Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van tippetek, hogy mivel...

Van tippetek, hogy mivel tudnám felpörgetni a dolgokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy két hónapja elkezdtem fogyózni.

Nem olyan sok amit le szeretnék adni, 5-6 kilótól szabadulnék meg. Így lennék 52-53 kiló a 159 centimhez, ami talán picit soknak tűnik, de lócsontom van. 50 kilósan már elég gázul néztem ki sajnos.

Tehát inkább 52 lenne a cél.

A baj pedig az, hogy nem fogyok.

Kevesebbet eszem, egy étkezéskor csak a kistányérra szedek, de az is kb csak félig van. Kenyeret hetente, ha egyszer eszem talán, akkor is csak teljes kiőrlésűt.

Leginkább csak zöldség és gyümölcs a napi táplálékom.

Krumplit, rizst is kb heti kétszer eszem akkor is annyit kb mint egy öklöm.

Húsból csak csirke, pulyka, hal. Nagyon ritkán bárány.

Süteményeket nem eszem, talán kéthetente egy csoki, ha nagyon elengedem magam.

Minden nap egy órát kocogok, és még egy óra saját súlyos edzést csinálok, hogy legalább löttyedt ne legyek. És ennek ellenére két hónap alatt összesen 2, azaz kettő kiló ment le!?


Mit csinálhatnék még, hogy beinduljon végre a dolog?

Főleg az zavar, hogy ha felszedek két kilót az is legalább hatnak néz ki, mert konkrétan SEHOVA máshova nem jön felesleg, kizárólag az úszógumimra/alhasamra és a combomra, de annak is CSAK a belső felére. Én meg már hülyét kapok.

A hasam felső része teljesen lapos, a lábaim, karjaim, felső testem vékonyak, úgy nézek ki mint egy sétáló rombusz...


Ami tudom, hogy gátol az az, hogy az anyagcserém nagyon lassú, de azt hittem a több rost, kevesebb szénhidrát ezen javítani fog. A másik pedig, hogy mivel a vesém kicsit alulműködik, így elég szépen tudok vizesedni, valószínűleg a mostani felesleg fele is folyadék, de nem akarok állandóan vízhajtót szedni. Van valami ami legalább a vizesedést meg tudná szüntetni hosszútávon?


Bocsánat, hogy hosszú lett, köszönöm annak aki elolvassa és válaszol



2017. ápr. 24. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem is tudom hol kezdjem...elég sok dolog nem stimmel itt és elég sok dolgot felszínesen írtál le,ebből nem lehet sokmindent megmondani.

Ha jól gondolom akkor nem számolsz kalóriát csak kevesebbet eszel?!

Azt írod főként zöldség,gyümölcs a napi táplálékod.

A húst heti hányszor eszed amit írtál? Reggelire mit szoktál enni? És vacsorára? Meg úgy általában hány alkalommal eszel egy nap?

Mennyi és milyen gyümölcsöt eszel és mikor?

Azt mondod mindennap 2 órát sportolsz.

Na most vagy ez nem igaz vagy az,hogy "keveset" eszel...vagy egyik sem.

Ennyi mozgás totál felesleges és kevés étel mellett majdnemhogy lehetetlen is.

Ne haragudj a sok kérdésért,de szívesen segítenék viszont akkor több info kell.

2017. ápr. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Tény, hogy nem számolom a kalóriákat, mert egyszerűen nincs időm és energiám munka mellett a grammokat centizni. Tudom, hogy nem így kéne, de egyenlőre nem találtam még ki a rendszert amivel menne.

Azért gondoltam, hogy a fél adag már javítana a dolgon, mert az eddigi mennyiség és tartalom elég volt ahhoz, hogy egy helyben tartsa a súlyom az utóbbi egy évben, de most fogyni szeretnék.

Húst heti kétszer eszem kb, az leginkább csirkemell, vagy comb, 95%-ban főve. A bárányt nem is tartom igazán számon, mert ha két havonta egyszer eszem belőle talán.

A reggelit sajnos sokszor kihagyom, mert nincs rá időm. Készülődés közben megeszem egy almát általában, vagy csak iszok egy pohár vizet.

Vacsorára általában párolt zöldség az említett hússal, vagy csak simán összefőzve amolyan zöldségragunak. Egy nap háromszor eszem általában.

Gyümölcsből kb két maréknyit eszem egyszerre, általában ez az ebédem, valamennyi joghurttal kiegészítve. Almát, narancsot, kiwit, mandarint, néha ananászt, mangót szoktam enni. Délután 3 után viszont már maximum 1 almát uzsonna mellé ami szintén joghurt.

A sport része pedig igaz. Munkából hazafele már nem szállok buszra hanem hazáig kocogok(így egy óra mire hazaérek), utána szoktam itthon tornázni még egy órát, bár bevallom, talán nem 100% erőbedobással, de 80% mindig igyekszem hozni.

Remélem így kicsit érthetőbb.

2017. ápr. 24. 11:41
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Na szóval, a kedvedért egy kicsit számolgattam,mert ma marhára ráérek.

Összeírtam a kalóriabázisba egy napot azokból az ételekből amit írtál:

Reggeli: Alma

Ebéd: 2 mandarin,2 kiwi,1 narancs,1 natúr joghurt

Uzsi:1 alma

Vacsora: 1 adag párolt zöldség,1 adag csirkemell

Ez így összesen 770 kcal! Ami annyit jelent,hogy konkrétan éppen most igyekszel teljesen gallyra vágni a testedet.

Ennyi kalória semmire nem elég,ezért hiszem el nehezen azt a 2 óra sportot heti 7 alkalommal. Nem akarlak meghazudtolni de körülbelül el kellene ájulnod.


Kiszámoltam a MBR-ed is:

159 cm-60 kg

Alap anyagcsere (azaz amit minden körülmények között meg KELL enni) 1400 kcal.

Plusz a heti 7 alkalom 2 óra mozgás miatt az össz elégetett kalóriád egy nap kb 2400 kcal.

Ez azt jelenti,hogy körülbelül 1800 kcal-lenne az a mennyiség a tökéletesen elegendő lenne a te esetedben min. heti 0.5 kg fogyáshoz.


Ellenben te megeszel 770 kcal-t,elégetsz 2400 kcal-t,kalóriadecifited ezáltal 1630 kcal...nem tudom mennyire érzed de ez brutálisan egészségtelen.

Persze ha minden úgy van ahogy mondtad.


Azt érted el ezzel az evéssel,hogy a tested próbál megmenteni téged az éhenhalástól és mindent amit megeszel próbál raktározni, ezért nem fogysz.


Sürgősen változtass ezen mert nem lesz jó vége!

2017. ápr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia. Ugyanígy vagyok én is! 158cm, 58 kiló. Edzek de ettől csak még vastagabb lettem, szóval most csak bicajozok és próbálkozom a kajaval! Hát.. elég nehezen megy.. szerintem visszatérek a régi módszeremhez ami nekem személy szerint heti 1 kiló mínuszt hozott : -Legtöbbet salátát, uborkát, paradicsomot, paprikát, kicsi savanyúságot , (zöldségeket) virslivel kolbásszal szalonnával vagy husival. --Mellette ettem minimális főtt kaját. Levest, rántott húst akármit csak nagyon keveset!!! -Aztán ezekből keveset ettem és ritkán de nem hagytam el : lángos (negyede), fél süti, csoki , pizza (egy vagy fél szelet). Mellette heti 2x 2óra edzés bicajozassal! + a munka!
2017. ápr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!