Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így kell fogyókúrázni? (bőv....

Így kell fogyókúrázni? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagyon komolyan rászántam magamat a fogyókúrára, de szükségem lenne pár tanácsra. 16 éves lány vagyok, 65-64 kg és 165 cm. 55 kg-ra szeretnék fogyni, de nem tudom hogy lenne a legjobb.

Leginkább az rettent az egésztől a leginkább vissza hogy lefogyok, a bőröm pedig megmarad... Főleg a hasamnál aggódom ezért.

Mindenhonnan szeretnék fogyni.

Már régebben fogyóztam, azaz... nem az volt, mert rendszerese tornáztam, de az étkezést ugyanúgy csináltam ahogy addig, és nem hogy fogytam, hanem nagyobb lettem. Gondolom a zsír az nem tűnt el és szépen aláépítgettem.. nem tudom, nem értek túlságosan hozzá. Szóval milyen ételeket tanácsos enni? Tudnátok pár kifejezetten ilyen célra kifejlesztett ételt linkelni? És napi hány kalóriátszabad bevinni? Nem szükséges a gyors fogyás, csak az a lényeg hogy (nem tudom mennyire lehetséges...?) Ne ereszkedjen a bőr.

Milyen edzéseket érdemes elkezdeni/csinálni? (Amiből fogynék: has, derék, hát, oldal, kar, comb, vádli, azaz nagyjából minden.)

Én úgy gondoltam hogy nemsokára elkezdem, és májusig -9kg-nak kéne lemenni.

Valaki tervez még fogyókúrázni?

Nagyon megköszönném az értelmes, kifejtett válaszokat!


16/L


2017. dec. 29. 23:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia:) Elsőnek is, mivel fiatal vagy és intelligensnek tűnsz ezért azzal szeretném kezdeni, hogy rosszul gondolkodsz. Nem fogyókúrázni kell! A fogyókúra alapvetően egy egészségtelen dolog. Mivel nincs nagy túlsúlyod (azért egy testzsír százalékot a helyedben megmérnék, ha akarsz küldhetsz egy képet (persze fejet kiretusálva) és itt meg tudjuk mondani milyen is a tested), ezért leginkább egészséges életmódra kell rámenned. Van egy oldal, kaloriabazis.hu, ahol egy hatalmas adatbázis áll rendelkezésedre, és tudsz kalóriát számolni, tápanyagokat valamint célt is beállíthatsz. Fontos, hogy maximum 200-300 kalóriadeficitben egyél. Mozogni igazából bármit mozoghatsz, a legjobb lenne ha elkezdenél sportolni valamit, de egyelőre a szobában is megteszi:D Tehát a legfontosabb, hogy ne éheztesd magad, de figyelj oda a kajára, próbálj meg egészségeset enni és kevesebb feldolgozott élelmiszert. Ha szeretnéd szívesen segítek ha van valami kérdésed még :)
2017. dec. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#2 nagyon szépen köszönöm a gyors választ! Igen, használom a kalóriabázist, de eléggé pontatlan, nem mindegyik adat felel meg a valóságnak. Minden nap vezetem, az köszönöm megvan. Sportot sajnos nem tudom beiktatni, mivel 4ig iskolában vagyok, utána a tanulás az első... Nagyon szeretnék táncolni, csak nem tudok :D mit gondolsz a trx hevederről? Az fogyaszt vagy inkább erősít?
2017. dec. 30. 00:05
 3/10 anonim ***** válasza:

Kalóriabázis szerintem nem pontatlan, ha grammra, dekára pontosan adod meg, és nem "szeletre", meg "adagra". De az már mindenképp jó, hogy használod. Mennyi kalóriát szoktál megenni egy nap? És mennyi fehérjét, szénhidrátot és zsírt?

A trxről meg pedig, igen az inkább izmokat fejleszt, de nagyon bomba testet tudnál vele csinálni:D Ez rajtad múlik, hogy mit akarsz, sovány lenni (ami azért manapság eléggé divat) vagy izmos. Nyilván ha nagyobb zsírréteg van rajtad, érdemes előbb azzal kezdeni, hogy azt eltünteted (tehát kalóriadeficitben eszel), de ezt te tudod.

