Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Életmódváltáshoz mik azok az...

Életmódváltáshoz mik azok az "alap" élelmiszerek, amiknek szerintetek lenni kell otthon?

Figyelt kérdés

Kezdő életmódváltó vagyok, vásároltam zabot, édesítőnek eritritet, kókuszolajat, quinoát, amarántot, kölest, mindig van itthon csirkemell, természetesen friss és fagyasztott zöldség, gyümölcs. Mi az, ami nektek elengedhetetlen az étkezéshez?

Az életmódváltásom célja elsősorban a fogyás és az egészség megőrzése.

Köszi a válaszokat!


2017. aug. 19. 09:37
1 2
 1/11 anonim válasza:
Fél disznó
2017. aug. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces.
2017. aug. 19. 10:52
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Az életmódváltásnál a felsoroltjaid mind másodlagosak!

Nem elég az egészségesnek titulált élelmiszerek fogyasztása, hanem testi-lelki-szellemi változtatásra van szükség.

Ha nem mozgasz rendszeresen (séta, kocogás...), hiába olvasgatod a kalória-táblázatot egész nap a fotelben tespedve, sem nem fogyaszt, sem nem izmosít.

2017. aug. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

haladó életmódváltóktól kérsz tanácsot????

Azoktól akik már 3 éve folyamatosan változtatják az életmódjukat???

Miért nem azoktól akik minden héten mennek végleges szőrtelenítésre?

2017. aug. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
En is igy voltam hogy folyton kerdezgettem hogy mi a jo meg ezek...de a vegen rajottem hogy magamnak kell rajojjek hogy mi az ami jo es nem mastol,nezd a kcaloriakat,sportolj!!!,zsirban,szenhidratban,kemenyitoben gazdag dolgokat keruld,sok feherjeben es rostokban gazdag taplalekot vegyel magadhoz!jah es a sportnal meg ne kezdj neki ugy h na most minden kotel szakad es csinalom,kezdetben eleg a heti 3x1 ora vagy mindennap fel ora mozgas (ezt az orvosom javasolta) utanna noveles majd erzes szerint az intenzitast,sokat segit ha van egy sport amit szeretsz uzni mert akkor jokedvel mennek le a kilok :) en +28 kg-mal kezdtem,meg van 5-6 kg amit lekell adjak de hamarosan normalis leszek ugyh ne csuggedj :) lesznek holtpontok is amikor nehezen mennek le a kilok,lesz az is h tuletted magad veletlenul de az nem jelenti azt hogy nem lehet folytatni ugyanugy-es minel kozelebb vagy a genetikailag meghatarozott sulyodhoz annal nehezebben fognak lemenni a kilok :) remelem segitettem
2017. aug. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Peoplpeplz...

Ha valaki nem akar változtatni semmin, akkor azért húzzák le, ha meg akar, akkor egyből belekötnek, hogy elvegyék az önbizalmát meg a kedvét...

"hiába olvasgatod a kalória-táblázatot egész nap a fotelben tespedve, sem nem fogyaszt, sem nem izmosít." - ahogyan a GYIK-en való okoskodás sem. Egyébként a mozgásról nem is írt, honnan tudod, hogy tesped?


Kérdező, én nem eszem húst, szóval nálam a tojás, túró, joghurt, tejsavó protein (szója, tofu - de ez téged nem érint) alap, na meg a csicseriborsó.

Leginkább a kínait és a thai kajákat kedvelem, úgyhogy ezekhez mindenféle fűszer és szósz.

Amúgy nem érdemes mindent egyszerre megváltoztatni, apró lépésekben haladj. Én 12 éve kezdtem el egészségesebben enni, akkoriban a salátákat még utáltam. Nagy nehezen azokat sikerült megszoknom, amik tocsogtak a joghurtos-majonézes öntetekben (habár ezek házilag készültek). Ma már olyan minimál vagyok, hogy sokszor alig dolgozom fel az ételeket, nagyon sok mindent eszek nyersen/simán főzve-sütve mindenféle kombinálás nélkül. De az ízlés megváltozásához azért sok idő kell.

2017. aug. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mozogni szoktam, futok, biciklizek, otthon tornázok. Gondoltam, valaki meg tud dobni 1-2 tippel. Régebben is használtam ezt a fórumot, amikor diétáztam, akkor segítőkészebb volt mindenki, a sikereim után én is. De ami tinikorban működött, az már 25 felé haladva kevés.
2017. aug. 19. 11:27
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a salátámhoz mindig balzsamecetből meg olivaolajból meg zöldfűszerekből készült öntetet csinálok, szóval ezek kellenek. Szerintem is jó ötlet a joghurt, túró, mozarella sajt, ha bírod a tejtermékeket. Zabkása ízesítéséshez fahéj, cukrozatlan kakaópor, vaníliaaroma, kókuszreszelék, mák. Olajos magvak, pl mandula, kesudió. Esetleg teljes kiőrlésű kenyér, tojás, rizs, konzerv tonhal, hirtelen ezek jutottak eszembe, amiket én is gyakran használok.
2017. aug. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Ez egyéni. Nekem a tieidből a gabona és a csirkemell kiesik (nem mintha baj lenne velük, jegyzem meg), helyette olajos mag és tojás van. Eritrit helyett inkább a finomabb s édesebb xilit, eritrit inkább csak a legszigorúbb ketogén időszakaimban kerül elő. De az édesítő azért nem elengedhetetlen, csak szeretem az édességet. De meg lehet nélküle lenni. A fő, hogy legyenek fehérjeforrásaim (állati vagy növényi), zsírforrásaim és legyen zöldség, plusz vigyem be valamiből, amit kell. Nincs kőbe vésve, hogy mi kell, ha kiesik az egyik fehérjeforrás, bejön a másik... Tojáson alapul az étrendem, de ha az szinte teljesen kiesik, akkor is meg tudok lenni, szinte csak növényeken. Ami trükkös, mert nem bírom a sok szénhidrátot, de növényi étkezésnél sem kell kifejezetten szénhidrátdúsan enni.
2017. aug. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a felsoroltakon kívül mindig van itthon pár tojás, kókusztej, olivaolaj (salátákhoz), és kb. húszféle fűszer. Édesítésre xilitet és mézet használok (keveset). Mindenféle húst, halat, belsőséget eszem - a csirkemell nekem túl száraz, sajttal jobb, de akkor ennyi erővel már lehet zsírosabb hús is. A zöldség-gyümölcs nálam is alap, a gabonák nem.
2017. aug. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!