Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Barátom állítja hogy 15kilot...

Barátom állítja hogy 15kilot fogyott 2,5honap alatt ugy hogy csak csirkét evett zoldsegekkel es heti 5szor aerob edzeseket csinált. Szerintetek ez lehetseges vagy kicsit szépíti a dolgot?

Figyelt kérdés
2016. szept. 18. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Lehet, az egyoldalú táplálkozás könnyen eredményez súlycsökkenést.
2016. szept. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanennyit fogytam 3 hónap alatt. Nálam is sokszor csirke és zöldség a fő fogás, de nem kizárólag azt eszem. Viszont a sovány fehér húsok zöldséggel, tojás, hal, túró stb. egészséges kaják adják ki az én napi menümet is. A mozgás pedig nálam is kb. ugyanaz, mint a barátodnál. Szóval igen, szerintem simán fogyhatott ő is így, ahogy írtad.
2016. szept. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
En meg azt sem ertem,hogyan lehet csak csirkét es zöldséget enni..en biztos mar rosszul lettem volna tole..:)
2016. szept. 18. 17:54
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

nem kell változatosan étkezni. eheted mindig ugyanazt, ha biztosítja a szükséges tápanyagokat. a zöldségek itt elég sok mindent jelenthetnek, ami változatosabbá teheti a dolgot. nem muszáj mindig csirkét enni, ehetsz marhát, pulykát, halakat, nyulat, kacsát, sőt akár még sertést is mértékkel. de a csirke többé kevésbé a legolcsóbb, legegyszerűbb.


szóval visszatérve, ha mindig ugyanazt eszed, akkor egy idő után már nem fogsz sóvárogni a kaja után, a napi rutinod része lesz, lesz#rod. emiatt nem is fogod túlenni magad.

2016. szept. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Előző, a legtöbbünk akkor sóvárogna igazán étel után, ha mindig egyfélét enne... :D Kegyetlenül hiányozna a többi közül egy csomó. Van, aki megunja a 100 féle ételét is és új recepteket keres, csirke zöldséggel, ezt meg lehet unni, nekem 2 nap kellene hozzá, ha nagyon aszkéta vagyok, mert amúgy nem enném meg a csirkét már eleve.


Kérdező, ez nem extrém tempó, hihető, főleg, hogy csirkéből és zöldségből ember legyen a talpán, aki nem kerül deficitbe s ezt képes tartósan csinálni (napi sok kiló zöldség vagy extrém módon eltúlzott fehérjebevitel kell hozzá. bár ha nem használ zsírt, akkor hamarabb belerokkan, minthogy lefogyjon ennyit, gondolom. rabbit starvation szindróma, hormon- és vitaminproblémák...).

2016. szept. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
ezt tök komolyan írom, több fogyókúra is erre támaszkodik. egy idő után rutinná válik az étkezés, és nem azon fogod törni a fejed, hogy mi finomat egyél (mindig ugyanazt a 2-3 jól összeválogatott menüsort eszed). másrészről sokkal könnyebb elkészíteni a kaját, akár 4-5 napra előre. de gondolom ez is olyan, hogy nem mindenkinek fekszik.
2016. szept. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6: Erre szokták mondani, hogy lehet így élni, de nem érdemes.

Aki csak így tud normális súlyban maradni, azzal valami gond van.

2016. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ez csak fogyókúra. és ha már itt tartunk, én inkább meghaltam volna, mint hogy továbbra is dagadtnak érezzem magam.


ennek ellenére sok testépítő tolja az ilyen monoton étkezési szokásokat. ugye a klassziksu csirkés-rizs, estére meg túró kombó, napi 5 adagra leosztva. nem csak a kajának lehet élni, ne ítélj el ezért másokat.

2016. szept. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8: fogyókúrának jó, de így enni, ha nem vagy profi testépítő felesleges.

Egyébként nem a kajának élek, nem az az örömforrásom :) Súlyommal sincs gond. Csak szerintem értelmetlen ennyire rákattanni az étkezés szabályozására.

Nem véletlen, hogy sokan nem tudják tartani a diétájukat, mert annyira földtől elrugaszkodott, hogy nem is lehet.

2016. szept. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak hogy én is beleszóljak, maradjunk annyiban, hogy van, akinek ez működik, tartható, bejön s van, akinek nem.

S tuti van, aki fokozatosan el tud jutni a puritán étrendig, de hirtelen nem menne neki.

Én kedvelem a változatosságot egy bizonyos szintig, amúgyis hedonista vagyok, a táplálkozás fontos örömforrás számomra (nemcsak az evés része, a főzés, a receptek keresése, kitalálása, az emésztőrendszer működésének tanulása...). S ezzel nincs is baj. Ahogy azzal sem, ha valaki mindennap azt a remekül összeállított menüt eszi. Alapanyagokat nézve az én napjaim is roppant hasonlóak, csak más étel lesz belőlük ;)

A legtöbben nem bírják a monotóniát, a hobby testépítők is szeretnek változatosan enni, tudják, hogy a köles is ch, nemcsak a rizs, a zabot lehet kásának, sütinek, vagy csak úgy, fehérjével enni s még sokféleképp. Van, aki vegán, van, aki zsírosan eszik, a testépítéshez sem csirke, sem rizs nem kell soha... Fehérje kell, sok más tápanyag és elég kalória, ami az étrendet illeti.

Megértem azt, aki rövid időre egyszerűsít, megvan az előnye, én is rég próbálkozom vele, csak viszonylag kis sikerrel.

Tényleg van ember, aki csak kötelességszerűen eszik, nem élvezet számára, nem érdekli. Annak felesleges elbonyolítania, de a megfelelő tápanyagellátás nála is fontos.

A táplálkozás nagyon egyéni, kevés kőbe vésett szabály van. Ehetjük mindennap ugyanazt, ehetünk napi egyszer, kizárhatunk ételcsoportokat, minimalizálhatjuk a szénhidrátbevitelt, ezzel semmi gond, ha hozzánk passzol s számunkra egészséges.

2016. szept. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!