Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel motiváljam magam?

Mivel motiváljam magam?

Figyelt kérdés
Igen, millió és egy ilyen kérdés van, én nem is azt kérem hogy szóról szóra írják le mit egyek, mikor, és mennyit. Csak hasznos tippekre vagyok kíváncsi, kinek mi jött be motiváció vagy edzés terén. Egy ideje már nem eszek fehér kenyeret, és visszafogottan táplálkozok, régebben jártam futni is, és tornáztam is, túlzásba nem vittem sosem, de egy héten legalább kétszer edzettem. Viszont körülbelül másfél éve ez valahogy befejeződött, és nem tetszik a változás amit magamon látok, sem kívül, sem belül. Ellustultam, és nehezen veszem magam rá a mozgásra, pedig tudom hogy régen mennyire szerettem, és milyen jó érzés volt egy fárasztó torna után a jóleső fáradtság :)

2016. júl. 22. 20:22
 1/5 A kérdező kommentje:
a bevezetés nem kapcsolódik a kérdéshez, csak a kérdést megváltoztattam miután leírtam a kifejtést :D
2016. júl. 22. 20:23
 2/5 anonim ***** válasza:
Kezd el újra az egészséged,a jó közérzet miatt! A jó alak,a jó fizikum jönni fog automatikusan, ha jól és elég kitartóan csinálod.
2016. júl. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1) Nekem a kalóriabázis segít(et). Én általában előre terveztem egy nappal, így már "csak" tartani kellett magamat a napi menükhöz, nem volt ez a "huh, most úgy megkívántam még egy adagot...". A sporttal is dettó ugyanez.

2) Lassú, kényelmes fogyás. Én heti 0.8 körül lőttem be magamnak, mindezt heti 3x 30 perces kardio edzéssel (egy idő után már tényleg jól esik és mivel nyár van, egyébként is jobb mintha unatkoznál az ágyadon ülve), amit otthon csináltam, és naponta sétáltam 40 percet, ami inkább csak jólesett, nem edzésnek fogtam fel.

3) Írd le egy papírra mindent -miért híztál meg, mit érzel és milyen szeretnél lenni, és, hogy mik a terveid (heti 3x edzés vagy nem eszem több cukros péksütit, a joghurtot már csak natúran fogyasztom stb...). Ha kis cetliket ragasztasz a konyhába vagy az étkezőbe amiről eszedbe jut a diétád, máris sokat tettél érte.

4) Minden -1 kiló után lepd meg magad valamivel, vagy minden 10. edzés után, ez inkább tőled függ. Lehet 1 szelet kedvenc süti, 1 új könyv vagy valami az otthonodba ami egyszerűen csak tetszik, és nem olyan mint egy mosógép vagy hűtő, ha már a fogyókúra végén jársz, akkor néhány új ruhadarab...bármi, amire vágysz.

2016. júl. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csinos vagy? Ez valtozhat.

Fitt vagy? Az lehetsz.

Van miert felkelned? Lehet meg egy dolog is, amiert erdemes.

Lelkiismeret-furdalasod van, ha sokat eszel? Ha mozogsz, ne legyen, ledolgozod es tudod, hogy nem lesz baj.

Stresszes vagy? Nem leszel tobbe.

Unatkozol? Nem fogsz tobbe?

Szereted a termeszetet? Fuss/turazz egyet egy erdoben.

Kikapcsolodasra, maganyra vagysz? Fuss egyet es elmelkedj.

2016. júl. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egészséges leszel, jó lesz a közérzeted, és megfogsz felelni a mostani ideálnak (sexy leszel).
2016. júl. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!