Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet teljesen nélkülözni a...

Lehet teljesen nélkülözni a szénhidrátot? Lesznek súlyos következményei?

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor valaki nagyon keveset eszik, vagy koplal annál a szénhidráthiány miatt a zsírsavakból un. ketontestek keletkeznek. Ennek következményei az aceton szagú lehelet, a hányinger, a hányás, a gyengeség, a hasi fájdalom, a fáradtság, az aluszékonyság és a levertség is. A ketózis még a legenyhébb állapotában is orvosi kezelésre szorul!"

www.napidoktor.hu


De üsd be a google-ba, hogy szénhidráthiány és elég durva dolgokat olvashatsz... Mindenesetre a teljes szénhidrátmegvonás nem reális útja az egészséges fogyásnak.

2010. máj. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz a fentiekig eljutni, mert előbb leszel olyan fáradt és előbb fog annyira fájni a fejed, hogy nem bírod, és eszel normálisan.


Vannak "jó" és "rossz" szénhidrátok. Ezek közül a kristálycukor és a fehér liszt mellőzhető, a többit fontos, hogy egyél.

2010. máj. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
nem szabad nélkülözni a szénhidrátot. én az ilyen fogyókúrákat és szétválasztó diétákat is felesleges szenvedésnek, hülyeségnek tartom. én olyan kajákat eszek amiben van minden. szénhidrát, fehérje, zsir. mellé valami zöldség. munka mellett, heti 2-3x futok és ahova lehet gyalog megyek. 1500 kcal viszek be kb naponta. 87kg-ról indultam, most vagyok 72kg. lassan elérem az ideál 66kg. 1 hónap még, vagy egy kicsivel több :)
2010. máj. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért a ketogén diétát ne írjátok már le könyörgöm.

Az egy orvosilag összeállított diéta, nem hülyeség.

Csak nagyon nehéz a kivitelezése. Epilepsziás betegeknél elfogadott gyógymód.

Ha sportoló alkalmazza, 2-3 nap átmeneti időszak után a ketontestek átveszik a szénhidrát szerepét. A zsírsavak átjutnak a vér-agy gáton és biztosítják az agy és az idegrendszer működését.

Egészséges átlagembereknek viszont nem ajánlom, egyszerűbb módja is van a fogyásnak.

Folyamatosan ne legyél szénhidrátszegény étrenden.

Nehezen fogyó klienseimnél (edző vagyok) szoktam alkalmazni a szénhidrát hintáztatásos módszert, amikor hétközben csak minimális (50g) szénhidrát van engedélyezve, hétvégén pedig visszatöltést alkalmazunk (2-300 g.) így kiküszöbölve az anyagcsere lelassulását.


Mivel nem tudom, Te mit sportolsz és mennyit, így nem is lehet konkrét választ adni. Mindenesetre szénhidrátra szükség van, az hosszú távon nem hagyható el.

2010. máj. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A szenhidrat szukseges eleme a szervezetunknek, amugy is szinte minden taplalekban megtalalhato...kiveve ha nem vizet es sot akarsz enni illetve sot es vizet...nehany pelda...kemenyito=szenhidrat...zsir szenhidratta alakul...gyumolcsokbe zoldsegekbe, kenyerbe, szinte mindenbe van szenhidrat...ami nem is baj hisz a szervezetunknek ezekre mind szukseguk van...de en a helyedbe csak a kenyeret es a mestersegesen eloallitott cukrokat nelkuloznek az eletembol...:)ne beszeljek a sok lightos meg istentudja milyen uditokrol es elelmiszerekrol...En csak gyumolcsot, zoldseget, vizet, zabpelyhetes sovany husokat fogyasztok...soha eletembe semmilyen betegsegem nem volt, a testsulyom meg pont jo...nem vagyok anorexias de tulsulyos sem...persze a mozgas at etrendnel is fontosabb...:)
2010. jún. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!