Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 14 éves lány vagyok 166,5 cm...

14 éves lány vagyok 166,5 cm és 92 kg és leszeretnék fogyni legalább 35 kg-ot ebben kérném javaslataitokat?

Figyelt kérdés

2016. okt. 4. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvos, dietetikus, endokrinológus, ha kell. És nagyon fontos, hogy beszélj a szüleiddel és ők is támogassanak! (Ha van egy kis eszük, ezt fogják tenni, de láttam én már az ellenkezőjét is.)


Ha az életmódod okozza a hízást, akkor kis lépések.

Pl. edd azt, amit eddig, de mindenből fele annyit, mint szoktál, és mozogj fél órával többet. Ez lehet séta, úszás, táncolj otthon a kedvenc zenédre, vagy tölts le egy jó dvd-t, és arra. A lényeg, hogy ne utáld csinálni.


Először a súlyod lehet, hogy nem indul meg, de ki kell tartani. Aztán lesz időszak, mikor peregnek le a kilók, és lesz, mikor akár egy hónapig nem lesz fogyás. Akkor is ki kell tartani, és fokozhatod a mozgást, illetve egyél kímélőbb ételeket.


Folyamatosan állj át az egészséges étkezésre, a diétás kajákra. Iktass be olyan leveseket, salátákat, joghurtot, stb, amit szívesen eszel. Ha lehet, mindenből az egészségeset válaszd. Ebben is kell majd a szüleid segítsége, gondolom nem magadra főzöl és vásárolsz.


Amit biztosan megtehetsz, mert tök ingyen van, az az, hogy mozogj többet, egyél kevesebbet. Tudom, hogy a diétás reform étkezés nem olcsó, de ha kihagyod a vacsorát, vagy fele annyi köretet eszel, az teljesen ingyen van.

2016. okt. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nehogy feleannyit egyél, mint eddig, kérdező! Az csak akkor működik, ha szuper étrended van, csak sokat eszel. Ami nem valószínű.

Megfelelő tápanyagokat vigyél be, elegendő fehérje (sokak elhízást jelentő étrendjében nincs is elég, még ezt felezni? nagy butaság lenne. amúgyis, feleannyi étellel bizonyára kegyetlenül éhezne szinte bárki, durva sokk lenne), zsír, ásványi anyagok, vitaminok. Bizonyára nem jó az étrend, az ételek összetétele, életmódváltás kellene. Mehet kis lépésekben, apró változtatásokkal, köretmódosításokkal, rosszabb fajta nasik elhagyásával vagy csökkentésével... Valami jó, tartható életmód kellene, jó étrend, kalóriadeficit (nem extrém méretű), több mozgás. Eleinte a kalóriákkal sem muszáj foglalkozni, egy életmódváltás elég nehéz lehet anélkül is, majd később. De jó étrendnél nem olyan nehéz nem túlenni magunkat (bár ez emberfüggő).

2016. okt. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell a dolognak nagy feneket keríteni, csak tudományoskodás az egész. Ilyen mértékű elhízás egyértelműen a kelleténél jóval több evést takar. Nyugodtan vedd le a napi adagodat a felére és növeld meg a fizikai aktivitást a kétszeresése.Ha meg éhséget érzel, igyál meg 1-2 pohár vizet.
2016. okt. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ezt javaslom :


[link]

2016. okt. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szerintem kezdj el sportolni,fogyózni

Egyél több zöldséget nézz utána neten hogy ilyenkor mit kell csinálni.

2016. okt. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#3: Ekkora hízás többletet takar, ennyi, simán lehet koplalástól kibírhatatlan önsanyargatásig a feleannyi evés (főleg több mozgással. amúgy ha eddig pl. nem mozgott, a dupla mozgás túl kevés. de ha eddig heti 80 km-t túrázott, akkor kicsit megterhelő lehet a duplázás, persze intenzitást még lehet növelni), de a tápanyaghiány szinte tuti lenne. Életmódváltás kell, jó étrenddel.

Szerinted eddig tuti evett mondjuk 160 gramm fehérjét? Mert nem ez a tipikus nagy túlevésnél sem. 80 pedig azért kellene most is (hasraütés, de nem lehet egy túlzott érték).

2016. okt. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!