Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok ajánlani fehérjedús...

Tudnátok ajánlani fehérjedús ételeket?

Figyelt kérdés

Célom inkább az egészséges étkezés, mint a fogyás. Úgy érzem túl sok szénhidrátot és zsírt eszem, fehérjéből meg keveset. Kalóriabázison követem egy bő hónapja a kajálásom, abból szűrtem le ezt a tapasztalatom. Ha épp nem valami húsos ebédet eszem, nagyon kevés a fehérje. :( Mit egyek ami finom és fehérjedús? Joghurtoktól néha megy a hasam, így azt pl naponta nem enném. Túrót pl hogyan tudom ízesíteni és mivel egyem? Esetleg a növényi tejtermékpótlékok? (azokat még nem kóstoltam)

Köszi 20L



2016. szept. 5. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Mozzarella sajt 100g -ban 17g fehérje, ha light-t veszed akkor 22g fehérje és kevesebb zsír.


Csirkemell filé.


Szója.

2016. szept. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Cottage cheese, csibemell, alacsony zsírtartalmú túró, fehérjoghurt...
2016. szept. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A húst ugye tudod. Tojás, sajt, túró, sok hüvelyes. Nekem a vegán időszakomban komoly forrás volt az olajos mag és magliszt is, de az nem kifejezetten fehérjedús, csak éppen könnyű sok fehérjét bevinni vele :) Kalória pedig úgyis kell, balga dolog nagy ívben kerülni a szénhjidrátot és a zsírt is.

A túrót lehet enni körözöttként, zöldséggel, de persze édesen is, de mivel én évtizedek óta nem eszem túrót, ezt inkább meghagyom másoknak :)


Én betolok napi 10-12 tojást és kész. Elég sok egyebet eszem ahhoz, hogy így már összejöjjön a fehérje. Néha ez is sok, a rövidke vegán időszakomban is megvolt a fehérje, nekem túl könnyű bevinni, húst nem is ehetek, mert túlmegyek a fehérjekeretemen :D

Persze a fehérjére kell koncentrálni, ha az ember alapból nem eszik elég fehérjét. Lekvárostésztával és csokival nem jön elég, az tuti, de még zöldséges rizzsel sem.


A tojás szerintem nagyon finom és változatos, de van, aki képes megunni. Mondjuk a boltit én is unnám.

A tojásfehérjére alapozó finom ételeim köre kisebb, de ott is vannak lehetőségek.

2016. szept. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Túrót én vagy natúr kakaóporral ízesítem, esetleg fahéjjal, és kevés folyékony édesítővel. (Néhanapján belefér a méz, ha a nap folyamán nem nagyon van más komolyabb CH.) De friss zöldfűszerekkel, snidlinggel, oregánóval, bazsalikommal is finom, akkor kis sóval is keverhető.
2016. szept. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Cottage cheese-t hol lehet kapni? Kerestem tescoban, lidlben, de csak sima túrót találtam.

2016. szept. 9. 15:53
 6/10 anonim válasza:
A cottage cheese-t ne a túrónál keresd, hanem a sajtoknál :D Én a tescoban, auchanban, spárban stb. 150g-os "joghurtospohár" szerű kiszerelésben veszem, Cheeseland a márkája. A natúr (világoskék) 190, a zöldfűszeres (világoszöld) 250 ft körül mozog, az előbbinek kisebb a zsírtartalma.
2016. szept. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Aldis "New Lifestyle" sovány túróban alig van zsír, cserébe fehérjéből elég sok, és nagyon krémes. :) Én fél deci sovány tejjel szoktam keverni, és ízesítem azzal, ami épp van, szimplán eritrittel is szeretem, de ha valami gyümölcs is akad, még jobb. :)


A sütiket is szeretem, pl. ezt: [link]

Nem egy éttermi sajttorta, de azért én nassolásra kiválónak tartom. :)

2016. szept. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szia! Szerintem az egészséges táplálkozás egyik fő összetevője a zsír. Ezért nem gondolom, hogy abból túl sokat lehet enni. Az nem mindegy, hogy milyen az a zsiradék. Sajnos a reklámok egyre inkább csak az olajat és a margarint tolják le a torkunkon. Megfeledkezve arról, hogy régen csak a hagyományos zsírokat, mint pl. kacsa-, liba, sertés zsírt fogyasztottak, mégis sokkal egészségesebbek voltak az emberek mint ma. Nem beszélve arról a fontos tényről, hogy a máj méregtelenítő munkáját egyedül a zsír képes beindítani. Sem az olaj sem más un. zsiradék nem képes erre. Ezt elfelejtették közölni velünk. Ha nem szeretnél annyi húst enni és szereted a gombát, és a hüvelyeseket, akkor nagyon sok fehérjéhez (rosthoz is) tudsz jutni. A tojás is kiváló fehérje forrás, a sárgája pedig tartalmaz omega 3 zsírsavat, mely köztudottan nagyon jó hatással van az idegrendszerre. Tehát rengeteg jó alternatíva létezik, hogy egészségesebben étkezz, és energikus is legyél. Sok sikert! és jó egészséget Neked!!! :)
2016. szept. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

" régen csak a hagyományos zsírokat, mint pl. kacsa-, liba, sertés zsírt fogyasztottak, mégis sokkal egészségesebbek voltak az emberek mint ma"


Ezt nem pontosan tudom, honnan veszitek. Divatos megjegyzés, de mi támasztja alá? (A nagyiék elmesélésén kívül, vagyis tudományosan...)

2016. szept. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8. Részben egyet értek, h a zsírt nem szabad annyira elhanyagolni, DE, nem alapozhatunk zsíros kenyerekre, amin a nagyanyáink nőttek fel, mert figyelembe kell venni, h ők abban az időben milyen kemény fizikai munkát végeztek, ami során ez hamar el is égett... Manapság a munkák nagy része ülő/álló munka, ami nem akkora megerőltetés mint anno a földek megmunkálása... Ezért kell manapság meggondolni, h mit eszünk :)
2016. szept. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!