Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki szintén...

Van itt olyan, aki szintén sokat fogyott, mégsem látja magát reálisan?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időben 30 kilót fogytam (kalóriaszámolással), ezt pedig fél éve tartom is. De valahogy még mindig kövérnek látom magam. Nem, nem éheztetem magam, nem vagyok csontsovány sem. Azonban sokszor ha tükörbe nézek, ugyanolyan kövérnek látom magam, mint mondjuk tavaly ilyenkor, és csak akkor fogom fel nagyjából, hogy ez nem így van, mikor tudatosul bennem, hogy S, M méretű ruhákat hordok a korábbi XXL helyett.


Akik szintén sokat fogytatok, ti hogy éltétek meg a változást, mennyire volt "nehéz" átállni, elfogadni, hogy már nem úgy néztek ki, mint régen? Hogyan lehetne ezt levetkőzni?


2017. okt. 1. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont igy erzem magam. En 20 kilót fogytam és ugyanakkorának érzem magam mint 104 kilóval.

Igaz mikor 104 voltam azt hittem úgy nézek ki mint most mert szülés pakolta rám ezt a súlyt

2017. okt. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez. 25 kg-t fogytam, és pont ugyanolyannak érzem magam.
2017. okt. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Én fordítva vagyok. Kb. 10 kilót híztam a két gyerek születése után és mégis vékonynak érzem magam. A tükörben is szépnek látom magam. A fényképeken meg nem ismerem meg a nagy valagam.
2017. okt. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez több mint 50kg után.

Mindenki mondja, hogy huh megsem ismernek de amikor tükörbe nézek ugyan azt látom. Én ezt leginkább annak tudom be, hogy ugye minden nap látom magam szóval nehezebb észrevenni.

Nekem még nem sikerült "elfogadni".

2017. okt. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Csatlakoznék!Én 70 kg-ról fogytam le 55-re mégis vastagnak látom magam! Csak a hibákat veszem észre magamon! Egyszerűen nem tudom vékonynak látni a testem! A régi képeken borzasztó kövérnek látom magam, mégse jut el az agyamig hogy most szinte már sovány vagyok!
2017. okt. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első 20 kiló fogyás után voltam így... bár nálam kicsit más volt a helyzet, igaz jártam edzeni és kevesebbet ettem sokkal, plusz nagyon sokat sétáltam/futottam, de nem kifejezetten fogyókúráztam, egyszerűen csak megváltozott az életmódom. Ezért nem is figyeltem, nem méregettem a súlyomat, nem nézegettem magam a tükörben, csak sorban kaptam a dicséreteket, hogy milyen sokat fogytam... de én magamon nem láttam vagy éreztem semmilyen változást. Ha visszanézem az akkori fényképeimet, csak akkor látom, hogy milyen vékony voltam. Mintha nem is én lettem volna.

Aztán évekkel később visszaszedtem majdnem a dupláját, és az a szomorú, hogy azt sem nagyon vettem észre... csak amikor már többen próbáltak finoman rávezetni. Akkor is csak az segített a felismerésben, hogy alsóneműben lefotóztattam magam a párommal és a képeken bizony már tisztán láttam, hogy hogy nézek ki.

Utána megint fogytam 10-15 kilót, a hasam tökéletesen lapos volt, a derekam vékony, szuperül néztem ki... legalábbis ezt láttam utólag az akkor készült képeken.

Az az érdekes, hogy sosem veszem észre, legalábbis a tükörben, ha fogyok, de azt sem, ha hízok. Mindig éppen olyannak látom magam, amilyen a fejemben vagyok. Úgy néz ki, ennyire meg tudja téveszteni az elme a saját tulajdonosát. :D

De a képek, azok nem csalnak. 30 kiló fogyás után vsz szuperül nézel ki, szóval szerintem fizess be egy profi fotózásra. Persze semmi extra vékonyítás, a lényeg, hogy olyan fotózzon, aki ért hozzá, hogyan kell hangsúlyozni a formákat.

Plusz csináljatok a barátnőiddel közös képeket, fotózzanak le olyan helyeken, ahol már készült kép, esetleg vedd fel valamelyik régi ruhádat, hogy mennyire máshogy áll, tegyél egymás mellé mostani és régi képet, akkor nagyon látszani fog a különbség. Akár meg is oszthatod az ismerőseiddel, én úgy vettem észre, hogy minél többen dicsérnek meg valakit, annál jobban elhiszi. :D

2017. okt. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Megnyugtatott, hogy ez másokkal így van. :) Remélem mindenkinek sikerül elfogadnia az új helyzetet, hisz mind tettetek az eredményért, és megérdemlitek, hogy ezt ki is élvezzétek. :)

2017. okt. 2. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!