Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez hány kalória lehet kb?...

Ez hány kalória lehet kb? Mennyire sok ez ha valaki nem igazán sportol és fiatal lány?

Figyelt kérdés

reggeli: tükörtojás kenyérrel

ebéd: a) milánói makaróni sajttal vagy b) sültkrumpli/rízs csirkehússal

vacsora: ugyan az mint az ebéd


még aznap: 1 gyümölcsjoghurt, 1 banán, 1 péksüti


2016. nov. 23. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Most honnan tudjam, hogy 1 vagy 8 tükörtojás, 10 vagy 100 dkg makaróni?

De hogy sok-e, azt neked kell kitapasztalnod, hisz nem mindenkinek azonos a kalóriaigénye nem aktív fiatal lányként...

2016. nov. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek,de a ch-t mindenképpen vissza kell fogni.Tészta,sült krumpli,joghurt,pék süti:ez mind mocsok.Alig maradt valami értékelhető ezeken kívül.Zöldséget is be kellene iktatnod az étrendedbe és jobb lenne ha a napi ch-t gyümölcsből fedeznéd.
2016. nov. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első voltam. Ugyan bármivel lehet fogyni, de én is a kevesebb és jobb ch mellett szoktam állni.

Az én szénhidrátforrásom speciel a zöldség, de azért van, akinek sokkal több kell. Szinte mindenkinek jobb a zab vagy a rizs e célra, mint a cukros gyümölcsök, persze kis mennyiség abból is mehet, de gyors cukor és sokakat nem laktat, sőt. Egy jó kis összetett szénhidrát célszerűbb.


A sültkrumpli pedig finom és nekem nulla bajom van vele (az egészségtudatosságom érdekes alakú az átlaghoz képest, de az egyéni tényezők is fontosak), csak ha fogyni akarok, ritkán eszem. De van, akinek befér.


A kérdező nem írta, hogy fogyni akarna, erről nem tudunk.

2016. nov. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#2 vagyok,ha fogyni akar ha nem,a szénhidrát szénhidtáttal való evésnem sok értelmét nem látom.A rizs puszta keményítő,főleg a fehér rizsnem gyakorlatilag nincsen tápanyagtartalma.Azért a gyümölcsökben más is van a cukrokon kívül.Leginkább fruktózt tartalmaznak,ami köztudott,hogy kevésbé emeli meg a vércukor szintet,tehát mindenképpen jobban járna vele(mindenki).Attól még,hogy neked nincsen bajod a sültkrumplitól,attól még messze nem egészséges.:) Az is egy merő keményítő amire a szervezetnek semmi szüksége nem lenne.Ha olajban sül,arról meg beszélni sem érdemes.. :)De persze mindenki maga dönti el,hogy mit eszik.
2016. nov. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen sok,inkább csak rossz.
2016. nov. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

A kalóriaszámlálgatást el lehet felejteni, kamu az egész. ;)

A rizs pl. az egyik legjobban hízlaló cucc, amit ehetsz.

2016. nov. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De az miért baj, ha van a napban egy kicsi nem tápanyagdús dolog? Vidd be, amit kell, annyi, onnantól, ha csak kalória kell, mehet bármi, ami nem káros s az adott embernek nem előnytelen.

Szegény rizs :D Van, akinek (főtten) kilószámra kell ennie (vagy valami hasonlót, nem kötelező a rizs, persze), hogy meglegyen a szükséges kalóriabevitele, elégeti, nagy mennyiségnél a tápanyagtartalma sem elhanyagolható, jól érzi magát vele, minden OK.

A napnak kell tápanyagdúsnak lennie, nem kivétel nélkül minden falatnak.

A gyümölcs amúgyis főleg cukrot ad, amire pont nincs feltétlenül szükség, nem esszenciális tápanyag. És sokan nagyon éhesek leszünk tőle, ami fogyáskor nem előnyös. Ha még nem írtam volna. Aki pont gyümölccsel érzi jól magát s fogy megfelelően, az egyen felőlem akár napi több kilót is (persze pakolja mellé a fontosabb, tápanyagdúsabb ételeket is, emiatt kis kalóriaigénynél necces a sok gyümölcs, de aki megoldja, annál OK), azzal sincs semmi bajom. De sokunknak jobb kerülni a sok cukrot. Nekem a fruktózt különösen, egyes étrendekben ez a helyzet.

2016. nov. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!