Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogok így fogyni? Jót találtam...

Fogok így fogyni? Jót találtam, ki vagy teljesen rossz és értelmetlen?

Figyelt kérdés

.Az a helyzet, hogy augusztus végéig szeretnék leadni pár kg-ot (mondjuk 8-at), de igazából nem is a kg-ok számítanak, hanem a „tükör”. 175 cm magas 65 kg-os és 18 éves lány vagyok. Nem vagyok kövér, csak a hasamon, a hátamon és a csípőmön van felesleg.

Mozgás:

Azt gondoltam, hogy heti 2 alkalommal alakformáló tornára járok, illetve heti 5 alkalommal úszni járnék egy kis bemelegítéssel, kb. 1 óra intenzív úszással majd egy kis pihenővel, tehát mondjuk 2 óra lenne. Bár azt olvastam, hogy az úszás nem fogyaszt, és nincs eredménye. Ebben mennyi az igazság? Szerintem minden sport fogyaszt, de ha az úszástól nem is a kg-ok mennének le, akkor is alakulna a testem, nem?

Persze utána nem ennék meg mindent, ami az utamba kerül. Hétvégére pihenést gondoltam, legfeljebb itthoni felülésezés, illetve egyéb gyakorlatok hasra. Olvastam egy krémről, állítólag karcsúsít, a jövő héten ezt is beszerzem, bár nem várok tőle sokat, de ki tudja. 

Étkezésre:

Reggelre teljes kiőrlésű kenyérből 1-2 szelet, vajjal és csirkemellsonkával

Ebédre rendesen ennék, változatosan, legfeljebb csökkenteném az adagomat valamennyivel, ez annyit jelent, hogy: csirkehús (rántva, sütve), rizs, krumplipüré, néha-néha tészta félék, főzelék.Közben, ha éhes lennék, gyümölcsöt ennék, úgyis itt a nyár, bőségesen lesz.

Vacsorára nem tudom mit lehetne, gondoltam ilyen turmixra, ami egy étkezést helyettesít.

Nagyjából egyébként most is így étkezem, azzal a különbséggel, hogy reggelire zsemlét/kiflit eszek, és néha vacsorára bekapok valamit (pl. pirítós).

Még arra gondoltam, hogy salátát, paradicsomot, uborkát és kukoricát felvágnék és egybeöntenék majd végül natúr joghurttal leönteném, hogy legyen egy kis íze. Az üdítőket és az édességet elhagynám természetesen. Inni zöld teát, vizet és citromosvizet gondoltam.

Futni sajnos nem tudok, gyengék a térdeim, a közelben pedig nincsen konditerem,így az is kilőve.


(Bocsi a regényért)


2010. máj. 29. 17:47
1 2
 1/12 anonim válasza:

szia:) én 17 éves vagyok 177cm és 65 kiló:) szeretnék lefogyni szeptemberig -10kilót:)

nem tartanál velem? kitartásom van, csak néha kicsit lejebbadok ebből:S talán erőt tudnánk adni egymásnak:D

ha van kedved akkor küldd el az msn vagy az e-mail címed, és ott beszélhetnénk:)

2010. máj. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szerintem az úszás egy nagyon jó sport, mivel intenzíven átmozgatja a tested minden porcikáját. ha tudsz, akkor váltogasd az úszásnemeket, sőt pl. olyannal is variálhatod, hogy a hátúszás páros karkörzéssel is csinálod. nagyon jó zsírégető módszer ha 2 hosszt leúszol teljes erőbedobással, majd kettőt normál tempóban, és ezeket a szakaszokat váltogatod.

az étrend jónak tűnik, de iktass be tízórait és uzsonnát is (akár csak egy alma is lehet), figyelj hogy a szervezeted megfelelő arányban jusson fehérjéhez, zsírhoz és szénhidráthoz, valamint a kalóriabevitel a felhasznált mennyiség alatt maradjon!

sok sikert és kitartást :)

2010. máj. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
ritka egy jól megtervezett program. sok sikert hozzá, szerintem hatásos lesz. az úszás pedig igencsak segít! ;)
2010. máj. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

"kitartásom van, csak néha kicsit lejebbadok ebből"


Hát ez szánalmas :-D


Nincs konditerem? Hol laksz Te , a holdon?

Mindenhol van....és pont arra van szükséged. Karcsúsító krémre pénzt kidobálni, az normális?

A sportolás ellen meg jönnek a kifogások.....

Keress egy edzőt, majd ő eligazít minden témában, amit tudnod kell.

2010. máj. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

21:00:


Mi abban a "ritka jó", hogy 3x eszik naponta, akkor is olyanokat, hogy rántott hús,krumplipüré, tészta....

A sportot meg elintézi egy fél mondatban, hogy "kilőve".

Ha ez "ritkajó", akkor Te "ritkahülye" vagy.

2010. máj. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

21.09-nek sajna igaza van... Nem véletlenül ajánlják a személyi edzők a bringa/séta/futás szentháromságot ha zsírégetés a cél! Az úszás nem jó...Ugyanis a test folyamatosan hűtve van, ami nem túl előnyös, plusz a vízben nem igazán hat a gravitáció úgy, mint a szárazföldön :) Tehát a munka is kisebb.

Ami a kajálást illeti, aki zsírt akar leadni az nem eszik rántott húst, krumplipürét, vajat, fehér rizst, fehér tésztát,zsemlét, kiflit, kukoricát, és a gyümölcsöknél is odafigyel a glikémiás indexre!!! Egyébként pont ez a lényeg, alacsony Glikémiás indexű szénhidrátokat lehet csak enni zsírcsökkentő diéta alatt... És napi 5-6 étkezés kell, hogy pörögjön az anyagcsere... Szóval ez így rossz.

2010. máj. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

21.09nek:

A sportolás ellen meg jönnek a kifogások.....


a sportolás és a heti kettő alakformáló torna mi, ha nem sportolás? Annyit mondtam, hogy a futás nem jó, mert gyengék a térdeim. És ez nem kifogás. És mellesleg, ne fikázd a többi válaszolót, mert itt most nem ez a lényeg.


A többieknek pedig köszönöm a válaszokat.


Rendben van, akkor a kukoricát és társait elhagyom.

De kedves utolsó, akkor szerinted az úszás nem fog érni semmit? Említettem az elején, hogy a fogyás is célom, mert lenne azért pár leadandó kg-om de én elsősorban a ruhákra és a tükörre hallgatnék.

2010. máj. 29. 22:00
 8/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, úszás akart lenni az előbb.
2010. máj. 29. 22:00
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez tökéletes, teljesen jó:) drukkolok!:)
2010. máj. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Teljesen jó a kaja, amit leírtál, nemcsak fogyáshoz, hanem az egészséghez is. Viszont a turmix nem helyettesíti a vacsit, csak a tízórait ill. az uzsonnát.


A sportot kicsit túlzásba viszed, ha ezt betartod, de megártani nem fog. :) Minden esetre elég lenne kevesebb is.


Viszont fogynod nem kellene, a magasságodhoz nem vagy kövér.

2010. máj. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!