Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a hosszabb vízböjttel?

Figyelt kérdés
21 napos vízböjtöt szeretnék tartani. Most tartok a 4. napnál. Angolul nagyon sok anyagot találtam róla és sok Youtube-ost akik különböző okok miatt végigcsinálták. Nagy súlyfeleslegem van, tehát van miből elvennie a szervezetemnek. Az érdekelne, hogy a magyarok közt van-e valakinek tapasztalata?

#böjt #vízböjt #waterfasting #csak víz
2017. szept. 3. 00:42
 1/5 anonim válasza:
80%

Ne csinald. Komoly bajod is lehet tole.

Fogyni nem fogsz ettol.

Kisebb lesz a tomeged, de csak azert, mert a szervezeted lebontja az izomzatodat.

Meg idoben abba tudod hagyni.

2017. szept. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért az ember szervezete nem úgy működik, hogy lebontja az izomzatot, a zsírt meg otthagyja majd 2 nap múlva meghalasztja a saját testjét. Mint írtam, angolul rengeteg beszámolót találtam, de magyarul egyet sem.
2017. szept. 3. 02:45
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Akkor tedd fel a kérdésed az angol nyelvű oldalakon...

itt ilyen hülyeséget, mint vízböjt, nem alkalmaz senki.


Na jó, talán két ember, az meg nem olvassa ezt a kérdést.


A nagy súlyfelesleget nagy türelemmel, kitartással, akarattal lehet elveszteni. Egyszerűen kevesebbet kell enni, és ennyi.


Tönkreteszed magad a vízböjttel.

2017. szept. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem sem találsz itt olyat, aki ilyesmit csinál, kérdező. Amúgy teljesen igazad van, nyilván elsősorban zsírból megy le ilyenkor, mindig csodálom annak naivcitását, aki szerint a test a fontos izomzatot gyorsan elbontja, majd hájasan éhenhal. A rengeteg tapasztalat és a logika, tudomány sem ezt mutatja. Egyszer egy extrém kövér ember bő egy évig nem evett s lefogyott, mondjuk ott orvosi felügyelet is volt, nyilván kiegészítők is (különben hamar skorbutot s még durvábbakat kapott volna), de így sem értem, hogyan jött össze neki a dolog. Viszont 1 hónapig sok ember nem evett már a világtörténelemben s annyira nem volt drasztikus a hatás, mint egyesek képzelik.

Ettől még ez extrém dolog, a test éhezik, nyilván sokk neki a dolog, fogyás miatt semmiképp nem csinálnék ilyet (más okot sem tudok elképzelni), de ez a az ember saját döntése, az ő teste, az ő élete. Lényegesen egészségtelenebb évtizedekig fogyózni-zabálni, az biztos.


Azt hiszem, kérdező, maradnod kell a külföldi példáknál... Én egyszer találkoztam olyan emberrel, aki egyhónapos éhségsztrájkot nyoimott le egyszer a saját állítása szerint. Nem igazán fogyott, pedig lett volna miből, valami nagyon trükkös szervezete lehetett. Azért egypár kilónak muszáj volt lemennie, hacsak nem titkos fényevő. Persze az anyagcserelassulás az rontja az ilyen hatást, de annak mértéke s időtartama is egyéni.

2017. szept. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

Ha végigviszed, akkor a nagy súlyfelesleg marad, sőt nagy valószínűséggel gyarapodni is fog, hiszen a koplalás betesz az anyagcserének.


A "csak izomból veszít" tényleg nem igaz, viszont az izomzat fenntartása nagyon energiaigényes, így tápanyaghiányos helyzetben a szervezet igyekszik minimalizálni a nagyságát. Ill. a sejtek megfelelő működéséhez fehérjére is szükség van, amit nemigazán tud tárolni a test, ezért is bontani fogja az izomzatot. A 21 nap alatt nőni fog a testzsírszázalékod, mivel ahhoz kevésbé nyúl majd a szervezet.


Eü. hatásait is sokan félreértik, mivel a felszabaduló káros anyagok miatt valójában jobban megterheli a szervezetet, vérképpel igazolható a dolog. A zsírban jól oldódó és raktározódó peszticidek jelentik a fő gondot.

Az energikusság abból adódik, hogy a test így akar motiválni, hogy húzz már el kaját keresni. Emellett a máj is termel kábítószerszerű anyagot, amikor energiát szabadít fel. Szóval hamis jó közérzet, de rosszabb egészségügyi állapot lesz az eredmény.

2017. szept. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!