Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék tartósan és...

Hogyan fogyhatnék tartósan és egészségesen?

Figyelt kérdés

Már egy ideje stagnál a súlyom (54-55 kg), de a cél a 47-48 lenne. Vega vagyok, tojást néha eszek, de most gondolkodok a nyers étrend (csak zöldség és gyümi) kipróbálásán. Ez hatásos lehet? Kb mennyi idő, mire lefogyhatn ezzel. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!

18L



2016. szept. 14. 18:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mennyi a testzsírszázalékod?
2016. szept. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Fogyáshoz biztosan jó, de hogy egészséges leszel tőle és nem veszítesz izmot, azt kétlem. Nem tudom, melyik növényből tudsz elég fehérjét bevinni, ami nyersen ehető, talán magokból és gombából, de számíts emésztési problémákra. Szedj mellé vitaminokat (főleg B12-t), és a hidegen sajtolt olajokat se hagyd ki, úgy talán nem csinálsz nagy bajt. De én a helyedben meggondolnám.
2016. szept. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak elgondolkodtam a dolgon és amúgy is csak amolyan kúra szerűen (mondjuk 1,max 2 hónapog csinálnám).
2016. szept. 14. 19:26
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet vega étrenddel elegendő fehérjét bevinni, csak komplettálni kell a növényi aminosav profilokat. A probléma ott kezdődik, hogy a vegánok 99 %-ának fingja sincs, mi az az aminosav...
2016. szept. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Valóban, de a gabona + hüvelyes komplettálás nyersen nem megy, ezeket muszáj alaposan megfőzni. Szóját sem lehet nyersen enni. Úgy általában azokat a növényeket, amikben jelentős fehérjemennyiség van, nem ajánlott nyersen fogyasztani. A többi zöldségből és gyümölcsből meg kell enni több kilót naponta, hogy elég fehérje legyen az étrendedben. Szerintem ez böjtként működhet, pár napig, utána már veszélyes játék.
2016. szept. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt még kifelejtettem, hogy az olajos magok ehetők nyersen, jobb esetben beáztatva, vagy csíráztatva, de nagyobb mennyiség nem előnyös.
2016. szept. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hm... most elgondolkoztam, rá kéne álljak a csak hús evésre
2016. szept. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7: Hús, zsír, belsőségek, más állati dolgok... Csak húson nem lehet élni, zerocarberként igen :D Ha képes vagy feladni a zöldségeket...


Kérdező, remélem, nagyon alacsony vagy, mert nagyon alacsony súlyokról írsz.

Ahogy már írták, a nyers étrendben nemcsak zöldség és gyümölcs van, az egészségtelen is lenne.

Gondolom, nyersvegán étrendre gondolsz. Mert van húsos és ovo-lakto vega nyers étrend is, miért ne lenne? Azokat nem ismerem, de azok bizonyára könnyebbek. Azért a nyersvegán étrend is népszerű és évekig, évtizedekig is tartható. De azért odafigyelés és tudás kell hozzá...

Zöldségből rengeteg fehérjét be lehet vinni, ez nem gond, a komplettálás kicsit komplikáltabb, de a hüvelyest olajos magvakkal is össze lehet hozni (a nyersvegán étrendben értelemszerűen kevés gabona van. csíráztatott gabonákat és nyers zabpelyhet sokan esznek, hogy ez mennyire jó, én meg nem mondom), s ott van a többi zöldség is, sokuk jelentékeny fehérjemennyiséggel, bár nyersen azért kevésbé egyszerű kilószámra enni őket, illetve ez ember- és zöldségfüggő.


DE csak mert nyersvegán étrendre tér valaki, még nem fogy. Lehet, hogy sokan igen, mert nem tudnak eleget enni, ez más kérdés. Ki lehet próbálni, de ha nem értesz hozzá s az aminosavakhoz nagyon sokat (többet, mint én), akkor inkább csak pár napos kúraként...

Az pedig eszedbe se jusson, hogy zöldségen és gyümölcsön élve lebontod az izmaid s biztos össze lehet szedni valami tápanyaghiányt úgy...


A fogyási ütem a kalóriaigényeden (teljesen ismeretlen számunkra) és a kalóriabeviteleden (dettó) nagyban múlik. Hogyan is mondhatnánk meg, hogy mikorra fogysz le? Lehet, hogy magas vagy és a szervezeted okos és nem is akar fogyni, s extrém nehéz a helyzet. Nem tudunk semmit.

2016. szept. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A testzsírszázalékom kb 20-21%. Ha jól számoltam. Amúgy főleg ez a problémám, hogy mivel magas vagyok (174cm), és vastag a csontozatom, drabálisnak tűnök, de ha megmondom, hogy mennyi a súlyom, mindenki el kezd szörnyülködni. A lényeg, hogy rendszeresen sportolok, tehát zsírból szeretnék fogyni, nem izmot veszíteni.
2016. szept. 15. 08:12
 10/11 anonim válasza:
En is 174 cm vagyok es amikor már 50kg voltam nagyon vekony izomtalan voltam es en is vastag csontozatu vagyok. Ne a szamokat nezd mivel 55kgval sokkal vekonyabb leszel ha tobb az izmod. Sportolj tovabb rendszeresen. vegan vagyok es ha gondolod kajaban tudok segiteni ☺
2016. szept. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!