Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék lefogyni. Vannak...

Szeretnék lefogyni. Vannak ötleteitek, hogy hogyan? Minden választ szívesen olvasok!

Figyelt kérdés

17 éves vagyok,166cm és 77 kg.De elég volt a kilókból!Szeretnék végre lefogyni,és 55 kgos lenni.De még sohasem fogyóztam.Hogy kezdjek neki?Ne írjatok ilyen mindenféle csodadiétákat,mert én nem egy hét alatt akarom megváltani a világot.Bár örülnék ha nyár végéig lemenne rólam 15 felesleges kiló.

Annyit tudok,hogy mindennap az ebédem főétkezés lenne,levessel meg másodikkal(persze fogyókúrásan)Ebből nem engedek,bárki-bármit ír,szerintem ennyi kell.Nem koplalni akarok,életmódot váltani,egészségesebben élni.De vajon a tejeskávé még belefér?

És hogy kezdjek neki sportolni?Konditerem kizárva.

nektek,hogy sikerült lefogyni?

Köszönöm előre is a válaszokat:)


2010. máj. 26. 08:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%

basszus rajtad mennyi felesleg van! gyakorlatilag a testsúlyod 1/3-a haszontalan zsir :\ durva lehetsz.

ilyen adottságokkal felejtsd el, hogy majd te megmondod miből nem engedsz, meg konditerem kizárva.. diéta kőkeményen és komoly edzések, különben 40 éves korodig ronda és dagadt leszel, utána meg egyszerűen hip hop meghalsz.

2010. máj. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia! Csak az en sajat tapasztalatom tudom megosztani veled, ami nekem segittt. Hozza tennem, hogy minden dietat kiprobalta, es semmi nem hatott.

Ugye itt mindenki ajanlja a 90 napos dietat, gondoltam bele vagok...de aztan jobban beleastam magam a temaba, es elolvastam mindent, es rajottem, hogy nem jo! Igy maradt a semaja.

Tehat elso nap husi salataval, masodik nap zoldseg (pl krumpli fozi, borso fozi, leves sok zoldseggel, rakott karfiol, brokkoli...stb) a harmadik nap teszta (spagetti (de nem csa paradicsom szosz, hanem rendes szoszt csinalok hozza, pizza, toki pompos, rakott teszta...) negyedik nap gyumolcs nap ( gyumolcs minden mennyisegben, de mivel faj tole a gyomrom, szoktam egy kis rizst fozni (tejben, edesitovel))

En itthon edzek, heti ot alkalommal, kis sulyzos edzes, es utana 40-50 perc bringa, valamint hasazas edzo labdan. De ha nincs otthon sulyzod, labdad, bringad, akkor tolts le valami jo kis tornat a netrol!

Tejeskave belefer, en azt iszom de edesitovel.


Nos en kb 2-2.5 honapja csinalom, es lement eddig 7 kilo! Nem ehezem, es ezzel az etkezessel az egesz csalad helyesebben es valtozatosabbna etkezik.

Es enm is hivom dietanak...mert en nem tudok dietazni :)


Ja es minden este iszok egy pohar tisztito teat!

2010. máj. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

8:54 grati a kitartásodhoz, bravo :]

szerencsés családod van. csak igy tovább!

2010. máj. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
2010. máj. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Első: a konditerem azért van kizárva,mert az 50 km körzetemben egy sincs.és bocs h én nem koplalni akarok,hanem egészségesen étkezni.-.-
2010. máj. 26. 14:11
 6/12 anonim válasza:
Én úgy tudtam lefogyni,hogy három óránként két nagy pohár vizet ittam,vagy bio zöldséglevet,utána zöldségeket ettem mindig más ízesítéssel,pici feta sajttal.Lényeges,hogy hosszasan rágtam az ételt és így elteltem az ízeivel.Általában azért eszünk,hogy örömet szerezzünk magunknak és nem fontos mennyiséget enni,elegendő,hogy folyamatosan azt érezzük nem vagyunk éhesek.Ezzel a módszerrel és persze mozgással mindig formába hozom magam,ha kell egy hét alatt akár négy öt kilót is eleresztek.
2010. máj. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Jules10 válasza:
0%

Szia!

