Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vélemény? Hogy csináljam?

Vélemény? Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Szeretnék pár kilót leadni. 18/l, 158cm, 64kg

Az alapanyagcserém 1474-re jött ki. Tehát, naponta 1200-at kellene ennem, és e mellett sportolni, ami pl eléget 200 plussz kalóriát, vagy egyek 1400-at, és úgy égessek el 200 kalóriát sporttal. Tudom, hogy egészségtelen kevés kalóriát enni, és én egészséges szeretnék lenni, egészségesen lefogyni, de mégis akkor hogyan kellene csinálnom? Mennyi kalóriát kellene ennem? Félek, ha nem eszek 1200-at (tehát kevesebbet, mint az alapanyagcserém), akkor nem fogok lefogyni. Lehet ez a kérdés egy nagy hülyeség, de nagyon kezdő vagyok ebben, ezrt kérem a ti segitségeteket



2017. márc. 23. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
1400 kalóriával tartósan, egészségesen le tudsz fogyni, ha sportolsz is mellé. A napi energiaszükségledet kb 1700 kalória, de ez függ az aktivitásodtól (pl: sokat gyalogolsz, buszozol/biciklizel a suliba stb)
2017. márc. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egeszsgesen lefogyni lehet kaloriadeficittel azaz ha nrm leped tul az 1200at,DE csakis akkor lehet csinalni h 1200at eszel ha nem vagy rosszul,addig barmit lehet.Ha ehes vagy akkor enni kell,ehezni nem szabad.De masok ugyis azt fogjak mondani egyel 1400at es sportolj,vegulis igazuk van.De ne feledd 70% kaja 30% sport,ugyhogy inkabb arra figyelj mennyit viszel be.En is kaloriaszamolassal fogytam -11kg-t 172cm/16
2017. márc. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Miért 1700? Az összes ilyen kalóriaszámlálós oldal szerint 1200-1300 kalóriát kellene ennem :( úgy adtam meg, hogy heti fél kilót fogyjak, talán ez a baj?
2017. márc. 23. 22:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Elvileg akkor 1500-at kellene enned minimum, a kalóriabázis fórumán is kb. mindenki ezt fogja mondani...

Mondjuk nekem fura, hogy éhezésnek fogja fel a test a picike deficitet mozgásszegény esetben, de nem nagyon érdekel, mivel én magam sem tudnék keveset enni, nehéz is úgy mindent bevinni... De a teljesen ismeretlen alapanyagcserémmel (ugyebár ez nem számítható, hónapokig mozgás nélkül kéne annyit ennem, hogy minimálisan fogyjak, hogy rájöjjek, aktuálisan mennyi) nem foglalkozom. A szervezetem jól működik és szól, ha szerinte rosszul bánok vele. Sajna sok embernek túl jól megy magára erőszakolni akár a legkeményebb koplalást is.


Mozogni úgyis kell, úgyhogy szerintem mozogj eleget ahhoz, hogy 1500 kcal mellett rendesen fogyj, persze nagy tempót ne várj, hacsak nem vagy elég aktív (ami végülis megoldható).

2017. márc. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3cm-vel alacsonyabb vagyok mint te és nekem az alap 1600~ (ülő életmód lustasággal) Én 1200-körül eszem (van hogy 800-at sem érem el, mert úgy jön össze, van, hogy átlépem 200-al) de nekem elég. A barátnőm szörnyülködik, hogy hogy olyan kicsi az alap anyagcserém, de nem gondol bele, hogy ő egy fejjel magasabb mint én. Rajtad sincs akkora túlsúly, hogy ettől az alapanyagcseréd 2000kcal legyen (túloztam) ezért adott ilyen alacsony keretet a kalóriabázis. Szerintem nem fogja fel éhezésnek, ha értelmes kajákat eszel persze. Ezenkívül ha edzel azt beírhatod külön, de a lényeg a hétvégi összesítés legyen, ahol leméred magad, hogy a heti fogyás hogy alakult.
2017. márc. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A koplalás a lehető legrosszabb módszer a fogyásra. Nyugodtan ehetsz 1500 kcal-t, csak arra kell figyelni, hogy egészséges ételekből álljon ez össze, ne pedig cukrokból, zsírokból.


Egyél sovány sülthúsokat (csirkemell a legjobb, magas a fehérjetartalma is), köretnek rizst és párolt zöldséget, tojást, teljes kiőrlésű kenyereket, sovány túró vagy natúr joghurt gyümölcsökkel, esetleg kevés mézzel, zabkása, light felvágottak és sajtok, olajos magvak is nagyon egészségesek, de mértékkel! Mindenképp kerüld a tésztát(durum vagy rizstészta jöhet), az édességeket, szószokat, cukros üdítőket, gyorskajákat, zsíros ételeket. És igyál sok-sok vizet, legalább 2 litert egy nap, mert méregtelenít, tisztít, hidratál, serkenti az emésztést stb.


Az edzéshez pedig annyit, hogy amíg fogyásban vagy, csakis kardiózz (futás, ellipszis, bicikli), izmosító gyakorlatokat ilyenkor még felesleges végezni. Először add le a felesleges zsírt, utána jöhet az izmosítás, formásodás! :)


A fent leírt étrendet követik nagyrészt a testépítők is (ott már nyilván a plusz protein és hús hússal is megy), és gyakorlatilag mindenki, aki egészségesen akar élni. A koplalásnak tényleg semmi érteme, mert tápanyagokra, vitaminokra, rostokra, fehérjére stb nagyon is szüksége van a szervezetednek! Én 157 cm vagyok és 48 kg, heti 4x járok edzőterembe, úgyhogy remélem hasznosnak találtad a tanácsaimat :)

2017. márc. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy tisztába a fogalmakkal. 1474 az alapanyagcseréd? Ezt akkor is elégeted, ha egész nap csak fekszel, de gondolom suliba jársz, bevásárolni, barátokkal tali, stb. Így jön ki az 1700-800.
2017. márc. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!