Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ki kezd mostanába fogyókúrába?

Ki kezd mostanába fogyókúrába?

Figyelt kérdés

2017. dec. 29. 12:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
44%

#2: Ahogy mások is írták, még ünnepek vannak, ilyenkor sokkal keményebb elkezdeni, minek nehezítsük az életünket? :) Én most pont január elsején kezdem a szigorítást (nem fogadok meg semmit és eddig sosem ezen a napon kezdtem, hanem tetszőleges pontján az évnek, bár gyümölcsszezonok után az igazán könnyű), nem kifejezetten fogyókúra, hanem kizárok MINDEN ételt (na ez ebben a formában nem fog sokáig tartani :)) és fokozatosan visszahozok ezt-azt, de egész januárra meglesz egy korlátozott tiltólista.

Életmódot sok éve váltottam, de néha túlzottan lazázok, pl. idén. Plusz be kéne fejeznem a fogyást, úgyhogy bekeményítek.

Már addig is igyekszem visszahozni a nekem elég fontos szigorúbb fajta időszakos böjtöt, de nem teljes a siker. Pedig akkor napi sütizés mellett is fogynék, na mindegy.


Mivel az evészetből (jó, a mennyiség nem túlzott, mert ugyanakkora gyomrom és energiaigényem van decemberben is) a totális szigorúságba hirtelen átesni csak kivételes esetekben esik jól, már készülök s viszonylag tisztességesen eszem most is, majdnem olyan jól, mint az előző években, ezt az ideit kivéve... A váltás nem lesz nehéz (csak kissé szokatlan, ennyire durván még sosem csináltam). Van tapasztalatom megszorító étrendekben, tudom, mit tudok tartani. Plusz egyes tiltott dolgokat azonnal visszaveszek, ha igazán zavaró lesz a hiányuk. Csak jó lenne már kipróbálni, milyen egy hét kávé, édesség és édesítő nélkül. Semmi baj velük napi szinten sem, a fogyást sem különösebben zavarják, de néha túl erősen rájuk vagyok kattanva s az nem ideális. Úgyhogy ez ilyen lelki, hozzáállásbeli váltás is akar lenni, a reményeim szerinti súlyvesztés csak egy része.


Ja, a kalóriával annyira nem foglalkozom (azért számolom majd, de ha éhes vagyok, eszem), de annak automatikusan le kell esnie.

2017. dec. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
48%
én már elkezdtem!! ez a 3. nap!
2017. dec. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
48%
Én. Nem az ünnepek miatt mert nálunk nem is volt nagy ünneplés átlagosan kajáltam akkor is csak már régóta szeretném elkezdeni és alapból rengeteget eszek és sok hülyeséget. Elkezdtem számolni a kalóriákat nemrég és elég jó így sőt még több energiám is van. Remélem nem fogom feladni. Eddig jól érzem magam. Csak valami jó sportot keresek már :D
2017. dec. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én január 2-től folytatom, amit novemberben elkezdtem, és az ünnepek idejére felfüggesztettem. Csak a derekamon lévő hájtól szeretnék megszabadulni. Azért másodikán kezdem újra, mert a munka elég jól eltereli a figyelmemet az evés gondolatáról, és csak azt tudom enni napközben, amit beviszek. Pár nap alatt belerázódok, utána már nem fognak annyira hiányozni a számomra nem megfelelő ételek.
2017. dec. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
16%

Látom a kifogások jól mennek :D

Ha már fele ilyen jól fog menni a fogyás akkor nyert ügyetek van.

2017. dec. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én, mert januártól lesz időm edzeni járni (az eddigi munkám miatt csak este, full fáradtan lett volna időm).

Meg ugye a karácsony...:D nem csak az, hogy a családdal ebédelünk, hanem kapok egy csomó csokit is, amit mind elfogyasztok még idén :D plusz jó érzés még 1x-2x degeszre ennem magam a kedvenc gyorskajámból.


szóval ezért várok én januárig :) és nem kifogás, meg gyengeség, csak kizárom a nehezítő körülményeket és úgy vágok neki! :)

2017. dec. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én megvárom, míg minden kaja elfogyik a hűtőből, utána jön a diéta, de csokit, meg édességeket már egyáltalán nem eszek.

A Re-Genor diétát néztem ki magamnak, az étrendkiegészítő folyadék nélkül, mert csak 5-6 kg-tól szeretnék megszabadulni.

Edzeni járok már 2 éve, szóval a testmozgással nincs gond, inkább az édességekkel kell vigyáznom. :)


25N

2018. jan. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én. Tegnap kezdtem. Olyan pofont kaptam az élettől, hogy elhatároztam magam. 30-án már csak egy kis tányér levest ettem. 31-én este 9-kor egy szál virslit, magában. Azóta még semmit, léböjtölök. Utána megpróbálom a káposztaleves diétát.
2018. jan. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én csak folytatom azt az értelmes programot ami eddig is eredmenyt hozott 😊

Ja és nem hiztam az ünnepek alatt ☺

2018. jan. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Én, de nem újévi fogadalom miatt. Szeptember-november között lepuffantottam 10kg-t, de szorgalmi vége+vizsgaidőszak miatt meg kellett állnom, vissza is jött 3kg. Éhesen (és emiatt -20IQ-val, frusztráltan, idegesen) ki tud differenciálegyenleteket megoldani? Január közepén folytatom és nekimegyek a maradék 40kg-nak.
2018. jan. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!