom őket, 3-400at megcsinálok úgy, hogy ne legyen izomlázam másnap belőle, 100as szériákkal).

Szerintetek így sikerül? A HASZNOS és NORMÁLIS válaszokat köszönöm!


2010. ápr. 14. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


OLVASD!

2010. ápr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
ragassz rá egy rubik kockát
2010. ápr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én már olvastam az edzésmestert, és elmondhatom,hogy annyira ez nem igaz...pl nekem min. 25 osztálytársamnak kockahasa van (láttam, nem csak ők mondják!). van olyan, aki nem tud hízni, és azért, van olyan, aki annyit sportol, hogy azért. két módja van: vagy diétázol (alacsony zsírbevitel, de nem 0, mert kell az ADEK vitaminok oldásához),plusz valamilyen zsírégető sport (a futás állítólag jó a hasra is), vagy ehetsz normálisan, de olyan sokat edzel, hogy bőven ledolgozod, és ha van is a hasadon egy kicsi háj, akkor is olyan nagy alatta az izomtömeg, hogy látszódnak a kockák. (én is kezdek kockásodni, a diéta+ sport kombinációtól:))
2010. ápr. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1.: kösz,de már olvastam

2.: elég szerencsétlen vagy, ha nem tudsz rendes választ írni inkább kímélj, ki is írtam ha nem tévedek...

3.: köszi, az én osztálytársaim közül is van párnak, és ugyanígy, vagy a sport miatt vagy a nem tud hízni verzió miatt, de nem tudom még sajnos mindig hogy így sikerül e nekem.

2010. ápr. 16. 14:24
 5/11 anonim ***** válasza:
14 éves vagy:) sztem ezt kérdezd meg vagy 10 év múlva :D Amúgy ilyenkor könnyebb, csak megtartani nehéz... Ha tovább csinálod azt amit leírtál (elég komoly) akkor annak kéne lennie vagy egy-két hét múlva, ha meg nem... így jártál. Lehetetlen hogy ilyen kajálás és edzés mellett ne legyen kocka. Amúgy olvastam az edzésmestert: abban igaza van hogy hiába csinálsz oda 150 felülést és érzed befeszítve hogy radiátor-borda ha a bőrtől, víztől hájacskától(ami neked biztos nincs valami sok) nem látszik akkor ennyi. Kenj rá zsírégető+bőrfeszesítőt. Nekem is kábé oylan lehet alatta csak megereszkedett kicsit a bőröm mikor még nagyon régen dagika voltam és már megette a fene:) Amúgy az edzésmesterben le van írva hogy csak nagyon kevés kaja edzések és minimális vízfogyasztás esetén lehet olyan mint a képen. Sztem van benne valami. De miért akarsz mindenáron olyan hasat???? Csak 14 vagy, úgy kéne jónak lenned ahogy vagy!
2010. ápr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Egy a fontos. A szervezet az intenzív mozgás első kb. 20 percében az elraktározott szőlőcukrot használja fel enegriaként. ezután kezdi lebontani a zsírt. A kockás hashoz az szükséges, hogy a hasfaloon egyáltalán ne legyen semmi zsírréteg, hiszen ez a legkülönösebb izom, amit formálni lehet, de csak akkor, ha nincs ott zsír. tehát a zsírt el kell tüntetni.

A másik fontos, hgy edzeni kell. És akkor jó az edzés, ha érzed, hogy "ég" a hasad. Ráadásul különböző gyakorlatokat kell alkalmazni, hogy egyformán dolgozzon a felső, az alsó és az oldalsó hasizom.


Tudom, ez csak elmélet volt, nem konkrét gyakorlati példák, de igazából mindenféle mozgás jó, ami a hasat dolgoztatja. csak a fenti kát dolgot kell beleépíteni.

2010. ápr. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Szia,


14 éves vagy, de korod ellenére nagyon jól összeszedted mit kell csinálnod a kockahasért! ha ezeket amit leírtál és megcsinálod tényleg akkor lesz kockahasad ne félj!

Csak pár apróságra figyelj:

- számold ki a napi kalóriabeviteledet pontosan, használj konyhamérleget, és naplózd miből mennyit eszel meg! és mennyi a bevitt kalória, ha nincs változás a testeden akkor csökkentsd a szénhidrátot és a zsírt!

- 1 napra számold ki mennyit kell enned pontosan és azt osszd el akár uzsonnás dobozba és naponta próbálj meg 6-8szor enni egy keveset, hogy jobban pörögjön az anyagcseréd!

- figyelj a szabályos hasprés kivitelezésére, inkább kevesebb szabályos, mint sok rossz ami, nem a hasizmodat hanem a törzs izmait erősíti.

- Ahhoz hogy a reggel látható vékony kockák kidudorodjanak erősen meg kell dolgoznod terhelned, hogy növekedjenek. keress rá Youtubeon egy jól kivitelezett gyakorlatra, csak a hasizmok dolgozzanak, napi egyszer csináld és ne egybe 100at hanem 3-4szer 30at intenzíven 1 perc pihenővel! akkor jó ha kifulladsz és a végén fáj, de másnap reggelre már nem!

- Az izomnövekedéshez figyelj, hogy minimum napi 2gramm/ testsúlykilogramm fehérje bevitel meglegyen neked kb 100g fehérje ami kb. 500g csirkemellfilében van.

- legyél türelmes és pontosan tarts be az étkezés és edzést és nyár közepére meglesz a kocka!

- kockahas mítosz: igaz is meg nem is! olyan alacsony testzsírszázalék mint ami a mellékelt fotón látszik nem tartható fenn sokáig egészségesen, a fotók módosíthatók és a modell előtte bedurrantja az izmokat.... szal van is meg nincs is.


Sok kitartást!

2010. ápr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A haszontalan válasz az, amikor valaki nem azt mondja, amit hallani akarsz?
2010. ápr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"" 2.: elég szerencsétlen vagy, ha nem tudsz rendes választ írni inkább kímélj, ki is írtam ha nem tévedek... ""


avagy te! Örülj hogy válaszolnak neked nagyokos!!!

2010. ápr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem, a haszontalan válasz az a rubik kockás például.

Annak örüljek, hogy olyan választ adnak amivel nem érek semmit, ugyanis semmi segítség nincs benne?

2010. ápr. 23. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!