Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csütörtök délután óta nem...

Csütörtök délután óta nem ettem. Holnaptól, ha csak zöldséget eszem, nem hízok vissza? 162/50;16/L

Figyelt kérdés
2017. okt. 10. 13:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ezalatt nem is fogyhattál szinte semennyit. Sad.
2017. okt. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi van? 4 napja nem ettél?
2017. okt. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Már mi a lótúróért ennél csak zöldséget?

Izmot akarsz bontani továbbra is? Fura vagy, én másfél napig bírtam a zsírböjtöt, mert bár kellemes volt, nem bírtam az izombontás gondolatát... Kicsit paranoid vagyok ebben, de végülis jogos, hogy ragaszkodom piciny izmaimhoz. Nem poénból vannak azok, sem rajtam, sem rajtad.


Plusz más tápanyag is kell. Szedsz valami kiegészítőt? Ha begörcsölnek az izmaid, gondolj a magnéziumpótlásra, mielőtt az idegeidet érinti a hiány. De ez csak egyetlen mikrotápanyag, bár elég fontos és viszonylag könnyű elrontani a bevitelét.


Én sem ettem egyszer napokig, mert kíváncsi voltam, van ilyen, de te azért kezdesz erősen elszállni a dologgal, ami nem egészséges, sem testileg, sem lelkileg.


Akkor hízol vissza, ha többletben eszel, pont. De ekkora koplalás már lassíthatott az anyagcseréden, plusz kicsit elszokhattál az evéstől, szép óvatosan adagolnám az ételeket, fehérje, zöldség, levesek... Aztán a 2. naptól ennék mindent, amit kívánok, de lehet, hogy te érzékenyebb vagy, hát tudom én?


Egyél rendesen!!! Sok zöldséget is, de mást is. A sokat emlegetett 1200 kcal a te számaiddal, közelmúltaddal az első napra nem is tűnik rossznak, utána pedig finoman emeld, ameddig neked kell.

2017. okt. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%
Ezzel azt érted el, hogy a szervezeted beáll "raktározó üzemmódba" és csak úgy szaladni fognak rád a kilók. Gratulálok.
2017. okt. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%

Nincs "raktározó üzemmód". Lehet, hogy picit lelassult az anyagcseréje, de majd visszaáll.

Én visszatértem a régi, igen bő étkezésemre, visszajött, ami lement (gondolom, ez történt, nem mértem) és annyi. Ez a normális.

Lehet, hogy vannak szerencsétlenek, akiknek könnyen s szokatlanul erősen (alapból pár százalék várható) belassul az anyagcseréje s igen nehezen áll vissza. Bár 4-5 nap az elég kevés, hosszas koplalással hallottam, hogy igen tartósan belassult az anyagcsere.

2017. okt. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

Mièrt akarsz fogyni? 50 kiló az nem sok...

Ès azzal, hogy napokig nem eszel(vagy nagyon keveset) azzal csak azt èred el hogy rosszul leszel, ès mehetsz a kórházba. Ismerek egy embert aki így járt. Szóval egyèl egèszsèges ètelt megfelelő mèrtèkben. Ha nem akarsz sportolni. Bár azzal többet èrnèl.

2017. okt. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

54 kg-ról indultam. Azért kezdtem ezt az egészet, mert alapból nagyon sokat szoktam enni. Pont az volt a cél, hogy kicsit szűküljön a gyomrom, bélrendszerem, hogy a jövőben ne akarjak annyit enni, ne legyek folyton éhes.

A másik, hogy nem tetszek így magamnak, szerettem volna picit fogyni és eddig sikerült is, ma mértem magam, 50.8kg. 46-48 a cél, vagy aminél úgy látom magamat, ami jó nekem.

A lényeg, első 5 nap 0kcal, a jövő hétvégéig napi 1x egy kis müzlistál zöldség lenne(pari, paprika, uborka, káposzta, saláta, sárgarépa, lilahagyma vagyis ami éppen lesz itthon). Utána elkezdeném beiktatni a fehérjét kevés zsírt élőflórás natur joghurttal. Aztán szép lassan tejtermékek, sovány húsok, gyümölcsök és a végén a teljes kiőrlésű, rozsos, barna kenyér, nagyon kis mennyiségben tartanám.

Tehát a cél az életmód váltás, csak előtte úgymond "kitisztítom" a rendszerem.

Ja, mindennap iszok zöldteát, cukor stb nélkül.

Kávét teljesen elhagytam, tejet sem szándékozok inni többet és leszoktam a cigiről. Hamarosan, ha egy kicsit beáll a szervezetem elkezdek sportolni.

2017. okt. 10. 15:19
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Van baj rendesen.

Így sose leszel egészséges, kiegyensúlyozott.

Normális étkezés mellett is lehetne fogyni.

Mondjuk neked már nem nagyon van miből. A 46 kg eléggé irreális cél.

2017. okt. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem fokozatosan kell magadhoz venni a különböző napi tápanyagszükséglet elemeit, hanem napi szinten (jé, ezért ez a nevük). Az amit eddig csináltál hülyeség, önsanyargatás. A tested és az agyad nem egyformán működik, tudat szintjén el tudod hitetni magaddal hogy ez jó, de a tested nem így fog reagálni rá.


Mindaddig amíg nem eszel normálisan csak ártasz magadnak, a test nem egy gép hogy megtanítod neki hogy a megvonás a jó cél érdekében történik. Megvonod, majd raktározni kezdesz mert a koplalás magát az életfenntartást veszélyeztetni.

2017. okt. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

5 nap 0 kalória nem tisztítás, hanem kínzás. Ez iszonyat sok idő mindenféle táplálék nélkül.

Még a betegek, műtétesek, akik nem ehetnek valamiért pár napig, is kapnak legalább cukros oldatot.

2017. okt. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!