Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Fogyni szeretnék,...

Mit tegyek? Fogyni szeretnék, de nem bírom a sportot, (pedig nem vagyok olyan kövér,170 cm,65 kg) a futásnál nagyon rövid idő után (max 10 perc kocogás) úgy érzem összeesnék ha nem váltok sétára, otthoni tornáknál is majd megfulladok 15-20 perc után

Figyelt kérdés

2016. jan. 26. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7%
Almaecetes kúráról nem hallattál? Olvass utána.
2016. jan. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Szabi.L ***** válasza:
91%

Almaecetes gyökérnek üzenem, hogy máshol terjessze a szarságait.


Azért nem bírod a futást, mert a kardiovaszkuláris rendszered nem elég fejlett.


A fogyás nem a sporttal kezdődik, hanem a helyes étrenddel.


Ha zsírégetés a célod, akkor amúgy sem futni kellene, hanem monoton módon erőltetett sétát végezni( tehát nincs emelkedő, lépcső stb. csak egyenes út) és ezt 60 percen át. Ezt aerob edzésnek is nevezik.


Amikor már nem kapsz levegőt, akkor nem zsírt égetsz, hanem szénhidrátból nyersz energiát.


Remélem hasznos volt a válasz, a divat majomságokra meg ne hallgass.

2016. jan. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mozogj mást. Én se tudok futni és az ugrálós tornák sem nekem valók. Gyalogolni csak tudsz, biciklizni, kímélő tornákat végezni... Én teljes testes edzést nyomok, a zömét súlyzókkal, mert az szórakoztat. Na, abban semmi ugrálás nincs, s az összes fontos izomcsoportom terhelést kap :) Persze más mozgás is kell, nekem alapból gyaloglás és kis biciklizés van, ilyen időben inkább power walking itthon vagy csak zenét hallgatok és rohangálok a szobában :D A semminél tuti jobb.


De az étrend az alap. Azt kell rendbetenned.

2016. jan. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2016. jan. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Szabi.L ***** válasza:
100%

Akkor kedves kérdező hallgass az előttem szólóra és igyál almaecetet, attól majd biztos jobban fog teljesíteni a tüdőd. Az élsportolók is tokokban almaecetet isznak, hogy bírják az iramot.


A tudományos tényeket meg szarjuk le, meg az anatómiát.


Igyon mindenki almaecetet!

2016. jan. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
A sportolók nem túlsúlyosak, ízületi, szív betegek és nem gyenge erőléttel bírnak. Aki nem bír sportolni, akkor felesleges még azzal is terhelnie a szervezetét. Az orvosok sem egyféleképp írnak fel ugyanarra a betegségre, hanem egyénileg. Ha sokaknak bevált az almaecetes kúra, akkor miért kell ezt elítélni?
2016. jan. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem hallottam róla,majd utánanézek,bár valóban nem hangzik túl jónak számomra,semmi ilyen "kúra".

2016. jan. 26. 19:58
 8/13 Szabi.L ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne egy sportoló túlsúlyos?

Szerinted egy erőemelőnek egészséges a súlya?


Pont-hogy a sportolóknak mennek tönkre az ízületeik, mivel elkopnak a sok használattól.


Ha valaki nem kap levegőt futás közben, az azért van, mert nem elég fejlett a kardiovaszkuláris rendszere.

Ezt a rendszert fejleszteni lehet úgy,hogy a megszokottnál nagyobb terhelést adunk. Így a szervezet alkalmazkodik a megemelkedett terheléshez.


Ez nem egészségtelen. Ha ez nem így lenne, akkor még járni sem bírnánk.


Pont, hogy magad ellen beszélsz.

Abban igazad van, hogy mindenkinek egyéni szükségletei vannak. Adottságoktól és képességektől függően. DE az alap ugyanaz. Mindenkinek a szervezete szénhidrátokat, fehérjéket,zsírokat használ fel az építkezésre. Ezeknek pedig kalória értékük van. Ha kevesebb kalóriát viszünk be, mint amit a szervezet felhasznál, akkor fogyunk. ha többet, akkor hízunk.


Tehát, ha szükséged van 1000 kalóriára és te megeszel 1500 kalóriát, akkor megihatsz egy liter almaecetet sem, akkor sem fogsz fogyni. Aki mást állít az hazudik.


Nem tudom érződik-e az almaecet szerepe? Hogy rohadtul nem befolyásolja semennyire sem a fogyást és teljesen felesleges az egész.

2016. jan. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szabi.L ***** válasza:

Annyit még hozzátennék, hogy lehet, hogy megfelelő diéta mellett itták az almaecetet és a sok tudatlan azt hitte, hogy az almaecet miatt fogyott le.


Szintén egy példa(elég szélsőséges): Ha 1000 kalóriára van szükséged és 900 kalóriát viszel be csokiból és mást nem eszel, akkor fogyni fogsz.


Elmondhatod magadról,hogy csak csokit ettél és így sikerült fogynod. Csak mellékesen cukorbeteg lettél, de legalább lefogytál.

2016. jan. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Futást én sem bírom. Kb. 1-2 perc után lihegek egyre jobban, de csak megszokás kérdése. 4 km-t erőltetett tempóban is le tudok futni. Ne add fel ilyen könnyen!
2016. jan. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!