Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik a legkevésbé káros?

Melyik a legkevésbé káros?

Figyelt kérdés
A testvéremmel közösen vágtunk bele egy teljes életmód váltásba,együtt csináljuk magunknak az egészséges ételeket itthon,együtt járunk mozogni,segítjük egymást.Sajnos anno mindketten nagyon kevés folyadékot fogyasztottunk,nehéz volt áttérni a napi 3 liter vízre.Nekem egész hamar sikerült,viszont ő a mai napig küzd ezzel,egyszerűen undorodik a sima víztől,1 liternél többet sehogy nem bír meginni.Próbáltuk már neki a citromos vizet,a cukor nélküli teát de semmi nem vált be.Viszont tegnap a mamánk hozott házi málnaszörpöt,amivel simán lenyomott 2.5 liter vizet.De ez így nagyon nem egészséges persze (1 dl tömör cukros szörp 1 liter vízhez),ezért próbáltam neki kalóriaszegény szörpöt keresni neten.Találtam is,de ezekben meg természetesen édesítőszer van.Pár éve nagyon sok zero kolát ivott,amitől migrén szerű fejfájása lett.Abban aszpartám van ha jól tudom.A kérdésem az lenne hogy 3 féle édesítőszeres szörp közül melyik lenne a legkevésbé káros?Az egyikben ciklamát, szacharin (660 mg/l),és aceszulfám-K van,a másikban nátrium-ciklamát, aceszulfám-K, és aszpartám van,a harmadikban nátrium-ciklamát, aceszulfám-K,és szukralóz van.Tehát aszpartám,szacharin vagy szukralóz?Melyik a legkisebb rossz?A tesóm 16 éves,lány.
2017. jan. 15. 05:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Én egyiket sem javaslom. Csináljatok otthon fagyasztott gyümölcsből xilittel, eritrittel vagy steviával, nem bonyolult. Felfőzitek, leszűrítek és kész. Így még az aromákat, színezékeket is kiiktatjátok.
2017. jan. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

16 éves lányként tudom nehéz felfogni, de a szervezet úgy működik, hogy ha nincs elég víze, szomjas leszel.

Jó, mi!!!

nem kell a napi 3l

2017. jan. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2. Jó most magyarázd ezt meg egy szinte gyereknek...


1. Ez nagyon jó ötlet köszi! Esetleg valami recepted van rá hogy miből mennyi kell bele? És egy ilyen szörp mennyi ideig áll el?

2017. jan. 15. 11:32
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

Lásd áfonyaszörp, málnaszörp. Cukor helyett mehet az édesítő, kis adagokban, kóstolgasd, elég édes-e. Citromsav a savanyú (bogyós) gyümölcsökhöz szerintem felesleges, a többihez lehet valódi citrom levét tenni. Lehet kisebb mennyiségből is készíteni, mondjuk fél kg gyümölcsből. Az üveget elég forró vízzel alaposan kiöblíteni, a szörpöt hűtőben tárolni. Ha kis adagot készítesz, nem lesz ideje megromlani.

Lehet csinálni hideg "szörpöt" is, az még jobb. A bogyós gyümölcsöt botmixerrel összeturmixolod, leszűröd, édesíted, ezt érdemes még aznap elfogyasztani. Remek vitaminforrás.

Én sem vagyok nagy vízivó ilyenkor télen, a hideg vizet abszolút nem kívánom (nekem a szobahőmérsékletű is hidegnek számít). De tényleg kellene inni valamennyi vizet is. Én azt csinálom, hogy kb. 2 decit kiöntök egy pohárba, és egy vagy két ivásra megiszom (azért annyira nem megerőltető dolog). Utána amikor pisiltem, újra töltök, és megiszom. Lehet, hogy nem lesz belőle 2-3 l naponta, de ennyi nekem elég, főleg, mivel sok levest és friss gyümölcsöt eszem minden nap, és iszom 1-2 bögre mézes gyógyteát is. Étkezés közben és utána fél-1 óráig nem szoktam inni, állítólag nem tesz jót.

Esetleg csinálhatnátok azt, hogy elkészítesz egy kis szörpöt, de csak akkor ihat belőle, ha előtte megivott egy kisebb pohár vizet. Lehet, hogy utána elég lesz neki pár korty szörp is, és így jobb lesz a víz/szörp arány.

Ja és csapvizet nem iszom (csak gyógytea formájában), csak ásványvizet, de ez az én dilim, nem tartom egészségesnek a klóros, ki tudja, mikkel szennyezett vizet. Ha nincs ásványvizem itthon, csak teát iszom.

2017. jan. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Szukralóz étvágyfokozó, de valójában minden kalóriamentes édesítő az.

2017. jan. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!