Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék a nyárra pár kilót...

Szlakai kérdése:

Szeretnék a nyárra pár kilót lefogyni. Sikerülni fog ilyen étrendel, napi edzéssel?

Figyelt kérdés

1.Gyümölcs.

2.Fehérje

3.Zöldség.

4.Szénhidrát.. Ilyen étrend és napi fél vagy 3/4 óra edzéssel szeretnek egy picit formásabb hasat és vékonyabb lábakat. (felülések, fekvőtámasz, és minden féle izom erősítő dolgok)segítségemre van egy applikáció is. /Lány 156 cm. 56 kg./



#Fogyókúra. Nyár #véknyabb lábak .
2017. jan. 16. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem étrend! És nem a megfelelő kategória.
2017. jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Igen, nem jó a kategória és ez nem is egy étrend. De, ha már itt vagyok, válaszolok.


Én középiskola óta edzek többé-kevésbé folyamatosan (bár férfi vagyok, de úgy vélem van elég tapasztalatom, hogy hozzászóljak). A kérdés az, hogy mi a célod. Igazán nem sértésnek/negatív megjegyzésnek szánom, de a magasságodból ítélve úgy érzem, igazán fogyni szeretnél, és nem erősödni. Nos, ha ez így van, akkor ne tegyél bele fehérjét az étrendedbe, és FŐLEG ne tegyél bele szénhidrátot (nem fejtetted ki elég részletesen a dolgot, ezért feltételezem, most mesterséges szerekre, porokra, stb-re gondolsz).


Napi fél, vagy háromnegyed óra edzés nem valami sok. Persze kezdetnek megfelel, úgy kezdd a dolgot, hogy tartani is tudd, de ajánlanám, hogy fokozatosan emeld fel 30-45 percről 45-60 percre.


Ha formásabb hasat, vékonyabb lábat szeretnél, akkor ne a fekvőtámaszt, stb. erőgyakorlatokat forszírozd (persze nem ártanak és ajánlom is, hogy csinálj párat, csak kisebb súlyban), hanem inkább a kardió - futás, stb. (ez mellesleg saját tapasztalat szerint a lányok körében amúgy is elterjedtebb, 80-20 az arány általban a kardió teremben a lányok javára, és fordítva a férfiaknál, de ezzel nem akarok semmivel sem többet mondani annál, amit leírtam, mert nincs mélyebb ismeretem).


Mivel főleg fogyni akarsz előbb és az erősödés másodlagos, ezért fontosabb az étrend - ajánlok egy jó oldalt, ezzel megnézheted, hogy mennyi a súlyod tartásához az adott kalóriamennyiség amit fogyasztanod kell: [link]


Ökölszabály, hogy ha fogyni akarsz, akkor ebből vonj ki 500-at. De ami a legfontosabb, hogy TARTSD MAGAD HOZZÁ. Nincs "egy szelet torta, ezt még megeszem", de ha Isten adná mégis, akkor vezesd ezt is a kalóriákat. Ez szerintem a LEGFONTOSABB része. A legtöbb ember aki elcsúszik, az itt teszi meg, arra hivatkozva, hogy "Csak 2000 kalóriát eszek naponta, mégis hízok". Nos, ezek azok az emberek akik hazafele vesznek még egy zacskó Fornettit, vagy egy tiramisut amit megkívánnak ebéd közben, vagy vesznek még egy túrós palacsintát, mert olyan jól nézett ki és NEM VEZETIK A KALÓRIÁKAT. Hidd el, nagyon csúszós meredek ez a gondolkodásmód. Mivel, összességében, mind a fentiek csak az egész dolog max. felét teszik ki, mivel a másik fele amit hozzáteszel az az önfegyelem. Ez a legfontosabb dolog ami kell. Nem kilépni egy hét után hétfőn, hogy "majd holnap", nem megenni azt az édességet amit most annyira megkívántál, hanem folytatni töretlenül.


