Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Koplalással fogytam 55 kg-t,...

Koplalással fogytam 55 kg-t, most szeretnék visszatérni a normál kcal mennyiségre, így működhet?

Figyelt kérdés

Sokan ajánlják, hogy a NAPI kcal keretet fokozatosan emeljem. De az is működhet, ha úgy emelem a kcal keretet, hogy például kezdetben a hét egyik napján (mondjuk hétfőn) megeszem a 2000 kcal-t, utána a többi napon koplalás. 1-2 hét után pedig már kedden is 2000 kcal-t ennék. És az idő elteltével már a hét minden napján "normálisan" étkeznék.


Koplalás=kb 800-1000 kcal

Normális étkezés (nekem)=1900-2000 kcal


ffi/19éves/166cm/65 kg


2017. júl. 30. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:

húúú..55 kg elvesztése az nem semmi..


amit most vázoltál, ez az eszem-koplalok, ez a lehető legrosszabb.


Ugyanis a szervezeted ezt a nagy veszteséget nem hagyja büntetlenül, igyekszik visszaszerezni az elvesztett hájat..(biztos, ami biztos)


19 évesen 166 magassággal, mondhatni ideális súllyal nem kell sokat variálni..a hét-hónap-év minden napján (06-18-ig) csak 1600-1700 kcalt tolj be..ha emelkedik a súlyod, mondjuk heti húsz dekát, akkor lejjebb mész napi 1500-1600 kcalra.


az 1900-2000kcal picit soknak tűnik, főleg hogy a szervezeted vészüzemben van..

(persze kérdés, mit csinálsz egész nap? ha ásol, vagy lapátolsz, akkor kell)

állandó, stabil, egyenletes energiabevitel az egyedüli járható út a mostani súly megtartásához. Sok vitamin, ásványi só a legfontosabb persze megfelelő kalóriával.


Amúgy kemény pasi lehetsz, ha ennyit leadtál. Nekem csak huszonötöt kellett évekkel ezelőtt, azóta tartom az 1600-1700 közötti diétát. pár napig nem vagyok résen, és beindul(na) a visszahízás.

2017. júl. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Próbáld meg növelni hetente 100-200 kcal-al a limitet, és szokj vissza a rendes étkezéshez.
2017. júl. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

kalóriát sosem szabad nézni.

Szénhidrátot kell. ;)


Egyébként simán lehet normálisan enni, semmi bajod nem lesz. kevesebb fog beléd férni, mint előtte, de ennyi.

2017. aug. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!