Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel helyettesítsem a cukrot,...

Mivel helyettesítsem a cukrot, lisztet, olajat?

Figyelt kérdés

Diétám alatt mikor kevesebbet ettem tényleg értem el eredményeket, de ez hosszútávon nem valami nyerő, szóval egészségesebb hozzávaalókra szeretném váltani az egészségtelenebbeket.


Nem tudom, ez így elég egészséges lenne vagy van jobb opció?

fehér liszt-> teljes kiörlésű búzaliszt

napraforgóolaj-> kókuszolaj vagy extraszűz olivaolaj ???

porcukor, kristálycukor-> eritrit


Szerintetek?



2017. ápr. 29. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Jó megközelítés.

Kiegészítésként szóba jöhet még a zabliszt és liba-vagy kacsazsír.

2017. ápr. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ajánlom még a magliszteket, baromi finomak!
2017. ápr. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálam liszt helyett zabliszt van és olajat nem használok. (Sütök sütőben + vízzel fogom dinsztelni a hagymát ezentúl. Kíváncsi vagyok az eredményre)

Cukornak meg ott van minden 0kcal-os édesítő. Sütikbe meg a méz ha nagyon kell valami ami összefogja.

2017. ápr. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A te cseréid jók, persze a lisztet lisztre cserélni annyira nem nagy lépés, a gluténnek megvannak a hátrányai, önmagában még nem okoz betegséget, de sokaknál megvannak azok a faktorok, amikkel igen.

Nem feltétlenül kell lecserélni hasonlóra, lehet gyökeresen máshogy enni, bár ez drasztikus s nem mindenkinek megy.

Én a cukrot (amiből sosem ettem olyan bődületes mennyiségeket, mint az átlagember, pedig rengeteg édességet ettem s eszem) nemcsak xilitre cseréltem (sokkal finomabb s édesebb, mint az eritrit, ketogén diétában is inkább xilitet alkalmazom emiatt, minimum részben vagy ha jót akarok, de ez ízlés dolga is), de le is csökkentettem a mennyiségét. Nem kell minden sütibe félkiló cukornak megfelelő édesítő, a teába eleve nem kell, a kávét kókusztejjel édesítem... OK, ha te nem, de ha rengeteg cukrot tettél bele eddig, akkor talán érdemes finoman csökkenteni, az én háztartásomban elég jól ment ez.

2017. ápr. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudod mi a különbség a teljes kiőrlésű liszt és a rendes liszt között? Hogy a teljes kiőrlésűbe még a korpa is benne van és ugyanúgy a mag is. Szóval ordas nagy kamu az egész.

Az olajakat az adalékjaival felejtsd el, zsírt egyél. Cukor meg kell a szervezetnek. Ne zabálj annyit, és sportolj, akkor nem lesz gond, ehetsz bármit.

2017. ápr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat!

(16 éves lány vagyok) sportolás rendszeres, de nyáron is mindenképp akarok valamit még mozogni, a táplálkozásomat akartam kicsit egészségesebbé tenni. Alapvetően cukrot alig használok, de ha esetleg valami sütit pár hétvégén sütünk anyával ahhoz használhatnánk, meg a másik lisztet, mert a fehér lisztről sok-sok helyen olvasni hogy az egyik legrosszabb szénhidrát. Vagyis nem egészséges, azt kell talán a legelsők közt kicserélni. Olaj azért kell, mert kétnaponta kb. a reggelim tükörtojás és eddig alá vajat kentem. Lehet marad a vaj, mert még nem vettem helyette mást. Napraforgóolajat meg hanyagolom. A reggelim zabkása víz hozzávalóva, szóval tejen nem kell gondolkoznom, nem nagyon szoktam inni. Vizet leginkább.

2017. ápr. 29. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!