Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez mitől lehet? Mi erre a...

Ez mitől lehet? Mi erre a magyarázat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A következő a történet: járok edzeni és ma megkértem a csajszit, hogy mérjünk egy testzsír százalékot. Olyan érték jött ki! 29,6... erre rám mosolyog, hogy ez a koromhoz képest tökéletes. Izé...az öltőzőben az van, hogy a koromhoz képest 20nak kéne lennie a t.zsírnak.

Most akkor mi a helyzet?

176 cm vagyok 59 kg, 19-es BMI (gép mérte), feszes vagyok nem löttyedt, nem zabálok össze-vissza, megválogatom a kajáimat és mozgok. Most mégis teljesen kétségbe estem, hogy ez miért lett ilyen magas érték? Fogyókúráznom kéne?

A válaszokat nagyon szépen köszönöm.

Ezek még az adataim:

csípő: 93 cm

derék: 67 cm

mell: 88 cm

comb: 49 cm.

Tehát nem értem...


2010. máj. 5. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
176 -110 = 66 kiló a ideális, úgyhogy vékony vagy.
2010. máj. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A testzsírszázalékot hitelesen mérni csilliárdos szobaméretű gépekkel, vagy zsírmérő kalipperrel lehet, bár utóbbi elég körülményes. Ezek a csacsi-ragyi dizájn masinák semmit nem érnek amik a termekben vannak. Sem a zsírmérő mérleg, sem amit szorongatni kell :)

Hogy a testösszetételed milyen, azért az a tükörből is jól látszik, azt meg te tudod, mi nem. BMI-t meg felejtsük már el gyerekek könyörgöm!!! Egy 90 kilós 180 centis szálkás férfi és egy ugyanilyen paraméterekkel, de sörhassal rendelkező puhos férfinek ugyanaz a BMI-je... enyhén túlsúlyosak... aha... hagyjuk már könyörgöm. Két számból nem lehet mondani semmit!!!

2010. máj. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oké oké hogy a BMI nem számít, én se nagyon törődök vele, mert aszerint sovány vagyok, én nem látom magam annak. A BMI-t azért írtam oda, hogy látszódjon a baromi nagy ellentét. 19es BMI és 29,6%os testzsír. Full ellentét. És igen látom a tükörben, hogy nem vagyok löttyedt, van izmom nem rezeg rajtam a háj. De akkor is kétségbeestem.
2010. máj. 5. 19:55
 4/7 A kérdező kommentje:
Amugy szorongatós volt, de mivel életemben először láttam ilyet, nem igazán koncentráltam hogyan is kell megfogni :) Az újdonság varázsa :D
2010. máj. 5. 19:56
 5/7 anonim ***** válasza:

egy normális egészséges nő optimális testzsírszázaléka 25-30%, attól, hogy sovány vagy és közvetlen a bőröd alatt nincs sok zsír, attól még van rajtad zsír



nem mellesleg az anorexiásokban (csontjaikban több a zsír, mint a normál testtömegű emberekben


[link]


[link]

2010. máj. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja és nem fogyóznod kéne, hanem 4-5 kg-ot egészségesen hízni
2010. máj. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Bízz a tükörben tündérke :) Én pl. a tükör szerint brutálisat szálkásodtam 1 hónap alatt, a mérleg meg 70 dekával mutat kevesebbet. Mérleg, testzsírmérő bizbasz... nem számít. A tükör a lényeg :)
2010. máj. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!