Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől hízok ilyen hírtelen?

Mitől hízok ilyen hírtelen?

Figyelt kérdés
Alig eszem, többet tornázok, mint valaha életemben, és mégis rohamosan hízok. Nem eszem édeset, és hat után sem. Mi lehet velem? egy hét, három kiló+...
2010. máj. 23. 00:22
 1/7 anonim ***** válasza:
izmosodsz...
2010. máj. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
amúgy az alig eszel az mit takar? ha koplalsz a szervezeted átáll zsírraktározásra...
2010. máj. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
rendszeresen eszem nem azt mondom, de ezerszer kevesebbet, mint azelőtt. Pl: napi egy tábla csoki. Most nem.
2010. máj. 23. 00:29
 4/7 anonim ***** válasza:
a kérdésedben benne is van a válasz
2010. máj. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
akkor mit kéne tennem?
2010. máj. 23. 00:57
 6/7 anonim válasza:
100%
Nem vagyok szakember,csak egy "mezei civil",aki maga is súlyproblémákkal küzd,így sokat olvasott ebben a témában,de szerintem sokféle oka lehet a hízásodnak.1-2 kiló napi testsúlyingadozás állítólag normális. Ennél nagyobb hízást okozhat például fogamzásgátló szedése, hormonális problémák (esetleg a pajzsmirigy alulműködése miatt),de az is lehet,tényleg csak izmosodsz,vagyis az edzésnek köszönhetően a szervezted izomszövetet fejleszt zsírszövet helyett. Hogyha tényleg kevesebbet eszel,akkor az is előfordulhat,hogy a szervezeted ezt egyfajta "szűkös időszakként" éli meg,és egyszerűen úgy reagál erre,hogy azt a kevesebb bevitt élelmet intenzívebben raktározza el (többek között ezért nem javasolják a szakemberek a túlzott kalóriamegvonással járó "éheztetéses" fogyókúrákat).De mondom,én nem vagyok diagnoszta,ha nagyon nyugtalanít a dolog,szerintem keresd fel a háziorvosodat,az a biztos:)
2010. máj. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj ne a kilókat nézegesd hanem a centiket! Célszerű diéta előtt a problémás területeket lemérni és miután fogyózol úgy megmérni magadat! Valószínű, h izom van rajtad, de ha lényegesen kevesebbet eszel akkor az is lehet, h a szervezeted elkezdett raktározni! Nem tudom mit sportolsz és mit eszel, de ha valami keményet oda kaja is kell különben nem fogod tudni végig csinálni a sportot! Persze nem rossz szénhidrátok, de azért enni kell! Este 6 után nem enni baromság ha előtte ettél egyél most is csak ne kenyeret hanem salátát mondjuk v natúr joghurtot! De lefekvés előtt 3 órával ne egyél ha 10-kor már alszol akkor nyugodtan bekaphatsz 6-kor is valamit! De szerintem inkább izmosodsz! és az izom többet nyom, mint a zsír! Ja és ha menstruálsz akkor meg természetes, h picit több vagy, mert ilyenkor a szervezeted vizet tart vissza, de amint elmúlik visszaállsz eredeti súlyodra, de ez csak egy tipp volt, h ez is lehet!
2010. máj. 23. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!