Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Glikémiás index : figyelembe...

Glikémiás index : figyelembe venni vagy sem?

Figyelt kérdés

Itt volt egy kérdés nemrégiben amire egy válaszoló azt irta, hogy a glikémiás index nagyon számit és pl. olyan kajáktól amiknek nagy a glikémiás indexük ( pl.kifli, fehér lisztből készült makaróni, burgonya , stb. ) azok megállitják a fogyást, még hogyha keveset eszünk belőlük akkor is


Nem tudom, hogy ezzel most értsek egyet vagy sem, mert ez a glikémiás index is eléggé új dolog, régebb nem is ismerték és mégse volt minden ember kövér

S még ma is van aki nem ismeri, mert nem mindenki nettezik és mégis letudnak fogyni

Szóval nem tudom mit kéne hidjek

Szerintetek ? Ötletek, tapasztalatok, vélemények ?


2010. máj. 31. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A GI index minél magasabb, annál jobban nyomja a cukrot, annál éhesebb leszel. A szénhidráttól hízunk. Röviden tömören ennyi.
2010. máj. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ez nem igaz , mert pl. én amiután megeszek egy kiflit egy pohár tejjel nem kell semmi egész délig

Akkor ez miért nem jó ?

2010. máj. 31. 19:15
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
De igaz. Egyébként nem arról van szó, hogy egy kifli meg egy pohár tej és máris 50 kg-t híztál ez egy egészséges reggeli. 3 kakaós csiga, meg két pohár kóla, na ilyesmiről beszélek. A kifli is magas GI értékű, de alapból nem egy ilyen reggelitől hízol el. Egyébként meg olvass utána ha nem hiszed, de nőklapja, hoxa meg hasonló nívós tudományos oldalakon.
2010. máj. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező, ne feltétlenül a saját étkezési szokásaidból indulj ki, mert az csalóka lehet adott esetben.


az első válaszoló nem mondott hülyeséget, de egy kicsit leegyszerűsítette a választ.

a glikémiás index egy olyan szám, ami azt mutatja, hogy egy adott élelmiszer mennyire emeli meg a vércukrot (ezt általában a fehérkenyérhez viszonyítják). ez egy dolog.


a másik dolog, hogy a magas GI-jű ételek hirtelen vércukoremelkedést okoznak, amely után a vércukor hirtelen le is esik - ez indítja be az éhségérzetet (most nem részletezem, miért).


a logikai összefüggés ott van, hogy aki állandóan magas GI-jű ételeket eszik (jellemzően fehérkenyeret, burgonyát, fehér rizst, sima száraztésztát, csokit, cukorkákat, cukros löttyöket stb.), az másfél-kétóránként megéhezik - így többet is eszik, és könnyebben el is hízik.

nyilván ez a folyamat amúgy bonyolultabb, mert a több cukorbevitelből elraktározódik zsír, az inzulintermelést megterheli stb., de most erre ne térjünk ki.


az alacsony GI-jű ételek kevésbé emelik meg a vércukrot, és az nem is esik le magasról. nincs hirtelen éhségérzet.


hogy könnyebben elképzeld: a magas GI görbéje olyan, mint egy hegy, az alacsony GI görbéje meg egy lankás domb.


alacsonyabb GI-jű kaják a durumtészta, a teljes kiőrlésű gabona, barnarizs, vadrizs, zöldségek nagyrésze, egyes tejtermékek, a rostos élelmiszerek, így zabkorpa, búzakorpa stb.



az, hogy egy étel GI-je milyen, meg mi az, hogy glikémiás terhelés, most hagyjuk. első körben a fenti infó sztem elég.

2010. máj. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%

Ez is csak egy divat: nyugaton kb 3-4 éve volt ez a "legjobb módszer a fogyásra", de idöközben már kiment a divatból, most megint egy fajta szétválasztás a menö.


Egyébként sokak tapasztalata szerint sem igaz, van, aki éppen ezekkel tud a leginkább jóllakni, és kevésbé lesz utána éhes, mint a teljes kiörlésü élelmiszerektöl.

2010. máj. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

én írtam a hosszú választ.


hát, igenis látom a különbséget, mert cukorbeteg vagyok.


be tudok számolni a következőkről.

múltkor megettem két üres kiflit 10 dkg parizerrel ebédre, az 5,1-es vércukrom felment 11-re.

ma megettem egy tányér csurgatott tojáslevest, egy adag lecsót barnarizzsel - és az 5,1-es vércukrom felment 5,6-ra.


na, csak ennyi a különbség :)


de ezt persze, egy mezei fogyózónak nem kell tudnia...

2010. máj. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

19:45- két kifli és 10 dkg parizerr miféle ebéd ? Cukorbeteg létedre elég butácska vagy


Különben ha ez a glikémiás index célja, hogy az ember ne éhezzen meg hamar akkor tényleg felesleges, mert engem ugyanúgy telitenek a nem teljes kiörlésűek, mint a teljesek, jah és cukorbeteg sem vagyok

2010. máj. 31. 20:13
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

hát, butácskának nem mondanám magam. tudod, az ember nem mindig tud leülni az asztal mellé, és sajnos, még egy nagyobb sparban sincs mindenhol a sima kifli mellett teljes kiőrlésű.


ha pedig mindent tudni vélsz, nem tudom, minek kérdezel. egyél kiflit tejjel, és fogyjál. minimum annyi egyébként, bár ez nem a kultúra rovat, hogy megköszönöd, hgoy vettem a fáradságot, és válaszoltam egy olyan kérdésedre, amelynek bármikor utánanézhettél volna (az is égeti ám a kalóriát).

2010. máj. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Pff nem kell annyira felhúzd magad

De értsd meg, hogy nem muszáj 1et értsek veled, attól mert felteszek 1 kérdést még elmondhatom a véleményem, nem szabály, hogy helyeseljem a válaszodat, főleg ha nem találok benne logikát ( mert 2 kifli+parizer és barna rizs+lecsó között van még egy halom kaja, tehát ez olyan mintha az eget hasonlitanánk össze a földdel )

2010. máj. 31. 20:46
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
már megint egy tini aki mindent jobban tud mindenkinél(helyesen írni azt persze nem) csak azt tudnám az ilyen minek tesz fel kérdést?!?figyelj ,te ne keress logikát mert páran elmagyarázták nagyon jól és érthetően és még mindig NEM fogtad fel miről van szó...szóval te ne vedd figyelembe.
2010. máj. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!