Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet hatékonyan...

Hogyan lehet hatékonyan fogyni otthoni keretek között? (edzés+mit lehet enni)

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok,(17 márciusban) kb 175-177 cm, és 90 kg. Már jó ideje vannak ,,hurkáim" a hasamon, tán kicsiként voltam vézna kölyök, de 90 kg-nál már szeretnék távolodni 100-tól, viszont nem nagyon tudom, hogy,mit,és mennyit kéne csinálni.(2 éve próbálkoztam felülésekkel,fekvőtámaszokkal stb.. de sok eredménye nem volt) Étkezés terén annyi, hogy ne legyen drága,olcsón megússzam (nem véletlen hogy a 200-ft os péksüti reggeliktől van feleslegem) Köszi a segítséget!

2017. jan. 15. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, nem biztos, hogy ezt a Számítástechnika rovatban kéne feltenni...


De minden esetben ugyanaz a recept:

1. Egyél kevesebbet. Abból is leginkább sovány fehérjét (csirke, hal), kevés szénhidrátot (a fehér lisztet, cukrot teljesen kiiktatni, nullára), kevés zsírt.

2. Mozogj többet. A súlyzózást, felülést, stb. a hajadra kenheted, fogyni nem fogsz tőlük. Ahhoz ún. aerob edzés szükséges: futás, biciklizés, esetleg úszás.

3. Igyál sokat (legalább 2 litert naponta). Enélkül nem működik sem az anyagcsere, sem az izmok. Természetesen csak vizet, vagy cukor-és buborékmentes italokat (pl. tea). De a víz a legjobb.

4. Aludj sokat. Minimum 8 órát naponta. Sem a fogyás, sem az izomépítés nem működik pihenés nélkül.


Ennyi a titok. Ha valaki ezekkel sem tud lefogyni, akkor a fentiek közül valamelyiket elsumákolja.

Keress rá A Sárga Kapszula című könyvre! Egy magyar testépítő srác írta, de ezerszer jobban elmagyarázza a dolgokat, mint bármelyik orvosi könyv.

2017. jan. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Este 7 után, már ne egyél. Sokan olyankor borítják magukba a hűtőszekrényt.
2017. jan. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hopsza, azt nem vettem észre,hogy számítástechnikait hagytam benne, az előző kérdéseim azok voltak, így lehetséges, hogy azt hagytam bejelölve...

De köszönöm a válaszokat

2017. jan. 16. 09:51
 4/6 healthandfitness válasza:
88%

Szia!


Alexandra vagyok személyi edző es minősített táplálkozási tanácsadó.

Angliában èlek dolgozok es tanulok szóval előre is bocsánat hogy nem tudom kifejezni magam ugy mint ahogy szeretném magyarul!

Igen otthon is tudsz végezni saját test súlyos gyakorlatokat, kardio edzést, plylometeicus edzést.

A legjobb módja hogy fogyj igen is csinálj resistance (sulyzo edzést) is,higy miert?

Megerősíti a csontjaidat es az izmaidat

Több kalóriát egetsz el, ugyanis több energi termelődés szükséges hozza es több erőfeszítés.ugynevezett after burn effekttet is kelt

különböző okok miatt, beleértve az oxigén hiányt, anyagcsere-változásokat és a hormonokat, a szervezet potenciálisan még mindig pihenés közben is egetsz zsírt. Igy több zsírt egetsz.

Csökkenti az esélyét a szív es érrendszeri betegségeknek es a cukorbetegségnek!

Miközben a kardio edzés nagyon fontos a fogyashoz nem az egyetlen edzesforma amire koncentrálnod kellene.

Ha választasz kardio edzést es túlsúlyos vagy kerüld a futást eleinte hacsak nem vagy 'minden napos futo'! inkább bicillizz es gyalogolj!tul nagy nyomás a térdre es ez ugyan úgy a plylometeikus edzesnel!

Az étkezésrol annyi hogy persze ehetsz hat után, mindenképp ha későn edzel!!!!!! Próbáld az utolsó étkezést 1.5-2 órával alvás elottre időzíteni ugyanis az anyagcsere lelassul es a fölösleges szénhidrátokat a szervezeted zsírkent raktarozza.A kiegyensúlyozott diéta arról szól hogy nem kell megvonnod sem zsírt sem szénhidrátot magadról a szervezetének erre mind szüksége van es a protein természetesen ezek a macronutrients! A válasz az higy mikor es mennyit eszel belőlük!

Igen az alvás es a megfelelő víz fogyasztás is nagyon fontos hogy eredményt érj el.

Tudnék erről évekig regélni!

Ha szeretnél gyakorlatokat látni, vagy tanácsot dietarol higy mikor mit egyel es higy jobban megértsd hogyan működik a szervezeted jelölj be Facebookon Alexandra Kovács a Nuffield Health wellbeing and leisure Centre-be dolgozok ez majd látod az adatlapomon.Provat üzenetben szívesen válaszolok ha van kérdésed es segítségre van szükséged!

Természetesen mivel elkezdek a közel jövőben fitnesz oldalt futtatni jelentkeztem ide hogy bemutatkozzak!


Köszönettel

Alexandra

2017. jan. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 healthandfitness válasza:

Bocsi a helyesírási hibákért , es nem oxigén hiány hanem oxigén deficit.

Az oldalamat főként angolul futtatom szóval kicsit elveszek a fordításban hogy megtaláljám a szavakat!

Remelem hasznos volt a válasz

2017. jan. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Majd átgondolom.
2017. jan. 18. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!