Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit kéne fogynom?

Mennyit kéne fogynom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég elhatároztam, hogy nagyon le szeretnék fogyni, ezért most lenne hozzátok pár kérdésem. Mennyit kéne leadnom ahhoz, hogy vékonynak számítsak, ha most 160cm/60kg vagyok? Tudom, hogy ez relatív, de attól még biztos van egy érték, ami után már nem lehetne átlagos testalkatúnak mondani ezzel a magassággal. Illetve, azt a bizonyos testsúlyt körülbelül mennyi idő alatt lehetne elérni? Azt tudni kell még rólam, hogy egyáltalán nem sportolok, sokszor eszem édességet, és kövérnek érzem magam emiatt. Ha valami fontos adatot kihagytam, ami nélkül nem lehet erre használható választ adni, keressetek meg privátban, vagy írjátok le, hogy milyen információra lenne még szükségetek. Köszönöm. 16/L



2017. nov. 11. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez 1xű. Ne egyél annyi édességet, ne zabálj mértéktelenül és kezdj el sportolni.

Tehát:kalóriaszámlálás + mozgás.

Kalória számláláshoz segítségül szolgálhat a kaloriabazis.hu weboldal. A lényeg, hogy nem kell semmit sem megvonnod magadtól, bármit lehet enni, de mértékkel. Illetve próbálj egészségesebben táplálkozni.

Mozgás meg séta, futás, bicikli, údzás ezek jó kardió edzések, mondjuk heti 3-4x 40perc. Erősítő edzésnek meg jó lehet Rubint Réka vagy Béres Alexandra videói vagy vmi hasonló. Vagy akár eljárhatsz konkrét edzésre is, küzdősport, tánc, torna, akármi.

De tényleg mozogj, sportolj vmit. Nem csak a fogyás miatt. És nem csak a fogyókúra végéig. Fontos, a szervezetnek szüksége van rá, egészségesebb leszel estébé estébé...

A súlyod egyébként nem olyan vészes, max 5kg, ha lemenne + izmosodnál, akkor tutira jól néznél ki.

Amúgy meg nem a súlyt kell nézni, hanem a tükröt. Hogy mennyire tetszel magadnak, milyen az alakod.

Mert nem vagyunk egyformák, vkinek pl erősebbek, vastagabbak a csontjai, az több kiló lesz, hiába ugyanannyi izom van rajta meg ilyenek.

Remélem érthető voltam, próbáltam segíteni, annak ellenére, hogy két napja nem hunytam szemet.

2017. nov. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy biztos: ilyen csajjal se járnék.

No, nem azért, mert bármi köze lenne a kövérséghez, hanem jobban érezném magam egy normális testképpel rendelkező lánnyal.

2017. nov. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valóban nem lehet megmondani, hogy mennyit kellene fogynod. Ha nagyon vékony testalkatú vagy (vékony karok, vékony lábak, keskeny vállak), akkor ehhez a magassághoz a 45 kg teljesen jó. Ha viszont eredendően szélesebb, vaskosabb vagy, akkor lehet, hogy valamivel 50 kg felett lesz a számodra ideális testsúly. A 60 kg már biztosan jelent némi súlytöbbletet, tehát ha karcsú akarsz lenni, akkor valóban fogynod kell. Havonta 2-3 kg fogyás a javasolt ütem.
2017. nov. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50 kilóval már biztosan vékony leszel. Sok műkorcsolyázó, aki vékony, a 160 centijéhez 50 kiló.
2017. nov. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan 48-50 kg kozott mar vekonynak szamitanal☺


Egyebkent mindent ehetsz, csak mertekkel (ne tolj be egyszerre egy tabla csokit)


Egyel sok zoldseget es gyumolcsot, igyal napi 2 liter VIZET.


Es elarulom: nem attol lesz valaki vekony hogy nem eszik edesseget.☺

2017. nov. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semennyit.
2017. nov. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!