Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik módszer hasznosabb, ha...

Melyik módszer hasznosabb, ha beleugrok egy durva edzés sorozatba, vagy ha fokozatosan indítom a mozgást?

Figyelt kérdés

2016. nov. 8. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a kérdésed, hogy tönkreteszed magadat egy edzéssel amire nincs felkészülve a szervezeted, vagy ha fokozatosan felépíted?
2016. nov. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ööö, így tényleg rosszul hangzik.

Első kérdésem és lemaradt a kifejtős rész.

Szóval lenne lehetőségem jelentkezni egy egy hónapos átformáljuk, életmódváltás stb programba, ami segítene beindítania mozgást újra. Korábban rendszeresen mozogtam, de a 7 hónapos babám születése óta csak heti egyszer és nagyon nehezen menne magamtól sűríteni a gyakoriságot és emelni a nehézségen.

A kérdésem az, hogy szerintetek próbáljam meg mégis magamtól emelni az intenzitást, vállalva azt, hogy tingli-tangli lesz a szint növekedés. Vagy jelentkezzek erre a programra és edzői segítséggel vágjak bele, itt ugye meg az a kockázat, hogy mindenki erősebb és fittebb lesz , mint én és csak szenvedni fogok a túl nagy szint ugrással.

Így talán már nem olyan béna a kérdésem :)

2016. nov. 8. 10:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen az a program, de rossz edző is van és egyetértek az első hozzászólóval.


Neked még nem volt olyan, hogy pár perc kis edzés hatására 3 napig alig tudtál pl. járni? :D Nekem volt, kétszer. Az edzetlenség képes ilyesmire. Mindenképpen fokozatosan kell, ne sokkold a tested.

Az pedig nem tudom, miért érdekel, hogy a többiek erősebbek vagy fittebbek, ez nem verseny.

De ha túlerőlteted magad, pont hogy lassabban fogsz fejlődni...

2016. nov. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán lesérülsz majd, ami aztán tényleg vissza tud vetni a sportolásban, fejlődésben.
2016. nov. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor valószínűleg jobban teszem, ha lassan fejlesztek, csak így meg úgy érzem megfutamodok.
2016. nov. 8. 15:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem keresd fel az edzőt és beszéld meg vele, hogy mik a tervei. Ez egy nagyon jó lehetőség. Meg nem fog ölni. Sőt, ha közben túl keménynek találod megbeszéled az edzővel és ennyi :) .
2016. nov. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezek az 1 hónapos dolgok...

A változás a szervezetben nem 1 hónap...

Heti 1kgfogyás a maximum ami normális afelett egészségtelen... egy egy hónapos "átfórmáló" program max valami koplalás és kíméletlen mennyiségű testmozgás, utána meg majd csodálkozol, mikor visszahízol.

2016. nov. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt hiszem félreértettél 7-es. Nekem arra kéne ez az egy hónap, hogy kicsit megerősödjek és a korábbi mozgásintenzitásra visszaálljak, amit magamtól is tudok csinálni. Egy baba azért elég sok dolgot felborít, egyszer már visszaálltam egy sportosabb életmódra, de az lassú volt. Azt reméltem a csoport húzóereje, meg az edző jelenléte kicsit előrelendítene és hamarabb formába jönnék újra. Ettől még igazad lehet abban, hogy eszetlen diétába és edzésbe nem érdemes kezdeni.
2016. nov. 9. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!