Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy normál súlyú...

Hogy lehet egy normál súlyú lányból hirtelen anorexiás, mitől?

Figyelt kérdés
ha napi mondjuk 4-500 kcalt eszik, akkor mennyi idő alatt lehet anorexiás ?:O

2012. szept. 3. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy önértékelési, pszichés zavar, ami általában sikerélménnyel indul ("sokkal szebb vagyok így soványabban, ez így jobb nekem"). Így már tulajdonképpen azelőtt anorexiás lesz valaki mielőtt még csontsoványra fogyna, mert az anorexia egy pszichés betegség, ami azt okozza, hogy fogyásnak indul az alany. Tehát nem a soványság az anorexia, de persze az anorexiások idővel soványak lesznek.


Hogy menni idő alatt fogy le 400-500 kcl-al, az függ attól is, hogy milyen súlyról indul, nyilván. Aki eleve soványabb volt hamarabb lefogy, mint aki nagyon kövér volt.

2012. szept. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is érdemes tisztában lenni az anorexia fogalmával.Az anorexia kórós étvágytalanság, lehet kórházi kezeléstől, stressztől,más betegségtől. Voltam anorexiás,orvos erősítette meg,és abszolút nem fogyni akartam!

Az anorexia nervosa a pszichés betegség,csak a köznyelv nagyon is tévesen összemossa a kettőt,így egy amúgy normál súlyú nőt,aki mondjuk gyógyszeres kezeléstől étvágytalan lesz és lesoványodik,ugyanúgy mentálisan zavart idiótának bélyegeznek meg,mint egy TÉNYLEGESEN pszichés beteg lányt,aki fogyási vágyból vonja meg magától az ételt.


Akinek még mindig nem világos:

[link]

2012. szept. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De azt nem írta, hogy a kérdés mire vonatkozik, illetve a kulcsszavakból arra lehet következtetni "diéta, fogyókúra", hogy a pszichés zavar kialakulása érdekli.
2012. szept. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!