Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha egy idő án nem szedek...

CsakSimánRangok kérdése:

Ha egy idő án nem szedek proteint és nem edzes összeesnek az izmaim?

Figyelt kérdés

2017. aug. 10. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem elégsèges a fehèrje beviteled, akkor igen. Mindegy hogy por vagy hùs, ha kevès a fehèrje, veged.
2017. aug. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De az összes izom megy vagy csak egy része?
2017. aug. 10. 17:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Az összes izom nem mehet, mivel sokkal hamarabb meghalsz, minthogy elfogynának az izmaid. Ott a szív, a vázizomzat, rekeszizom...etc. Vannak az élethez szükséges izmaid.

Ezekre vigyáz a test, csak akkor bomlik le, ha tényleg fehérjeszegényen eszel s már nincs más izom, amit elbontson.


Ha a fehérje OK (külön szedni nem kell, enni kell és kész) s csak edzés nincs, akkor az életmódodhoz igazodó izomtömeget tartasz meg. Nekem pl. nincs sok izmom, de nem vagyok izomsorvadt. Ezt szinte semmi mozgással is fenntartom s ha rosszul ennék vagy extrém deficittel élnék, azért jópár kiló izomvesztést kibírnék még gond nélkül.

Aki izmosabb, annak muszáj edzenie, hogy ezt megtartsa (sőt, én is leromlanék, ha ágyban feküdnék, a puszta viszonylag inaktív élet is használ izmokat), minél nagyobb az izomtömeg, annál komolyabb terhelésre van szükség. Ez elég logikus, a test nem pazarol erőforrásokat a felesleges izmok fenntartására.

2017. aug. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!