2017. dec. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, csak nincsenek leellenőrizve. 1200 a napi kalóriakeretem, heti fél kg fogyás céllal. De pár napja kezdtem komolyabban. Általában mindegyik megfelelő lesz a nap végére, a zsírt nem szoktam túllépni, a fehérjét pedig próbálom mindig túlteljesíteni.

Először fogyni szeretnék, utána pedig... nem izmosodni, mert nekem az nem tetszik, inkább csak alakot formálni.

Nagyon köszönöm a segítséged! :)

2017. dec. 30. 00:42
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

A kalóriabázisban tényleg sok a rossz adat, de ha odafigyelsz, egyes esetekben pedig külön felviszed az ételt, (nekem muszáj, mert a nettó szénhidrátra van szükségem és az adatbázis hol így, hol úgy tartalmazza), akkor azért el lehet vele lenni, sokat segít.


Teljesen korrekt céljaid vannak, ráadásul lassan akarsz fogyni, ez elvileg nem lesz nehéz :)

Válts egy jó életmódra. Mozogni az egészséghez is kell, ezt nem jó elhanyagolni. Nem kell rengeteget, de valamit azért igen. De a fogyás a kalóriadeficiten múlik s egy jó étrenddel, időzítéssel, elosztással a legtöbbünk azért tud jóllakottan fogyni nagy aktivitás nélkül is.


Nincs olyan, hogy mennyi kalóriát ehetsz a fogyáshoz. Bármennyit, csak használj többet. De kevés mozgásnál csak az egyéni különbségek jönnek be, azért azok sem elhanyagolhatók. Nekem a te adataiddal kicsivel 2000 kcal fölötti az energiaigényem némi séta mellett, de lehet, hogy a tied kevesebb vagy több. Kiindulnék kb. 1500 kcalból s meglátnám, mi történik.


Ajánlatos a jó étrend, de nem mindenkinek ugyanaz a megfelelő, még a hozzávetőleges makrókat sem tudom megadni, sőt a fő makrotápanyag sem egységes. Nálam a zsír a fő energiaforrás, a tipikus fogyózóknál pedig a szénhidrát (kicsi kalóriabevitelnél vagy többé-kevésbé túltolt fehérjénél a fehérje is lehet az uralkodó, de annak a megfelelő mennyisége igen körülhatárolt, a másik kettő sokkal rugalmasabb, nőhet és csökkenhet a mennyiség, ha több vagy kevesebb energiára van szükség).


Mivel fiatal vagy és nem kell nagyon sokat fogynod, nem hiszem, hogy félned kell a lógó bőrtől, pláne, hogy lassan fogysz, ha még mozogsz is, igazán megtettél kb. mindent, azt hiszem.


Ha már edzel, akkor menjen mindenre, az a tuti, plusz némi kardió a keringési rendszer miatt (plusz kalóriát is jól éget), én sétálok, ami aerob, az is jó.

2017. dec. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mármint nem mindegyik van leellenőrizve. Régen levoltak, de most történt valami frissítés.
2017. dec. 30. 00:44
 7/10 A kérdező kommentje:

#6 köszönöm szépen az igényes választ! Najó, akkor mi is az a kalóriade.. elfelejtettem deficit talán? Mi is ez pontosan?

Igen, mivel diák vagyok, ülő életmódot jelöltem, az 1800 kalóriát éget kb naponta. És plusz az itthoni torna. Majdnem 2000 kalóriát égetek, és 1200 körülit viszek be.

2017. dec. 30. 00:49
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Deficit alapvetően azt jelenti, hogy : hiány. Tehét a kalóriadeficit az a szám, amive kevesebbet viszel be mint amennyit elhasznál a tested. Nálad ahogy nézem most akkor 800. Ez szerintem kicsit sok. Én a helyedben 1500 kalóriát biztos megennék egy nap. Szívesen segítek egyébként, és sok sikert kívánok!:)
2017. dec. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jah értem! Köszönöm szépen! :) Írok ha bármi kérdésem lenne. További szép estét/éjszakát.

Köszönöm mindenkinek hogy időt szánt rám ilyen későn! :)

2017. dec. 30. 01:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia :) Jó lenne, ha küldenél egy fej nélküli képet, úgy jobban meg tudnám mondani mennyit kéne fogynod. De szerintem nem sokat. Ha sportolsz. Az 55-kg tökéletesnek hangzik, de függ az alkatodtól is.
2017. dec. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!