Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segitség, fogyni szeretnék,...

Segitség, fogyni szeretnék, de hogy?

Figyelt kérdés

Elegem van abból hogy nem tudok felvenni egy csini ruhát, mert látszanak a hurkáim. Abból is elegem van, hogy a lábam plötyi... Kapok "szép" megjegyzéseket a külsőmre.

Egy baj van... nagyon szeretem a hasam... mindenhol más - mást olvasok... Nektek mi vált be? Muszáj csak zöldségeken élni, meg gyümölcsön, meg szigorúan diétás kaján? Esetleg elég az, ha mindenből eszek DE mértékkel? (mondjuk annyit, amennyi egy bögrébe belefér? Csak mert ilyenről is hallottam...). Persze elhagynám a gyorskajákat, cukros üditőket, édességeket.

Mellette sokat mozognék, konditerembe járnék. Igy is le lehet fogyni vagy csa szigorú diétákkal?

Bocsánat, ha zavarosra sikerült, de nincs kit erről megkérdezzek, körülöttem mindenki csinos, vékony... szégyenlem. Köszönöm a válaszokat előre is!

17/l, 155cm/70kg



2016. aug. 11. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

olvass utána: hclf veganism, magas szénhidrát alacsony zsír veganizmus, vagy raw till 4

persze nem fogsz lefogyni egy hó alatt, mert az nem egészséges, idővel remek tested lesz, és az egészséged is a legjobb lesz

vagy elkezdesz diétázni, állati sz arokat enni, számolni a kalóriát, visszahízni mégtöbbet, depis leszel, sz arul leszel, te döntöd el :)

2016. aug. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Pont a te korodban(nem volt azért régen :D) pont ugyanezekkel a paraméterekkel és pont ugyanezzel a problémával küzdöttem.

Most 22 éves vagyok, tartom az 53 kilós súlyt és semmi nehézség nincs benne.

Ami nekem segített(persze mindenki más, neked nem biztos, de egy próbát megér)

-Napi 3! liter folyadék amiből egy liter vagy zöld, vagy fekete tea volt. Próbáld magában inni és nem cukrozni.Nem a legjobb az íze de megszokható. A többi víz, gyümölcslé(100%-os, ha mondjuk 1 litert ezzel váltasz ki akkor az a vércukrodat is szinten tartja, de nézd meg a feltüntetett cukortartalmat, mert meglepődhetsz)de a legjobb akkor is a víz.

Amikor felkelsz, mielőtt a világon bármit a szádba vennél, igyál meg egy nagy pohár vizet. Szépen magában, utána minden más.

A cukros üdítők és levek, ha nem is tiltólistásak, de ne ezekkel pótold ki a bevitelt.

Legjobb a friss kaja, bármi ami frissen főtt vagy nyers. Még nyár van, sok gyümölcs, zöldség amit lehet rágcsálni.

Krumpli helyett egyél rizst, egyél tojást, csirkét. A disznóhúst is hanyagold kicsit. Nem is feltétlenül a zsír miatt, hanem a hús húgysavtartalma miatt. Amióta elhagytam a disznóhúst(más okból) azóta sokkal könnyebb fogyni és tartani a súlyt. Fehér kenyér helyett teljes kiőrlésű és így tovább. Esetleg szedj valami multivitamint is, mert lehet, hogy azért is nassolsz, mert hiányzik valami, nameg a gyorskaja és a cukor tud függőséget okozni(én a cukorfüggőséget még nem győztem le, nem is fogom soha valószínűleg, de könnyű szinten tartani :D )

A bögrés megoldás nem rossz, de én cserélnék pohárra, mert bögrébe is sok méret van ám :D

Legyen annyi amennyi egy 3 decis pohárba fér(amúgy ha rákeresel a korean paper cup diet címszavakra kidobja neked)és ezt is válogasd meg, napi 5x egyél ennyit(ha sok akkor persze kevesebbet). Tésztákat és hasonlókat pedig csak reggel és délelőtt egyél inkább, estefelé hanyagold őket, mert pl a fehér kenyér kb ragasztóvá válik a gyomrodban és meggátolja a tápanyag továbbjutását és felszívódását. Azért is megéri kevesebbet enni, mert így összeszűkül a gyomrod, kevésbé leszel kívánós, és eleve kevesebbet tudsz majd enni. Esetleg ha ennél és tudod, hogy ez igazából "bűnözés" lenne akkor gondolj olyan helyzetre amikor megundorodsz az adott kajától pl én imádom a csokit de ha meg sokat eszek belőle hányingerem lesz, máskor elég erre gondolnom és elmegy a kedvem.

Sportnak ott a futás, úszás, röpi, rengeteg szabadban játszható sport. Esetleg lépj be valami sportklubba vagy csapatba, vagy csinálj egyet a barátnőkkel és menjetek együtt kosarazni. Fontos, hogy sokat legyél friss levegőn, de ha mást nem, egy fél órát akkor is sétálj kint minden nap. Alakformálásra meg vannak youtube-on videók tonnaszám, megerőltetőbb és könnyebb is(én amikor két ilyen félét is csináltam egyszerre minden nap, párom már 3 nap után látta hogy feszesebb vagyok).

Nem sok idő, tényleg max egy óra minden nap, a két videó együtt volt kb 20 perc, a többi bemelegítésnek címzett táncikálás volt valami jó zenére, hogy kicsit felpörgesse a pulzusom.Szóval, ha nem is tudsz minden nap kimenni sportolni vagy kondizni menni akkor is otthon valamit mozogj.


