Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le szeretnék fogyni, de...

Le szeretnék fogyni, de nagyon kevés ételt szeretek. Mit tudnék enni?

Figyelt kérdés

Igazából ami a fő bajom az az, hogy a fehérjékkel nem vagyok jóban... A rántott húst szeretem, abból is csak a csirkemellet. Nagyon sokat ettem csirkemellet felkockázva valami fűszerrel megsütve, és meg is utáltam, ma már rossz ízűnek tartom (olyan íze van számomra mintha nyers lenne a hús). A halat nem szeretem és a tojást is csak rántottában. Főtt tojás nem barát :/


Van valami olyan megoldás, ami nekem jó lenne?


2017. ápr. 13. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Ha majd le akarsz fogyni, tehàt fejben eldöntötted, akkor gyere vissza kérdezni. Kifogàsokat addig keresel csak amìg nem vagy ott fejben.
2017. ápr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyél olyat, amit nem szeretsz, azt úgy sem fogod falni.
2017. ápr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az nem kifogás, hogy nem szeretek bizonyos ételeket, ezért megkérdezem, mivel helyettesíthető, egyáltalán mennyire fér bele a panírozott rántott hús... Ha nem döntöttem volna el, akkor nem írtam volna ki kérdést.


Hát falni biztos nem fogom :D Kérdés, hogy bírni fogok-e egy falatnál többet is enni és mennyire fog korogni a hasam a nap folyamán.

2017. ápr. 13. 17:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan ehetsz rántott csirkét (akkor is, ha azt mondják, hogy nem), csak ne csöpögjön a zsírtól/olajtól (legjobb lenne sütőben sütni). A rántotta is jó, csak kevés olajjal készítsd. A lényeg az, hogy ezeket mivel eszed. Ha nyers zöldségekkel, salátával, akkor ezek kiváló fogyókúrás kaják, és még egészségesek is.

Lehet párolt zöldség is, csak vigyázz rá, hogy a krumpli nem zöldség (bár ha nem zsírozod össze, alacsony a kalóriatartalma, tehát mértékkel lehet enni), és sajna a borsóban, kukoricában sok a szénhidrát, amit ilyenkor olyan, mint a főtt tojás (= nem barát...). Mehet mértékkel barna rizs is (ha nagyon nem szereted, esetleg fehér), de azt felesben edd a zöldségekkel.

2017. ápr. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Joghurt-túró-tejfölös féle ételek (körözöttől kezdve, bármeddig, neten böngéssz recepteket), vagy csak natúr joghurt magában gyümölcsökkel/pici mézzel...?

Tofu, néhány sajt féle (nem a zsíros, olvasztott fajtára gondolok). Vagy ott a fehérje turmix, protein szeletek is...

Amúgy nagyon sok féle hal/hús féle létezik, biztos van olyan ami a kedvedre való. Csak ne úgy állj hozzá, hogy "áh én ezeket úgy sem szeretem" hanem, hogy "hát kóstoljuk meg milyen".

A rizs (basmati, barna rizst ajánlom) pedig szintén nagy fehérje forrás.

Amúgy egy diéta során a hangsúly a "mennyin" van (persze a mi is számít), de ha már alapvetően kevesebbet eszel mint szoktál, többet iszol és picit mozogsz, már könnyen lelehet fogyni. Egyszerűség, kitartás, reális célok, változások. Ennyi ;)

2017. ápr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg a fehérjésebb ételeket, melyik vonz, melyiket bírod s melyik illik egy neked passzoló diétába. Tojás, túró, sajt, hús, hüvelyesek, olajos magvak... Ha rántva eszed meg, akkor edd úgy, az a pici gabona nem fog megakadályozni a fogyásban, ahogy a zsír sem.

Én nagy tojásrajongó vagyok s nagyon szeretem benne, hogy gyors, egyszerű és sokoldalú, s persze remek tápanyagforrás. Ha unom a sima sós tojásételeket, még mindig ehetem jégkrémnek, öntetnek, krémes vagy kevert sütinek... S ha minden kötél szakad, használok más fehérjeforrást. Voltak növényi napjaim, nem estem kétségbe akkor sem e téren...


Ha csak azt írod, mit nem szeretsz, nehéz segíteni.

Persze az is opció, hogy eszed szeretet nélkül, de én is hedonista vagyok s nem szimpatizálok az ilyen megközelítéssel, amíg a kedvenc ételeim jó diétát tudnak képezni.

2017. ápr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!