Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit fogyhatok ugy egy...

Mennyit fogyhatok ugy egy honap alatt, ha nem eszek kenyeret meg tesztat, es a cukros dolgokat is megvonom magamtol?

Figyelt kérdés
2016. júl. 23. 22:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
1 max 2 kg
2016. júl. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentol fugg.A kiindulo testsulyodtol,attol hogy mozogsz e plusszban melette.Az a minimum hogy megvonod a lisztes eteleket es a cukrot,ez az alapja a fogyasnak,de sok mindenen mulik a tovabbiakban a fogyasod uteme.Es mindenkinel mad mertekben.Mehet le heti 0,5-2kg, de lehet having 0,5-2kg is.Rajtad mulik
2016. júl. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Bocsi havi 0,5-2 kg ot akartam irni.
2016. júl. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Kalóriadeficit kérdése. Csak a fentiek miatt még nem fogy az ember, csak akkor, ha deficitben eszik.
2016. júl. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%
Ne mond mar!Mond mar el legyszives hogy milyen szerepe van a kalorianak az emberi test mukodeseben!Semmilyen!A kaloria szàm csak egy fiktiv ertek,amit labori korulmenyek kozott mernek,meg gyujtjak az anyagot es AZT merik egy bizonyos ido alatt a vizet milyen hofokra melegiti,ez lesz a kaloria erteke.De az emberi testben ilyen fajta gyulladas,es eges nincs!Ezert alaptalan a kaloria szamolgatas.A szenhidrat szamolasa viszont annal inkabb fontos.A bevitt szenhidrat mennyisege az ami donto a fogyasban.MA's szerepe van a cukornak,es MA's a zsirnak a szervezetben.A cukor alakul at glukozza,es a felhalmozott glukoz,zsirra alakul.A zsirnak mivel nincs szenhidrat tartalma,ezert az nem alakul at a testben zsirra.Nem a zsirbol lesz zsir,hanem a cukorbol zsir!!
2016. júl. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Kérlek kipróbáltad már,hogy mondjuk napi 3000 kcalt eszel ,de kb nulla ch-t akkor szerinted fogyni fogsz??

Én napi 1200kcal eszem és 120-150g ch-t mégis fogyok,hogy is van ez? Norbi mondja,hogy napi 30-40g ch kell a fogyáshoz,hát kösz ,de én nem bírok ilyen kevesen tengődni, megeszek két szelet dinnyét és már meg is van a napi ch,vicc.

2016. júl. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Márpedig a test is energiát használ, igenis alapvető a táplállék kalóriatartalma :)

A zsír pedig prímán lerakódik zsírként, ha fölöslegben van, még magas inzulinszint sem kell hozzá. Ezért lehet zsírt felszedni ketogén diétában. Járok ilyen fórumokra eleget, sokan a lusta ketót alkalmazzák, csak a ch-t számolják, a kalóriát nem, s persze ezek nagy része nem is fogy semmit. Ekkor ajánlják nekik a kalóriaszámolást, hiszen csak kalóriadeficitben fogyunk. Ha van elég energia, mégis mi venné rá a testet a tartalékok felélésére, hm?

Ettem s fogytam már sokféleképpen. Nem vettem észre, hogy számítana, hogy 30 vagy 300 gramm ch-t eszem, amennyiben képes vagyok deficitet tartani (van, akinél bekavar a ch, bizonyára a kalóriaégetést csökkenti vagy efféle, hisz deficitben elkerülhetetlen a fogyás). S amikor 30 gramm ch mellett nem volt deficitem, természetesen semmit nem fogytam a nagy feleslegemből egy hónap alatt. Ez teljesen természetes, egybevág a tudományos megközelítés logikájával s az embertömegek tapasztalatával is.


Deficitben nincs, ami lerakódjon, a testnek pedig, ha csak az energiáról van szó, oly mindegy, miből jön. Bármiből elraktározza a felesleget, legyen az fehérje, zsír vagy szénhidrát. Illetve hallottam már, hogy némely speckót nem raktároz el, erről nem tudom az igazságot, de általánosan mindhárom makrotápanyag zsírba tud menni. A fehérje különösen szeret cukorrá alakulni, ha szükség van rá, ketogénben ezért nem szabad sok fehérjét enni, mindössze elegendőt s ezért nem gond napi pár gramm ch-ra menni (nulla ch-s tartható étrend nincs, a zerocarberek esznek napi pár grammot). Bár vannak, akik szerint napi 50 gramm alatt is egészségtelen élni, a tapasztalat nem ezt mutatja, de mindenki csinálja, ahogy neki jó. Az tény, hogy nem mindenkinek optimális a kevés ch. Minden kicsit is egészséges szervezet tud élni kevéssel, hiszen a szénhidrát nem esszenciális tápanyag (annyira fontos a testnek, hogy evés nélkül is megoldja másból), de meglenni és optimálisan működni az kettő.

2016. júl. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#6: 30-40 grammnál nem eszel dinnyét :D S ha olyan vagy, mint én, a karfiollal is nagyon, NAGYON óvatosan bánsz, hiszen könnyen sok ch jön belőle... Ez egy más világ. 40 gramm még nagyon laza, de más megközelítést igényel. Nem szénhidrátbombákat eszel s nem zöldségételekkel laksz jól.

Van egy csomó vega ketózó, aki 20 gramm alatt él. Meg lehet oldani. Én nem tenném, mert én náluk sokkal jobban szeretem a zöldségeket, de meg lehet.

2016. júl. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
?? Nem tudtad,hogy két szeletből összejön annyi ch? Persze attól függ milyen vastag szeletet vágsz. EGy szóval nem mondtam,hogy lehetetlen úgy élni,hogy nem eszel ch-t,én csak azt mondtam,hogy én kínkeservesen bírtam amikor két évvel ezelőtt levittem 30g-ra. De szerencsére én 150g ch mellett is képes vagyok fogyni úgyhogy probléma megoldva :D
2016. júl. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
rizst, krumplit, babféléket se egyél! heti 1 kg garantált
2016. aug. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!