Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van olyan könyv, ami a fogyókú...

Van olyan könyv, ami a fogyókúrán pszichés oldalról közelíti meg?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam az egészseges táplálkozásról, sportról stb.

A fogyókúra azon része, hogy mit Kellene csinálni, meg van. Pszichésen nehéz életmódot váltani. Egyszerűen nem tudok lemondani dolgokról, amik nem tesznek jót (főleg, hogy nem is kifejezetten a fogyás a cél, 4-5 kilót lenne jó leadni, inkább az egészség része)


Van olyan könyv, ami pszichológiai segítséget nyújt abban, hogy hogyan váltsunk életmódot?


2017. febr. 2. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Van, de sajnos nem jut eszebe a címe, egy pszichológus írta a táplálkozási zavarokról, és a túlevés is benne volt.
2017. febr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Etológiai szempontú könyv van, nagyon jó: Gábriel-módszer.

Meditációs CD is van hozzá.

2017. febr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása


Nem tudom, ilyesmire gondolsz-e, de nekem ez ugrott be a kérdésedet olvasva. (Nem olvastam a könyvet, csak a szerző Facebook oldalát követem.)

2017. febr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Üdv! Hát igen, itt van elásva az a bizonyos..., mert az már mindenkinek a kisujjában van szinte, hogy mit lehet enni és mit nem, és hogy hogyan mozogjunk és mit és mikor stb, tele van vele az egész internet. DE az hogy pl, ha valaki le akar fogyni mondjuk 25 kilót és ezt el is éri mondjuk fél év alatt, azzal, hogy mi mindenen kell keresztül menni, nap mint nap pszichésen, amíg ezt az utat(utazást) végigjárja az ember,és hogy ezt valóra tudja váltani, mennyi nem csak fizikai, hanem LÉLEKGYÖTRŐ áldozatot kell meghoznia és micsoda gondolatok vannak az emberben, arról semmi vagy nagyon kevés szó esik.Ezt csak az tudhatja, aki végigjárta a maga útját! És persze hogy ez az egész miért is éri meg és hogyan kell hozzáállni, mert ha célba érsz és visszatekintesz magadban az útra, amit végigjártál, akkor azt az érzést, amit akkor érzel, hogy megcsináltad, azt egy tízezer oldalas könyvben sem lehetne megfogalmazni! Lehetne erről az egészről sokat írni, csak ne olyan írja(és ezzel egyetlen szerzőt sem akarok megbántani), aki mondjuk fitnesz edző, soha az életben nem volt rajta felesleg, 60 kg és soha az életben nem nézett rá ételre úgy, hogy ezt most megehetem vajon? vagy, aki sosem érezte azt az érzést, amikor lement az első 10 kg, vagy, aki pl nem tudja milyen érzés egy mínusz 15 fokos januári éjszakán gyors gyalogolni, amikor az egész város alszik és stb,stb,stb... Üdv és bocs, hogy kicsit hosszúra sikeredett, de jó volt a kérdés!
2017. febr. 3. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!