Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tüntessem el magamról...

Hogyan tüntessem el magamról a zsírt?

Figyelt kérdés
169cm/61kg vagyok, szerintem ez közel van az ideális testsúlyomhoz. Viszont elképesztő sok zsír van rajtam, úgy érzem még legalább 10 kilót tudnék fogyni, viszont az a súly nem tudom mennyire lenne egészséges a magasságomhoz. Mozogjak sokkal sokkal többet súlytartós étrenddel, vagy folytassam a fogyókúra+mozgást? Mi ilyenkor a teendő? 20/lány
2017. aug. 6. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fogyni kalóriadeficittel fogsz, tehát, ha több kalóriát égetsz el, mint amennyit beviszel.

A kg az csak egy szám, nem jelent semmit. Pl: [link]

Menj le futni, úszni, végezz súlyzós edzéseket, tornázz neten tornavideókra, és figyelj az étkezésre.

2017. aug. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok zsír van rajtad, akkor nem jó a súlyod ennyi izommal és kész. Később majd tömegelhetsz, de az értelmetlen, hogy nem akarsz felesleget leadni, mert akkor nem lesz szimpatikus a szám, ami a testsúlyodat jelenti...

Zsírból fogyáshoz kalóriadeficitben kell enned. Ha mozogsz és pont kalóriaegyensúlyban eszel, akkor sem fogyás, sem izmosodás nem várható, annak van a legkevesebb értelme (max. kezdőként izmosodhatsz picit, de az nem valami sok).

2017. aug. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jól írják az előttem szólók.

Én tudnék ajánlani neked ebben segítséget. Linkelek egy oldalt, ahol számon tudod tartani hogy mennyi kalóriát vittél be a szervezetedbe és mennyit égettél. Be tudod állítani hogy mennyit szeretnél fogyni és mennyi idő alatt, ez pedig segít neked abban hogy mutatja, hogy mennyi kalóriát fogyassz egy nap ahhoz, hogy elérd a kitűzött súlyod.

Be tudod írni, hogy mit ettél, kiírja hogy az mennyi kalória, és hogy mennyi fehérjét, szénhidrárot és zsírt tartalmazott az, amit megettél. Azt is kiírja hogy mennyi fehérjét kell bevinned még a nap folyamán, és mennyi szénhidrátot és zsírt ehetsz még (mert ezeket csak mértékkel szabad).


Nézd meg, szerintem sokat segíthet abban hogy eltűnjön a zsír rólad, a lényeg, hogy több kalóriát égess mint fogyassz. Ebben pedig ez a kalóriatáblázat segíthet, a nap végén pedig ki tudod értékelni hogy több kalóriát égettél-e vagy sem. Szerintem nagyon hasznos. :) És ha minden nap több kalóriát égetsz, akkor kevesebb lesz a zsír rajtad.


[link]


A másik amit még ajánlani tudok, hogy mozogj sokat és fogyassz sok vizet. Én amióta a kalóriabázisba beírom minden nap magamnak hogy mit ettem és hogy mennyit mozogtam, azóta jobb a közérzetem, és jobban oda tudok figyelni arra, hogy ne menjen fel több zsír rám.


Egyébként én is 169 cm és 61 kg voltam, de már 56 vagyok. Nem tűnik nagy fogyásnak, nem is ez volt a cél, viszont már egyáltalán nincs sok zsír rajtam, jobban érzem magam a bőrömben. :)

2017. aug. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

igen, a legbarátibb megoldásnak a kaloriabazis.hu tűnik.


persze ezt alaposan át kell olvasni, kell egy pár nap, mire minden finomságát átlátod. Aztán már könnyű.


Heti 30 deka súlyvesztéssel számolj, az pont ideális. Nem kell éhezned, nem leszel ingerült, és a szervezeted sem büntet.


azt az elképesztően sok zsírt(10 kg), ami rajtad van, ki állapította meg?

mert azt csókoltatom.

amúgy ezt a fogyókúrát felejtsd el, inkább nevezd diétának. És étkezz úgy.

2017. aug. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor fat skinny vagy? Arra a sport a legjobb ellenszer, az izmoktól fogsz jobban kinézni.
2017. aug. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!