Amúgy én kb 2-3 hét alatt dobtam le annyit hogy az aztán tényleg látványos volt, de én akkor szinte egyáltalán nem ettem mást csak zöldséget meg gyümölcsöt, mert akárhányszor belenéztem a tükörbe el is ment a kedvem más kajától, és az se volt sok amit bevittem.


Hosszú lett de remélem segített valamit. :)

2016. aug. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vegán, meg állati szar, ja csak vannak olyan aminosavak amik a test számára létfontosságúak és kizárólag húsban található meg...


amúgy itt egy kép a poharas megoldáshoz:

[link]

2016. aug. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hűha!!! Köszönöm szépen mindenkinek!!!
2016. aug. 11. 19:36
 5/9 anonim ***** válasza:
33%

#2-es nem írt rosszat, de a gyümölcsleveket hagyd ki. Tartósító és rengeteg cukor van valamennyiben.

És segítségképpen megsúgom, mi a legnehezebb a futásban; cipő felhúzása. De komolyan! Amikor az már rajtad van, onnantól megy már a dolog, alig tudod abbahagyni. Csak rábeszélni magadat nehéz, hogy felhúzd a cipőt.

2016. aug. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#3 mondj egyet
2016. aug. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Napi rendszeres aerob mozgás pl eröltetet séta mintha rohanál ,hogy el ne késsél. Fehérkenyér elhagyása ami nekem nem sikerült 100% osan de abonettel több kilónyi kenyérevést váltok ki. Kb 1-1.5 kg ot eszek egyhéten.Felvágotakból csak sonka és ami szerintem a legfontosabb a müzli evés mert az anyira elteliti az embert ,hogy sokkal kevesebb étvágya lesz mire a fő étkezéshez ér. A reggeli nagyon fontos és a napi 5x étkezés minimum amikor is anyit kell enni ,hogy ne érezd egyáltalán jólakotnak magadat.Léjtböjt kurát kerüld de én pldául 4 napig tartok erösebb böjtölést 2000- kcal de utána többet eszek mert hosszabb távon nem lehet birni és nem fogyaszt .Kerékpározál erösebb tempóban 15-20 km legalább 1x 2x a héten és mindig tartsmértékleteséget de ne éhezél sokat . Kb ennyi Januárban keztem el a fogyokúrámat 3 x abba hagytam ,Januárban 120 kg voltam 187 cm re. Most járok a fogyokúrám felénél 102 kg Elöttem jól irták disznó hús elhagyása helyette csirke de nem kell csirkemell ha mondjuk utálod jó más is belöle + zöldség leves tészta nélkül és halak fogyasztása is fontos de az olajos halakat kerüld a magas kalória tartalmuk miatt .+ Zöld tea sokat segít.
2016. aug. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nos, a kalóriadeficit az alap és az aduász, szóval azért nem kell nagyon fogyókúrásan táplálkoznod, bármit is jelent az. Viszont jó, ha egészségesen eszel, plusz úgy, ahogy neked megfelel, amit tartani tudsz s számodra laktató. Én a szénhidrátot minimalizáltam, a zsírra is vigyázok, de a szénhidrátszegény édesség jöhet, csak ne szálljak el a kalóriákkal. Van, akinek jóval több szénhidrát kell, különben lemerül. Fontos, hogy ami nélkül nem megy neked, azt ne hagyd el.

A bögre számomra elég értelmetlen, egyes ételekből egy bögre (ami rendes mértékegység lenne, de nem minden országban ugyanakkora. hol 240 ml, hol 250, Japánban 180... az én mércés bögrém a 240-et használja, s az általam ismert receptek is) 50 kcal, másból 1200... Mindig megütközöm azon, amikor ilyet írnak, hogy egy ököl zöldség (saláta vagy sárgaborsó? nem teljesen mindegy) vagy a tényér felén legyen ez meg az... Ez nem mennyiség, s amúgysem vagyunk egyformák.

Makrókat számolni sokkal jobb, de az is egyénfüggő s kitapasztalandó.


No igen, van felesleged, az a számokból is látszik. De ezen tudsz változtatni. Életmódváltás, több mozgás, jó makrók (akár számolod, akár nem, legyen elég fehérje és zsír s megfelelő mennyiségű kalória - ezt kell kitapasztalni, hisz nem lehet megmondani a kalóriaigényedet, csak kósza tippet adni).

A te szinteden még egész lazán ment nekem, miután rájöttem, hogy a sok szénhidráttal csak éhezem... De ez én vagyok, neked kellhet sokkal több, főleg, ha nem eszel özön zsírt, mint én tettem :D Semmi szigorúság nem volt, az alacsony szénhidrátbevitel s az életmódváltás inkább az egészségem s jobb közérzetem felé tett kellemes lépés volt... Egy jó életmódváltásnak szerintem ilyennek kell lennie.

Nem tudom, honnan szeditek a zöldség-gyümölcs diétát, az agyrém. Miért lenne jó cukrokkal fogyni? A zöldség OK, de a sok gyümölcs sokakat akadályoz (nem mindenkit, persze) és jóval fontosabb a fehérjebevitel, sőt a zsírbevitel is.

2016. aug. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#3: Nagy butaságot írtál, az összes esszenciális aminosav megvan kompletten az állati termékekben, de nem kompletten a növényekben is. Eléggé könnyű utánanézni. Más anyag sincs a húsban, ami esszenciális és másban sincs. Egyetlen ételcsoport nincs, ami pótolhatatlan lenne.
2016. aug. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!