Először is én most hagytam abba a fogyókúrát, 12 kg-t dobtam le február közepe óta. A módszer a következő, kajaadagokat feleztem, vacsora 1 db joghurt, minden nap torna + vettem egy db/mennyiség fogyasztó övet (Tesco-ban 3000 ft) Inni pedig minden nap ittam zöld teát és almaecetet. És működik.

2010. máj. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 25 kilót fogytam le úgy, hogy nem követtem semmilyen divatdiétát, és nem jártam konditerembe se.

A tanácsom a következő:

- este 6 után már ne egyél semmit

- többször egyél kis adagokat

- a reggelit soha ne hagyd ki

- a főtt ételre is szükség van, csak figyelj arra, hogy az egészséges legyen

- kerüld a cukrot, fehérlisztet, bő zsírban sült dolgokat, szóval a sütiket, csokit, rántott cuccokat, hamburgert és társait, sült krumplit, péksütit, kekszeket stb.

- kerüld a zsíros húsokat és zsíros tejtermékeket, pl. a disznóhúst vagy a tejszínt, trappista sajtot

- gabonafélét mindenképpen egyél, de ha lehet akkor teljes kiőrlésűt

- ha tésztát szeretnél enni, válaszd a tönkölytésztát vagy a durumtésztát

- egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, és sovány tejterméket, pl. zsírszegény túrót vagy joghurtot

- ha nassolhatnékod van, eszegess gyümölcsöt vagy rágcsálj el egy-két korpovit kekszet

- olajos magvakat (dió, mogyoró) is ehetsz, sőt kell is enni, mert tele vannak vitaminnal, DE! Csakis sótlan változatot (v)egyél, és egy nap maximum 15 szemet!

- az aszalt gyümölcsöket jobb ha elkerülöd

- igyál sok folyadékot: víz, tea (cukor nélkül!)

Mielőtt veszel valami kaját, jó, ha megnézed a kalóriatáblázatot. Pl. a Győri Jó reggelt kekszeket is úgy reklámozzák, hogy hű de egészséges, közben meg tele van cukorral. Inkább egyél Korpovitot, abban nincs cukor.


Fontos, hogy mozogj! Ha eddig nem mozogtál, akkor fokozatosan szoktasd magad a terheléshez. Ez jó egyrészt azért, mert így nem terheled meg az izületeidet, másrészt nem megy el a kedved az esetleges kudarctól. :)

Kezdetnek az is jó, ha megpróbálsz minél többet gyalogolni, biciklizni. Ahová csak tudsz, járj gyalog, vagy biciklivel. Ha emeletes házban laksz, vagy van a közelben lépcső, menj fel a tetejére, majd vissza. Ismételd addig, amíg jólesik, és fokozatosan emeld az adagot.

Ha könnyebb leszel pár kilóval és jobban bírod a terhelést, eljárhatsz kocogni. Ha pedig nem akarsz az utcán mások előtt gyakorlatozni, szerezz be egy ugrálókötelet és gyakorolj vele otthon.

Csinálhatsz otthon mindenféle gyakorlatokat, amiket mondjuk tesiórán is csináltok a suliban. Lábemelés, kis súlyzózás, felülés, guggolás stb.


Nagyjából ennyi. Bocs a kisregényért. :)

Ha kitartó vagy és odafigyelsz arra, hogy mit eszel és megpróbálsz minél többet mozogni, akkor sikerülni fog! :)

Hajrá és sok sikert!

2010. máj. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Utolsó: mennyi idő alatt dobtad le azt a 25 kg-t?

2010. máj. 28. 18:57
 10/12 anonim ***** válasza:
Hűha, ezt nehéz pontosan belőni. Összesen kb. egy év volt, talán picivel kevesebb, de többször is előfordult, hogy az akaraterőm cserbenhagyott, és felszedtem pár kilót abból, amit leadtam. :D
2010. máj. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!