Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges, hogy...

Hogyan lehetséges, hogy régebben 2 hét alatt 15 kilót fogytam?

Figyelt kérdés

19 évesen nagyon depressziós voltam, és a legmélyebb időszakomban 2 hét alatt fogytam le 110 kilóról 95-re. Pedig nem csináltam semmit, csak feküdtem az ágyban. Bár eléggé kiestek az akkori dolgok, ha jól emlékszem, akkor napjában azért egyszer ettem, és nem ilyen diétás dolgokat, hanem spagetti, rántott hús stb.


Az lenne a kérdésem, hogy ez hogyan lehetséges? Már máshol is olvastam, hogy sokan fogytak ilyen brutális mértékűt depressziótól, stressztől, szerelmi bánattól stb. De mégis, miért? Az ilyen lelkiállapotban mitől ég ilyen durván a kalória?


2017. júl. 15. 07:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Természtesen nem "ég durván a kalória". Eleve nem a kalória ég, hanem a zsír...

Ha eszel napota egy nagy tál spagettit, rántotthúst, az nem lesz több, mint 1000kcal.

Egy 110kg-s ember napi energiaszükséglete a súlytartáshoz kb 2500kcal. Ha csak napi 1000-1500kcal-t eszel egy hétig, akkor fogysz 1.5kg-t zsírból és izomból.

Az extrém kövér emberek súlya naponta 3-4kg-val is ingadozhat, attól függően, hogy voltak e wc-n, mennyit ittak, sok sós dolgot ettek e előzőleg. A legtöbb diéta elején az emberek fogynak 2-3kg-t napokon belül, de ez csak salakanyag, és víz, nem "valós fogyás". Egy 110 kilós ember nyílván nem csak 2-3kg-t ad le rögtön, hanem arányaival többet, mondjuk 4-6kg-t.

2017. júl. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!