Azt mondják, hogy egy szokás kialakításához ~1 hónap kell. Úgyhogy ha elkezded, töretlenül csináld legalább addig, a tapasztalat tényleg az, hogy ennyi idő után már kezdesz hozzászokni, nem nyűgve felkelni reggel/nyavalyogni délután, hogy megint edzeni kell, és nem kívánni azokat a zsíros ételeket, amiket most abbahagysz. Leírva ez nagyon egyszerű, de a valóságban baromi nehéz. Úgyhogy, sok szerencsét hozzá.

2017. jan. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat. És uhhh tényleg rossz kategóriába írtam , most vettem eszre
2017. jan. 16. 21:07
 4/5 anonim válasza:

Azért ne akarj vézna lenni, az visszataszító.

Egy keveset fogyhatsz, de ha elfogadsz egy tanácsot, ne nézd, mit eszel, csak azt, hogy rendszeresen, és jó minőségű ételeket egyél. De tényleg ne számold a kalóriákat. Ellenben sokat kell mozognod, hogy a szervezeted feldolgozza a bevitt tápanyagot, a meglévő zsírfelesleget pedig leépíthesse. Hidd el, hogy a test tudja, mi a dolga, csak ne vond meg tőle a tápanyagot. És tényleg sokat mozogjál!

2017. jan. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezzel a súllyal/magassággal nyárig akkor is formásabb és vékonyabb lehetsz, ha kicsit odafigyelsz a táplálkozásodra, ahogy a 4. írta (kevesebb cukor, nasi, üdítő), és mellette többet mozogsz, mint ahogy a 2. írta. A kalóriaszámlálás hasznos azoknak, akiknek nagy súlytól kell megszabadulnia, vagy könnyen, látszólag "semmitől" híznak, vagy akiről nehezen mennek le kilók. Neked felesleges túlzásokba esned, grammra méricskélni mindent, amit megeszel, és naplót írni minden falatról...

Amiket felsoroltál, azok ételcsoportok és makrók (fő tápanyagok), bár kihagytad a zsírt. Légy óvatos a zsírcsökkentéssel, egyesek képesek addig csökkenteni az étrendjükben lévő zsírt, amíg betegek nem lesznek. Tudom, hihetetlen, de a zsír fontosabb makrotápanyag, mint a szénhidrát. Zsír nélkül (és itt az egészséges zsírokra gondolok, nem az étolajra, hidrogénezett növényi olajokra, margarinra) a hormonjaid és az agyad sem fognak megfelelően működni, a zsírban oldódó vitaminokból pedig hiányod lesz, ami nagyon nem tesz jót az egészségnek (se a hajadnak, bőrödnek, körmödnek). A minimumot mindenképpen el kell fogyasztani, akár tetszik, akár nem. A 0,1%-os joghurt és a zsírszegény tejföl max. azoknak lehet jó, akik kilószámra eszik ezeket.

Összességében: egy jó étrendben sok zöldség, egyéni igények szerint gyümölcs, megfelelő mennyiségű fehérje (hús, tojás, hal, tejtermékek stb.) és zsiradék szerepel napi szinten. Szénhidrát van a zöldségekben, gyümölcsökben is, illetve a gabonafélékben, cukorban. Utóbbiakkal (főleg a pékáruval, cukorral, glükóz-fruktóz sziruppal) érdemes vigyázni, mert az ember könnyen jut belőlük felesleges kalóriákhoz, és az emésztésre sincsenek túl jó hatással, főleg mértéktelenül fogyasztva. Az édességekről, fagyiról, jégkrémről, kekszekről, és a hozzájuk adott százféle adalékanyagról nem is beszélve. Érdemes elolvasni a bolti élelmiszerek címkéit, és nem (v)enni olyat, amiben olyan összetevő található, amiről fogalmad sincs, micsoda. Így lesz belőled tudatos vásárló, és egészséges ember.

2017. jan. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!