Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészséges az olívaolajban...

Egészséges az olívaolajban sült hal?

Figyelt kérdés
2 hónapja kezdtem el diétázni, viszont már 1 éve rendszeresen úszok és futok. Szépen olvadnak le a kilók rólam. Viszont mivel a diétám előtt vegetáriánus életet éltem, ezért a diétában írt húsfogyasztást, vagyis hogy ha pl ebédre azt írja hogy 1 nagy szeelet hús grillezve, azt általában párolt hallal vagy olívában sült hallal helyettesítem, hogy a vega életmód helyett a diéta végett vigyek fehérjét is a szervezetembe. Mert másféle húst egyáltalán nem tudok legyűrni. Heti 3szor ír ebédnek húsfogyasztást, így grillezett formában. Ezt én mindet hallal helyettesítem. Felborulhat így a diéta? Köszi a válaszokat.

2017. máj. 11. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:

A (minőségi, nem szennyezett vízben nőtt) hal az jó. A normál olívaolaj kevésbé értékes lesz a hőkezelés hatására, úgy tudom, de ez még nem teszi rosszá :)


Ha vega voltál, miért eszel húst? Annyi ételben van fehérje, én nem is tudok húst enni, mert akkor elszállok vele... OK, sovány vega fehérjeforrás már nincs sok (a tojásfehérje ilyen), úgyhogy egyes étrendeknél vagy ízlésnél értem a problémát. Ez csak felmerült bennem, felőlem nyugodtan ehetsz halat, jó fehérjeforrás meg minden.

2017. máj. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hacsak nem tocsog az olajban, akkor semmi gond nincs vele. Viszont az olajat mindenképp számold bele a napi keretedbe!
2017. máj. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Nem csak hallal pótolom a fehérjét,igaz ezt említhettem volna. Fogyasztok tofut, túrót, szejtánt, humuszt magában, és rengeteg zöldséget. A halról azt olvastam hogy egy diétában elengedhetetlen fehérjeforrás. És ez az egyetlen húsféle, amit meg tudok emészteni, és nagyon hasznosnak találom. Ugyan ezért nem lesz probléma a hal elengedése, miután az étrendem úgymond "normális" lesz, tehát egy egészséges étrend, amit már nem nevezhetünk majd diétának. Köszi a választ egyébként!

2017. máj. 11. 17:19
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

Természetesen figyelek az olaj mennyiségére, ami éppen annyi, hogy ne égjen a hal, hanem jóízűre piruljon. Tehát csak egy pici az alján.

2017. máj. 11. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!