Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha valaki tinédzser korban...

Ha valaki tinédzser korban koplalással fogyózik, nem eszik rendesen, akkor felnőttként milyen hátrányai lehetnek annak?

Figyelt kérdés

2017. nov. 1. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Lassú anyagcsere. Ezt úgy képzeld el, hogy azért diétázol egész életedben, hogy ne legyél több 80 kilónál. A fogyás csak álom. Ha olyan keveset eszel, hogy fogyj is, akkor hiánybetegségek lesznek: hullik a hajad, rohad a fogad, ragyás lesz a bőröd.

Sporttal tudsz ezen javítani. Nincs más dolgod, mint minden szabad percedben ugrálni.

Hiába mész orvoshoz: nem találnak semmit. Nem tud tenni ellene semmit. Azt javasolja, hogy mozogj egy kicsit és ne zabálj. Pont nem érdekli, hogy 20 éve a diéta és a mozgás körül forog az életed. Ennek ellenére is akkora vagy, mint egy bálna.

A társadalmi elítélést meg se említsem, ugye?


Ne koplalj! Tanulj meg egészségesen élni!

Lehet, hogy nem jövő héten férsz bele álmaid ruhájába. De ha megtanulsz egészségesen étkezni és rendszeresen mozogsz legalább egy picit, akkor álmaid ruhája 40 évesen is jó lesz még. Csak kicsit divatjamúlt. :)

Viszont egy életen át nem tudsz koplalni. Ha egyszer elkezded, jön a jojó és onnan nincs visszaút.

2017. nov. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én nem teszem ezt.

Csak ugye sokszor látom azt, hogy a tinik annyit zabálnak, mint egy disznó, de mégis vékonyak. Ez ugye a gyors anyagcsere, meg mert fiatalok, fejlődő szervezet stb.

Viszont ez felnőttként azért változik, már nem igényel az ember annyi energiát.

Na most, ha hozzászokik már fiatalként ahhoz a szervezet, hogy alig vmennyi kajával be kell érnie, akkor felnőttként mi lesz?

Vagy ennek nincs így köze egymáshoz?

2017. nov. 1. 21:33
 3/12 anonim válasza:
100%
Pont láttam tegnap a lifetv-n a világ legsoványabb nőjével készítettek interjút, aki anorexiában szenved. Nem rosszindulatból írom, de szegény nő olyan, mint egy múmia, annyira sovány, és beesett az arca. A súly akkora, mint egy kisgyereké. Elmondta, hogy gyerekkorában ő is kicsit teltebb volt, aztán kamasz korában fogyókúrázni kezdett, és sokat fogyott. 20 éves kora körül még szépségversenyen is részt vett. Valóban szép nő volt, még képeket is készítettek róla. Azonban továbbra is éheztette magát, és nem tudott leállni, végül idejutott. Óvva int mindenkit attól, hogy éheztesse magát. Mondta, hogy tanuljon mindenki az ő példájából, mert nem azon a plusz 5 kilón múlik az élet, viszont hatalmas károkat tud okozni a testében, ha ezt teszi magával. Szerintem érdemes elgondolkodni rajta...
2017. nov. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó: ha ugyanarra a személyre gondolunk, akkor ő sajnos már elhunyt.

Könyvet írt, dokumentumfilmekben szerepelt, aztán az egyik forgatás után pár héttel rosszul lett és a kórházban meghalt. Halál oka: éhhalál.


Ha a fejlődő szervezetként nem táplálkozik rendesen, nem viszi be a megfelelő makro és mikro tápanyagokat, akkor nem alakulnak ki, nem működnek azok a dolgok, amik később, felnőtt korban szüksége lehet.


Gondolok itt:

- menstruáció abbamaradása --> később nehezebb teherbe esni, vagy meddővé válik (én utóbbiként jártam sajnos)

- a mozgás szervrendszere elsatnyul (izomszövet leépül (szívizom sem funkcionál rendesen, szívritmus zavar léphet fel), csontok nem kapnak elég kalciumot, avagy nem szívódik fel (osteoporosis, legsúlyosabb esetben spontán törések)

- a hirtelen fogyás miatt a veséknél található zsírszövet is eltűnik, emiatt ún. vándorvese alakul ki.

A vese alatt található húgyvezetékre nehezedik a vese súlya, így emiatt akár azok roncsolódhatnak, ésvagy húgyúti betegségek is kialakulhatnak, ezeknek legvégső, legsúlyosabb végkimenetele akár veseelégtelenség is lehet


A sort még lehetne folytatni, de későre jár már, nézz utána :)

2017. nov. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jézusom.

Hát ez nem gyenge.

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat.

2017. nov. 2. 04:50
 6/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Isabelle Caro. Keress rá a neten. Nem éhen halt, hanem az éhezés miatt tönkrement szervezete nem bírt megbírkózni egy tüdőgyulladással. Az ő története azért nagyon tanulságos, mert ő felismerte, hogy pusztítja magát és próbált belőle kijönni. "Már" 42 kg volt, amikor meghalt. De addigra már olyan súlyosan károsodtak a szervei, hogy nem volt visszaút.
2017. nov. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Rákerestem, de szerintem én mást láttam tegnapelőtt a tévében.
2017. nov. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Ő volt az: [link]
2017. nov. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#6 Hát ez nagyon durva, eskü megijedtem😨

És ha vki csak egy bizonyos szintig szeretne lefogyni, az is előbb utóbb beleesik ebbe?

Tehát aki koplal, az mindenképp anorexiás lesz?

2017. nov. 2. 09:49
 10/12 Andizsuzsi ***** válasza:

Hát igen. Ő is ott tart, ahol Isabelle a halála előtt. Visszafordíthatatlan az állapota. Vegetál addig, amíg egy banális betegség el nem viszi.


Kérdező! Nem, nem mindenki kerül ilyen állapotba. A legtöbben azért megijednek amikor összeesnek és kórházba kerülnek, vagy csomókban hullani kezd a hajuk stb. De tudni kell, hogy ide lehet jutni. És az ide jutottak sorsa megpecsételődött, innen nincs visszaút.

2017. nov. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!