Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalória- vagy CH számolás?

Kalória- vagy CH számolás?

Figyelt kérdés

Számolom mindkettőt, és 1200kcalt ill. 150g CHt eszem, vagyis inkább próbálom. Nem a kitartásommal van baj, hanem a kettőt nem birom összeegyeztetni. AZ alacsonyabb kcal tartalmú ételek általában magasabb CH-t tartalmaznak és forditva. Tegnap sikerült 1400kilokalóriával és 122g chval zártam. Ma 1340/98nál tartok, ebben a vacsora is benne van.

Melyiket számoljam inkább? Nem akarok egész nap abonetten élni, hogy jó legyen a kalória, de csak húst se szeretnék enni, változatosan próbálom ezt a 10kg-ot ledobni magamról:)


2010. máj. 4. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:

szia. pont most írtam egy hasonló kérdéshez, bemásolom.

Szerintem a kcal-t figyeld :-)


én múlthéten kezdtem egy diétát, dietetikus állította össze. az a lényege, hogy annyi kalóriát vigyél be, amennyi a szervezeted működéséhez szükséges (ez nekem 1350kcal). Ezt egy géppel állapította meg.

Múlthét hétfő óta másfél kilót fogytam, múlthéten egyszer tornáztam. (4hós kislányom mellett nem igazán jutott időm többször).

De arra is vigyázz hogy mit takar ez az 1000kcal (szerintem is kevés ez neked). Ne egyél köreteket, csak párolt husit, zöldséget, korpás kenyeret, rozskenyeret - keveset.

Ja, és még valami. Nekem 5 ször kell ennem, így nem éhezek.

26/L

2010. máj. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod:) Talán akkor ha tartanám ezt az 1200-1400kcal körüli értéket és 150g ch alatt (120g körül sikerült mindig zárni a napot:) ) akkor hasonló pozitív eredményem lesz:)
2010. máj. 4. 18:09
 3/10 A kérdező kommentje:
És hány kilóból sikerült ennyit leadnod, ha megkérdezhetem?:)
2010. máj. 4. 18:10
 4/10 anonim ***** válasza:

igen, de azt ne felejtsd hogy minden szervezet más. Valakinek több idő kell egy kilóhoz, valakinek kevesebb. :-) Az a lényeg, hogy érzed jól magad és ne görcsölj hogy hány kiló vagy. Én szülés alatt 12 kilót híztam, tiszta depis voltam a végére. Butaság volt.. most kezdem leadni, szépen lassan, nyárra meglesz az a 6-7 kió.

első voltam

2010. máj. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
172cm vagyok, 66kiló.
2010. máj. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem a diétám 1500 kcal-os és 160 g ch-s. Összegyeztethető. :)

3 hét alatt fogytam 5 kilót úgy, hogy nem tornáztam.

2010. máj. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Elsőnek! Nem görcsölök:) ha ez a 10 nem is megy le csak nyár végére, nem zavar, csak ne éhezzek, és tartós legyen:)

Itt kiszámoltam az alapanyagcserém (persze ez csak kb érték, függ az izomtömegtől és azt nyilván nem tudja) 1520kcal lett. Akkor így 1400kcal körül is még jó vagyok:)

2010. máj. 4. 18:17
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Abból bőven lehet enni:) És ilyen eredményes a fogyásod? Sok plussz kiló van rajtad?

Gratulálok mindkettőtöknek az elért eredményekhez:)Csak így tovább!

2010. máj. 4. 18:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, nagyon sok van rajtam, valószínűleg ezért fogytam ennyit. 153 centihez voltam 87 kg, legutoljára múlthét közepén 82 kg voltam. Ehezz a magassághoz az ideális súly olyan 40-45 kg lenne. Sajnos betegség és nagyszülői főzt mellett az általános iskolai évek alatt sikerület felszednem annyit, hogy a súlyom duplája az ideálisnak. De most betartom a szigorú diétát, amit dietetikus készített nekem.

Köszönöm a jókívánságot és a gratulációt. Sok sikert neked is. :)

15/l


a 18.13-as válaszoló

2010. máj. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy jól főznek:) Nagyon dicséretes, hogy normális fogyókúrát csinálsz, nem pedig koplalás meg léböjt és társai!Biztos vagyok benne, ha nem is éred el az ideális súlyt (ami sokszor ilyen anorexiás beütésű), de csini leszel:)
2010. máj. 4. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!