Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire kivitelezhető a nyersgyümölcs diéta?

Figyelt kérdés
Most is full vegán vagyok és sok helyen látom ezt a nyers gyümölcsdiétát, de felmerült bennem a kérdés hogy itthon ez hogy kivitelezhető? Honnan lehet annyi friss gyümölcsöt normális áron beszerezni?

2016. dec. 29. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Télen biztosan nem próbálkoznék vele, inkább nyáron, amikor sok a hazai idénygyümölcs, hidegben amúgy sem ez az ideális táplálék.
2016. dec. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam hogy ezt igazából trópusi klímájú helyeken lehet megvalósítani. Pl itthon a zöldkókusz meg a friss avokádó az étren alapja itthon meg alig kapni ha meg van is rossz minőségű. Most megyek Thaiföldre 3 hónapig ott leszek kipróbálom.
2016. dec. 30. 12:50
 3/5 anonim ***** válasza:

De jó neked... Én biztosan megkóstolnám a helyi ételeket is (persze óvatosan, a bacikra ügyelve).

Azt ugye tudod, hogy a gyümölcsökben nincs elég fehérje, illetve ami van, az sem teljes értékű? Remélem, nem hosszú távon gondoltad a gyümölcsdiétát... Szegény agárdi kisfiú jut eszembe...

2016. dec. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Olvastam róla pár könyvet és azok alapján össze lehet rakni olyan étrendet csak gyümölcsből hogy az a fehérje szükségletet is fedezze. Azért akarom kipróbálni. Nyilván így hogy 8 éve vegán vagyok és az utóbbi években minimálisra csökkentettem a feldolgozott étel bevitelt nem fogok ott nagy zabálásokat rendezni de nyilván zöldség gyümölcs terén kipróbálom a helyi ritkaságokat. Onnan jött maga a kérdés hogy belefutok itthon is sok fanatikusba akik persze éppen a vércsoport vagy paleo diétáról tértek át, csak kíváncsi voltam hogy ez megoldható-e mert nekem nem tűnik annak, azért nem lehet egész télen utánérlelt banánon meg narancson élni.
2016. dec. 30. 21:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kötözködésből, csak kíváncsiságból kérdezem: meg tudnál enni napi 5 kg gyümölcsöt? Ennyi minimum kellene, ha azt nézzük, hogy a gyümölcsöknek (a dióféléket nem ideértve) 1% vagy annál kevesebb a fehérjetartalma. És kétlem, hogy minden esszenciális aminosavat be lehet velük vinni, az esszenciális zsírsavakról nem is beszélve. Bár ha eszel hozzá magokat és avokádót, már jobb a helyzet, de tényleg furcsának és kicsit veszélyesnek tartom ezt az étrendet. Esetleg tudnál linket küldeni, milyen is ez a diéta?
2016. dec. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!