Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire lesz elég ehhez a futás?

Mennyire lesz elég ehhez a futás?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, 168cm és 68.7 kg.

Az utóbbi időben görkorcsolyáztam, mert azt a sportot élvezem is, de nem fogytam tőle semmit.

Ennek hatására ma elkezdtem futni.

15 percet futottam, viszont mivel nagyon az elején vagyok nem bírtam végig és amikor sétáltam megállítottam a stoppert, és amikor újból nekirohantam elindítottam.

Ha ezzel a 15 perccel kezdem el, mennyire lesz hatékony?

Milyen mértékkel érdemes ezt az időt növelni?


Egyébként leginkább a hasamról és belső combról szeretnék fogyni. A futás a legmegfelelőbb sport ezekre a testrészekre?

Erősíteni, izmosodni nem szeretnék.


2017. febr. 17. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:

A genetika dönti el, honnan fogysz s az étkezésed, hogy fogysz-e egyáltalán s milyen tempóban (a mozgás persze növeli a kalóriaigényt, de ha sokat eszel, hízhatsz is, természetesen).


Később majd jobban bírod, de merőben a céljaidtól függ, hogy mennyit érdemes futnod. Van, aki 1 percet sem tud és elégedett vele, mások 24 órán át is képesek futni szinte végig, a fogyáshoz pedig nem kell futás... A 15 perc határozottan nem rossz, darabokban sem.

2017. febr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ÉTKEZÉS!
2017. febr. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az étkezésemről nem írtam, de naponta maximum. 1200 kalóriát szeretnék bevinni.

A hasamat könnyen el tudom rontani, így az utóbbi időben amúgyis el kellett hagynom a cukros, zsíros és fűszeres ételeket, cukros üdítőket és társaikat.


És akkor inkább úgy is felteszem a kérdést, hogy a futás mennyire jó zsírégető sport?

2017. febr. 17. 16:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, de ha közben többet eszel, akkor ugyanott vagy. Mindenesetre negyed óra futás, már ne haragudj, de ilyen szempontból lószar. Tudod hány kalóriát égetsz közben? Úgy 150-et. Sport után megjön az étvágy, megeszel pluszban egy zsemlét, és ugyanott vagy. (Egy zsemle üresen kb. 130 kcal.) Ezért írtam nagybetűkkel, hogy étkezés. Ha 1200 kcal lesz a napi adag, és tényleg annyi, akkor fogyni fogsz.
2017. febr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A futast viszont mindenkeppen lepcsönkent kell felepiteni. En tavaly aprilisban kezdtem neki, 1,5km-rel, szeptemberre 10-et futottam. Probald meg szep lassan felepiteni. Ameddig megy futsz, aztan gyalogolsz. Es egyre jobban növelni a futas idejet, es csökkenteni a gyaloglaset. Lesznek jobb napok, lesznek rosszabbak, nem szabad feladni. Nekem van, hogy a negy alig meg, masnap meg a nyolcat azert hagyom abba mert sötetedik. A lenyeg, hogy mas az elejen is mozogj egy orat min. annyit setalsz amennyit kell, kesöbb igyis fejlödsz.
2017. febr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Csináld ezt az edzéstervet, akkor bírni fogod.

[link]


Viszont: bárki bármilyen hülyeséget ír itt neked, 14 évesen, 168 cm-hez az 1200 kalória rettenetesen kevés. Ha nem szeretnél nőgyógyászati problémákat, illetve egyéb egészségügyi mellékhatásokat (hajhullás, később durva visszahízás), akkor eszel legalább 1500-at, futós napokon pedig 1800-at.


Sajnos itt sokan elfelejtik, hogy 14 évesen nem ugyanaz a teendő, mint 20-30 évesen, és osztják az észt, miközben felváltva koplalnak és visszahíznak.

Jegyezd meg egy életre: nem lefogyni nehéz, mert éhezéssel bárki le tud fogyni (akinek nincs valamilyen fogyást akadályozó betegsége), hanem megtartani az elért álomsúlyt. Csak úgy lehet megtartani, ha LASSAN fogysz és csak kevéssel eszel kevesebbet, mint szükséges lenne.

2017. febr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

150 kcal igenis sokat tud számítani, nekem azt teszi, nem tudom, miért enné le az ember, főleg zsemlében.

Viszont 1200 kcal brutálkevés, mozgás mellett pedig főleg ne egyen ennyit az ember s főleg ne egy 14 éves.

1500-1800 már jobban hangzik, de ezt persze ki kell tapasztalni, lehet, hogy a kérdezőnek jobb a 2000, hát tudom én? Igazán tempós fogyást eleve nem ajánlok, nem kell nagy deficit.

S ha egy mód van rá, ne számoljon az ember, főleg ilyen befolyásolható zsenge korban. Ha valakinek, nekem sose lesz komoly evészavarom, de a számolás még engem is megbillent, nem embernek való. Egy átlagos tinilány sokkal sérülékenyebb.

2017. febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!