Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tudom mennyi kalória az...

Nem tudom mennyi kalória az ebédem, segitséget kérek légyszi?

Figyelt kérdés

Még 15 éves vagyok csak és amig reggel és este én választom ki mit eszek ( s ilyenkor a kalóriatartamot is leolvasom a kifliről vagy akármiről ) , addig délben azt kell ennem, amit főz anyum. És előre megmondom, hogy NEM ! , azaz NEM kérdezhetem meg anyum minden nap, hogy ' mennyi olajat használtál ? Miket tettél az ételbe ? Hány gramm ez a csirkecomb ? ' meg ilyesmik, mert csak felhúzom ezzel.


Én gondoltam viszont valamire. Nem lehet, hogy számolok 700 kalóriát az ebédre, függetlenül attól, hogy pont mi az ebéd ? Mert ha kicsi adagot veszek akkor bármi is legyen az, azért a 700 kalóriát csak nem haladja meg, nem ? Nem gondoljátok, hogy ez igy jó lenne ? Mert tényleg nem lehet mindent számolni , ez az igazság, furcsán is néznének rám ( a családom ), hogyha elkezdeném méricskélni a krumplit és a csirkét egy mérlegen.....légyszi irjarok !


2010. máj. 1. 18:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ugyan ez van nálam is.. anyám szabályosan dolgozik ellenem :( úgyhogy én is csak tippelni tudok, de azért egy esti torna biztos ami biztos mindig elkél :)
2010. máj. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Figyelj, anyum nem ellenem dolgozik, de orvos és nagyon foglalt és én sem várhatom el, hogy ilyesmikkel foglalkozzon, mert van igyis elég munkája


És sztem a 700 kalóriába belefér egy kis adag ebéd, ennél több nem hiszem, hogy lehet, ti nem igy gondoljátok ?

2010. máj. 1. 19:01
 3/12 anonim ***** válasza:
Én mindig csak nagyjából számolom. Szerintem ne számolj mindig 700 kcal-t egy ebédre. Csak úgy nagyjából tippeld meg! Egyébként mennyi kcal-t engedsz meg magadnak egy napra?
2010. máj. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sportolj rendesen és felesleges lesz a kalóriákat számolgassad, pláne, ha igyekszel normális kaját enni, nem chips, csoki, kóla az étrended jó része ;)
2010. máj. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

hm. jó neked.. én örülnék ha főzhetnék magamnak. (nekem is kórházi dolgozó amúgy anyum..) csak mindig megfőz és azt kell enni. különben veszekedni kezd -.- ha meg elmennék futni máris "jaaaj hülye fogyókúrás" (170/58 vagyok amúgy..)

ellehetetlenít.

2010. máj. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, te miről beszélsz ? Én nem főzök magamnak, most mondom, hogy anyum főz. Vagy lehet nem értettem jól , na m1


A 3. válaszolónak pedig csak annyit, hogy én igenis sportolok, de ettől még számolhatom a kalóriákat, ugyanis eredményt is akarok látni mihamarabb, mondjuk ebbe most ne menjünk bele


Hálás lennék, ha válaszolnátok erre : 700 kalória túl kevés ? Sztem egy kicsi adag ebéd nem haladja ezt meg...Én napi 1500-at engedek meg magamnak. Ne aggódjatok, jól érzem magam, nem szenvedek, különbenis ha az ebédem 700 akkor még marad a napra 800 ezen kivül és én ebből bőven tudok gazdálkodni.....a kérdés csak az, hogy jó-e ez a 700 vagy tegyek többet, na légyszi válasz xD

2010. máj. 1. 20:37
 7/12 anonim ***** válasza:
most te azt várod hogy találjuk ki kb miket szoktatok ebédelni és mennyit és az kb hány kalória :DDD egy biztos ha te csak ebédre 700 kalóriát eszel vagy a körül akkor az elég sok egy diétában. okééé tudom, hogy azt kell enned amit anyud főz, de akkor meg így felesleges számolgatni mert nem tudod még körülbelülre sem. szerintem így nem érdemes számolgatni. arra figyelj hogy a vacsora fehérje legyen főleg, és reggelire egyél inkább szénhidrátot.
2010. máj. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem érted.....anyám SOSE főz zsirosan. Na mostmár, elég egészségesen főzött kaja mellett ha még kicsi adagot is veszek akkor az nem lehet olyan állati sok. Én azért mondtam 700-at, mert nem akarom elszúrni, tehát inkább többet számoljak, mint kevesebbet. És sztem ennek igenis van értelme, ha például ti ebédre esztek egy kis bécsi szeletet pürével akkor az meghaladj a 700-at ? Vagy lecsót virslive, az meghaladja ? Vagy spenótot sertéshússal, az meghaladja ? Kicsi adagokban meghaladja ? Mondjátok, ha igen....
2010. máj. 1. 21:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy szelet bécsi szelet 1000 kcal :)Már csak a panír miatt is : )
2010. máj. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Áhhh! Az kizárt,hogy 1000 kcal 1 szelet rántott hús!!
2010. máj. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!