Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Cigarettától fogynék, vagy az...

Cigarettától fogynék, vagy az alkoholtól?

Figyelt kérdés

Nem láttam még kövér alkoholista dohányost. Én meg bármit megtennék, hogy fogyjak kicsit, kivéve a mozgást.

Pénzem van, úgy hogy az alakom nem érdekel, viszont jó lenne látni a "kicsikémet", amíg teljesen el nem bújik, és jó lenne fájdalom nélkül felmenni a lépcsőn. 170/100kg vagyok. Nem akarok se gyorsan, se látványosan fogyni, de valamit csinálnom kell. Először is a hízást kellene megállítanom, 10kg mínusszal, már nem lenne gondom.

Ébredéstől, elalvásig melózom (programozó), így sok időt nem tudok rászánni.


2017. dec. 18. 00:45
1 2
 1/13 anonim válasza:
73%

Ez nagyon nehéz lesz. De ha elhatároztad akkor sikerülni fog majd ne add fel. Igyál sok ásvány vizet. Semmi cukros étel. Semmi tészta. Csak natúr zöldség gyümölcs.

Rostban gazdag ételek. Ihatsz zöld teát. Ez csak így megy. Tartsd ezt be egy hétig. 1 hónap és lesz változás.

2017. dec. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Az lemaradt hogy egy hét után ha szigorúan betartod ezeket pár kilótól máris megszabadultál.
2017. dec. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Ha bármit megtennel, mit szólnál a rendszeres sporthoz es a megfelelő étrendhez?
2017. dec. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ásványvizet sokat iszom, de még több szódát ivóvízből (az van a melóhelyen).

Úgy érted, hogy csak gyümölcsön éljek? Abból ehetek annyit, hogy ne legyek éhes? Milyen a rostban gazdag étel? Bocs, de tényleg fogalmam sincs, hogy mi az. :-(



Jó lenne a sport, csak az a baj, hogy az olimpiai aranyig nem állnék le vele. Addig viszont nem tudnék enni adni a családomnak... Írtam, hogy nincs rá időm, a pénz keresés fontosabb.

2017. dec. 18. 01:21
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Ennyi ésszel kizárt dolog, hogy te programozó legyél.
2017. dec. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel "pénzed van", javaslom hogy keress fel egy étrendtanácsadót, dietetikust az egész étrendedet átfogó tanácsokért.
2017. dec. 18. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Ha nem láttál kövér alkoholistát vagy dohányost, akkor szerintem nem szoktál kimenni a szobádból! Ugyanis mindkettöböl böven van, legfeljebb akik már belehalófélben vannak, azok közt gyakori a sovány.


Fogyni meg így nem lehet, nem ártana, ha elöszrö gondolkodnál. (Elvileg - ha tényleg programozó vagy, amit azért erösen kétlek - erre képes kellene, hogy legyél!)

2017. dec. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

"bármit megtennék, hogy fogyjak kicsit, kivéve a mozgást."

- akkor hagyd a francba az egészet és zabálj tovább míg meg nem áll a szíved.


"Pénzem van" - és ez most itt kit érdekel?


Nagyon sötét vagy, biztosan nem vagy programozó.

Szerintem legyél alkoholista és dohányozz is, ilyen súllyal biztos nem húzod sokáig.

2017. dec. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Annyira tudom imádni ezt a "bármit megtennék, kivéve hogy kimozduljak a szobámból" jellegű mentalitást. Fogalmazzuk át: a legkisebb erőfeszítést nem vagy hajlandó tenni a cél érdekében. Nem kell kertelni, meg szépíteni a dolgokat, ez az igazság.

Az, hogy a keringési rendszered mellett még a májadat is tönkre akarod vágni, kifejezetten "értelmes" hozzáállás.


"Nem láttam még kövér alkoholista dohányost."

Nem akarom megszámolni, hogy hány kövér dohányost ismerek, de ha mást nem, keress rá Youtube-on Molnár Krisztiánra... masszívan bagózik, és hát nem egy nádszál.

Az idült alkoholizmus valóban felborítja az anyagcserét, és aki a nap első felét másnapossággal, második felét részegséggel tölti, az általában nem az egészséges és kiadós táplálkozás mintaképe. Ezért aztán valóban a krónikus alkoholfüggők között kevesebb az elhízott, de azért nem kell sokáig kutatni, hogy találj belőlük egy-egy elhízott példányt.


"Addig viszont nem tudnék enni adni a családomnak..."

Miért, ha keringési rendellenességben meghalsz, vagy a folyamatos piálás miatt alkalmatlan leszel a munkád elvégzésére, akkor fogsz tudni? Ne is haragudj, de egy programozótól ennél azért mélyebb logikát vártam...


"Jó lenne a sport, csak az a baj, hogy az olimpiai aranyig nem állnék le vele."

Ez meg a te egyéni mentális problémád. Ez nem fogyókúra kérdése, hanem pszichológiai kérdés. Esetleg ha nem csak a végletekben lennél hajlandó gondolkozni, többre jutnál.


"Ébredéstől, elalvásig melózom"

Ismét egy mentális, illetve életvezetési probléma. Munkamániának hívják, ami tulajdonképpen egyfajta addikció. A veszélye pont az, hogy a munkamániás ember elhanyagolja az egészségét, valamint a szociális és családi életét. A gyerekeid apa nélkül nőnek fel, és nem csodálkoznék, ha előbb vagy utóbb az asszony is megunná, hogy a férje létezése kimerül egy bankszámlában.

Ha te csak úgy tudsz érvényesülni, ha napi 16 órát dolgozol, akkor valamit rémesen rosszul csinálsz. Az életvezetésed nagy nulla, és emellett vagy a munkahelyed, vagy a munkaköröd nem megfelelő.

"Pénzem van"

De semmi másod nincs. Nem kell naponta 8 órát sportra szánni, napi fél óra laza kocogással már egész jó eredményeket lehet elérni. Olyan pedig nincs, hogy napi fél órát ne tudnál szakítani valamire. Ha ezt állítod, akkor egész egyszerűen lusta vagy, és nem is akarod, hogy bármi megváltozzon. Csak tudod, akkor ne csodálkozz, ha 10 év múlva cukorbeteg, 20 év múlva meg halott leszel.

2017. dec. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen a rostban gazdag étel? Bocs, de tényleg fogalmam sincs, hogy mi az. :-( "

És programozóként fel sem merült benne, hogy rákeress, igaz? ;)

2017. dec. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!