Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lefogyni dietetikus és különfé...

Lefogyni dietetikus és különféle fogyókúrás tanácsadás nélkül le lehet?

Figyelt kérdés

A probléma nem feltétlen az étkezésemben keresendő, van hormonális probléma. Pajzsmirigyprobléma van diagnosztizálva illetve 4 éve a bal oldani petevezetőm eltávolították. Gyógyszert semmire nem szedek, viszont inzulinrezisztenciát természetgyógyász ( hivatalosan működő) diagnosztizált, de nem szedek erre sem semmit.

Hízásom nem vészes, kb 10-12 kg plusz van rajtam, ezt szeretném leadni.

Nem módszert szeretnék kérdezni, mert tudom, hogy én hol rontom el, imádom a szénhidrátot, stb. hanem hogy sikerülhet-e ha mérséklem, illetve nem "gázol" -e bele a vércukorszintembe, ha drasztikusan megvonom magamtól?

Köszönöm a válaszokat!



2017. jan. 16. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Olvass utana a dolgoknak, szamold a makrokat es a kaloriakat. Es szepen csokkentsd.


Nem kell megfonni a szenhidratot teljesen, csak csokkenteni az osszkaloriat.

2017. jan. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Igen, próbáltam utánaolvasni, csak annyi info érkezett, hogy ebből már néha olyan ellentmondásos cikkek tömkelege jött, hogy nem tudom, mi a helyes, mi nem. Tudom, hogy elszúrom a szénhidrátokkal, de annak örülök, ha nem kell lemondanom róla teljesen, mert az nagy szenvedés lenne, főleg, hogy úgy érzem, akkor lakom jól. Anélkül mindig éhes vagyok, vagy annak érzem magam.

Nem fog összezuhanni a vércukrom, illetve a vércukorszintem, ha nem kajálok annyi szénhidrátot?

2017. jan. 16. 14:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sem tortenik semmi, ha egyaltalan nem eszel szenhidratot. Az a ketogen dieta :)


A fogyas az nem egy par napos-hetes akcio, meg kell ismerned a sajat szervezeted, es azt hogy mire hogyan reagalsz.


En ugy kezdenem a helyedben hogy megneznem egy netes szamitoprogramot, hogy mennyi kaloriat javasol neked.


Elindulnek annyival, es figyelnem mi tortenik. Ha nem csokken a suly a kivant mertekben, akkor el kell venni napi ~300 kaloriat. Hogy mibol veszed el az a te dontesed, de itt lehet csokkenteni a szenhidratot.


Meg arra figyelj hogy a szenhidrat-bevitel ne egyszeru cukrokbol es szenhidratokbol alljon, hanem komplex szenhidratokbol.


Maradhatsz a napi 3 etkezesnel, nem kell tulbonyolitani.


Ha mar van nehany het tapasztalatod, akkor lehet elkezdeni finomhangolni.

2017. jan. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Igen, ez mérföldkő lehet, hogy a kalóriát számolom, de megvallom, nekem ez bonyolult kicsit, mert így mindent amit főzök ( vagy épp kifőzök félkész ételt, bár az ritka), de mindennek mérni kell a kalóriaértékét, és kicsit hülye vagyok ehhez. :( Mit jelentenek a komplex szénhidrátok?

Annyit tudok, amit kiszámoltam, hogy 162 cm magas vagyok, akkor nagyjából 60 kg még elfogadható lenne, mert elég erős, illetve izmos testalkat voltam amúgy is. Most pont 70 kg vagyok, és érzem is hogy sok ez.

2017. jan. 16. 14:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben voltam én is pár éve. IR-t állapított meg az orvos, gyógyszert is kaptam, de nem szedtem. Helyette elkezdtem kalóriát számolni, kevesebbet enni, és már helyén van a 1 éve kb. Rajtam is plusz 10 kg volt, ahogy leadtam, megszűntek a gondok.
2017. jan. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez nagyon bíztatóan hangzik, és ezúton gratulálok Neked a sikeredhez és hogy minden a helyére került! Ez példaértékű nekem, mert így láthatom, hogy sikerülhet nekem is, és nem adom fel. Összetett mindig egy ilyen probléma, főleg hogy hormonális és az én hibámon kívül eső dolgok is megnehezítik, de erőt ad, hogy van akinek sikerült, és nem vagyok egyedül. Tudom, az a 12 kg nem olyan nagyon sok, de sajnos cipelem. Nekem sok, és le akarom tenni a terhem. Köszönöm a jó példát, hogy neked sikerült!!
2017. jan. 16. 15:36
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

En szemely szerint tobb hullamban osszesen 16 kilot adtam le, volt amikor folyamatosan 12-ot.


A kaloriaszamitas a legstabilabb modszer.


Igazabol az elejen bonyolult egy kicsit, meregetni kell es szamolni, de par honap utan ranezesre meg fogod tudni saccolni mennyi kaloria van egy adag etelben :)

2017. jan. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hatalmas köszönet! Igen, kicsit a méregetés és számlálás riasztott most meg, de előkaptam egy sajtot a hűtőből amit fel van tüntetve minden ( remélem a valós értékek a gyártótól), így könnyebb kiszámolni. De ahogy begyúrtam az arcomba egy 20 dkg-os sajtot, most csak egy lélegzetnyit tehetek majd a tésztámra :D Nehéz lesz.

De köszönöm mindazonáltal a jó példát és tanácsot! Erőm nem akarom, hogy elhagyjon, mert muszáj megszabadulni a kilóktól!

2017. jan. 16. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!