Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A puffasztott rizs egészséges...

A puffasztott rizs egészséges és fogyókúrás?

Figyelt kérdés
hány %-os zsírtartalmú ételeket vegyek amik fogyókúrázuás szempontjából teljesen jók? És mik azok?
2010. máj. 17. 19:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

persze,a pufi rizs nagyon egészséges és a legjobb szénhidrátforrás,nem hiába eszik ezt a sportolók...


vegyél:pufi rizst,barna rizst,natúr zabpelyhet,ton- ill. tőkehal filét,csirkemell filét,sok zöldséget,gyümölcsöt (kivéve aszaltat,banánt,szőlőt...),natúr 10% körüli kefírt,joghurtot

2010. máj. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de a 10% az sok nem? nwm akartam megvenni ma pl 1 kefírt mert 3% zsír volt benne
2010. máj. 17. 19:27
 3/12 anonim ***** válasza:
3%
a puffasztott rizst meg nem lehet megenni, mert íztelen szagtalan, kb olyan, mint a papír :)
2010. máj. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
de nem olyan, nekem ízlik:)
2010. máj. 17. 19:38
 5/12 Böse ***** válasza:
Megosztanátok velem, hogy a csajoknak a joghurt és a kefir miért nélkülözhetetlen az élethez, és miért gondolják egészségesnek? :D
2010. máj. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Miért csak csajoknak? Megosztanád velünk?

:-)


A pufirízsnek nagy a térfogata, ezért jó diétában. 3-4 szelet elég belőle, ami mondjuk kenyérből 150-200 grammnak felelne meg.

2010. máj. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
mindenki egészségesnek gondolja nem csak mi
2010. máj. 18. 14:46
 8/12 Böse ***** válasza:

Na, itt van előttem egy lidl-ben vásárolt pilos kefir. Fehérje:3.2 g, Szénhidrát: 3.8 g, Zsír: 3.5 g. Szerintem egy élelmiszer attól egészséges, hogy jó minőségű tápanyagok vannak benne. A kefirben van 3.2 g tejfehérje, ami önmagában jó, de van mellette ugyanennyi tejcukor, meg tejzsír. Esetleg a probiotikus baktériumoktól lehetne valami haszna, de az csak a drágább fajtákban van, és szerintem abban is csak elméletileg.

De szóljatok ha rosszul tudom!

2010. máj. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kefírhez- bár ez nem ide való:


A magyar élelmiszeripar nem a minőségéről híres.....ez tény.

A tejtermékek fontos kalcium is vitaminforrások. Ez is tény.

A tej maga viszont nem kimondottan emberi fogyasztásra lett kitalálva. Tejcukor -emésztő enzimek felnőtt emberben csak igen kis mennyiségben termelődnek, legalábbis felnőttkorban (laktát enzim). Ezért a tej nehezen emészthető, de a savanyított tejtermékekkel más a helyzet, ezekbe olyan baktériumtörzsek találhatók, amik segítik az emésztésüket.

Túlzásba esni nem kell, de napi 1-2 alkalommal lehet és kell is fogyasztani.

Azért látom Te is vettél....

2010. máj. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Böse ***** válasza:
11%
A tejtermékekkel nem az a probléma, hogy nem emészthető (sőt, mára már mutálódott az emberiség nagy része, viszonylag kevés a laktózérzékeny), hanem az hogy tele van tejcukorral meg tejzsírral. És ha mérlegre teszed a 3,5 grammos cukor+zsírtartalmat a mikrogrammos vitamintartalommal szemben, akkor szerintem többet árt mint használ, arról nem is beszélve hogy ma már 20 forintért kapsz 1 grammos kalcium és fél grammos magnéziumtablettát, egy 30 forintos multivitamintablettában meg benne van az elégséges mennyiség minden mikrotápanyagból. (a "mesterséges" meg "szintetikus" vitamin dumától meg kíméljetek, a kalcium az a tejben is kalcium, meg a tablettában is)
2010. máj. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!