Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 40 év körül miért ilyen nehéz...

40 év körül miért ilyen nehéz lefogyni? Másnak is ilyen nehéz ebben a korban?

Figyelt kérdés
Kétszer fogytam már le,egyszer 27kg-t,egyszer 20-t. De most valahogy nem akar lemenni a felesleg.Ugyanúgy diétázom,edzek,tornázok,rengeteg vizet iszok,mégse akar megindulni a fogyás.
2017. szept. 30. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a fránya anyagcsere lassul be sokaknál. Pajzsmirigy, vércukor befolyásolja többek között. Nem árt ezeket megnézetni, de azt is vedd figyelembe, hogy a hivatalos határérték nagyon megengedő. A valóság, hogy ha a hivatalos felső érték közelében vagy az már belassult anyagcserét jelent.
2017. szept. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Semmi bajom,nemrég voltam laborban.Nem vagyok nagyon elhízva,egy 10-t szeretnék leadni.
2017. szept. 30. 18:50
 3/11 anonim ***** válasza:
Én 40 éves vagyok, tavaly óta 17kgt fogytam, nekem sem ment a fogyás míg "csak" edzettem... elkeztem heti 2-3 alkalommal szaladni 5-6kmt. Azóta 53-54kg vagyok, ja és csak annyit változott az étkezési szokásom, hogy egy kicsivel kevesebbet eszek. Este 6-7 után meg csak vizet iszok.
2017. szept. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem nehezebb, mint máskor (régen tudásom nem volt elég, fiatalon csak híztam és híztam, gyerekkortól kezdve, igaz, rém lassan), az én anyagcserém picit gyorsabb, mint egy átlagos fiatal lányé az én adataimmal, úgy látszik.

De ha a tied nem, akkor is egyszerűen csak deficitben kell enned. Ez neked kevés kalória? Mozogj többet. Akkor van gond, ha így is éhezel, de akkor bizonyára jobb étrendre van szükséged.


Ha nem akar összejönni a fogyás, akkor sokaknak nem árt számolni, mert jól esznek és szerintük keveset, de kalóriában mégsem elég keveset.

2017. szept. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem könnyebben lement a felesleg 40 körül, mint huszonévesen. Igaz, akkor még nem tudtam sok mindent, amit most tudok, csak próbáltam ugyanazokból kevesebbet enni, meg többet mozogni. Na ettől egy dekát se fogytam, csak éhes voltam állandóan... Másfajta étrenddel sokkal könnyebb, 15 kiló úgy lerepült rólam kb. 3 hónap alatt, hogy nem is tornáztam.
2017. okt. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 4#! "ez neked kevés kalória"

Nem is írtam, hogy mit eszek!

2017. okt. 3. 13:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdezö! Én NEM a 4-es válaszadó vagyok, de:


"ez neked kevés kalória" - úgy értsed ezt a választ, Hogy ha az ember TÚL KEVESET eszik, akkor lelassul az anyagcseréje, és logikus, hogy jóval lassabban fogy, vagy akár le is áll a fogyás. Ehhez nem is szükséged tudni, hogy mit eszel. De nemcsak az étkezés lehet az oka. A túledzettség is, a stressz is, az alvásmennyiség és az életkor is. Igaz, utóbbi nem általánosítható. Én 49 vagyok, az utolsó 10 kg-ot a tervezettnél 5 hónap alatt leadtam zsírban, és e mellett volt olyan hónap, hogy 2 kg izmot felépítettem, ami szép teljesítmény, pedig nö vagyok. De visszatérve Tehozzád:

írjál, légy szíves, több infót arról, hogy miket eszel, mit sportolsz, milyen gyakran, ilyesmit. Minél többet megtudunk az életviteledröl, annál hasznosabb választ kaphatsz. A kérdést az, hogy mi az oka a lelassult anyagcserének?

2017. okt. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Biciklin tekerek minden másnap 40-50 percet, súlyzós edzés a többi nap és minden nap jógázok. Kaja:reggeli/vacsora:tojás, sajt, túró,zabpehely, ilyesmik, ebéd:csirke, hal, zöldség, néha rizs
2017. okt. 9. 17:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Én voltam a negyedik, bocs, ha nem voltam egyértelmű. Valóban fogalmam sincs, mit és mennyit eszel, de ez nem számít. Az idézetet megelőző mondat a kalóriadeficites étkezésről szólt. Ha ez, a számodra elfogadható fogyást adó kalóriadeficithez szükséges ételmennyiség (bármekkora is az) kevés, éhezel vele vagy efféle, akkor egyél többet s inkább mozogj. Én sem gondoltam konkrét mennyiségre, hiszen nem lehet.

De pl. van valaki, akinek jelenleg 1600 kcal a kalóriaigénye s azért fél kilót szeretne fogyni hetente. 1100 kcal jön így ki, ami eleve túl kevésnek tűnik, de lehet 1300 is, kisebb deficittel, mindegy, a fő, hogy a delikvens ÉHEZIK, a legjobb étrendjén is. Nyilván egyen többet s oldja meg máshogy a deficitet.

Ha az étrenden még lehet javítani, akkor az az ajánlatos.

2017. okt. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia, köszi az infókat, hasznosak, még ha nem is annyira pontosak az étkezési részét illetöen. Én a következöket tanácsolnám:

1. A sportot illetöen: legyen egy nap a héten szünet, amikor semmit nem sportolsz (még jógát sem!). Menjél hetente 3-szor súlyzós edzésre, és 3-szor biciklizzél otthon, de szép komótosan.

2. Étkezés:

vacsorára se sajtot, és zabpelyhet már végképp ne egyél! Nekem jobban bevált a napi 5 étkezés, kb. 3 óránként.

2017. okt. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!